Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (22)


Recommended Posts

Nycosia, tot voiam sa iti multumesc pentru linkul cu balooning. Noi nu am observat, dar imi prinde foarte bine informatia. Legat de pusul la olita, Laura eu apreciez ca ii poti citi semnele ca vrea sa faca. Daca nu il aud, habar n-am ca face. La fel, nici pipi nu prea mai stiu cand face. Mai demult, se intrerupea din orice facea si se uita un pic "in gol", atunci stiam ca face, dar acum nu prea-mi mai dau seama, si e pacat - fie ca faci EC sau nu, mi se pare destul de important sa ii cunosti semnele astea. Dannett, al meu sta in fund dar el nu are scaunul f moale, ca face de maxim 2 ori pe saptamana. Parca intr-adevar se intinde mai in sus decat de obicei (dar de iesit nu iese, scutecele sunt babylove). Cel mai rau este daca face cand e pe burta, ni s-a intamplat de doua ori si nu va doresc. Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata si de la noi! Ana, multu de cafeluta si capitol. Cum mai sunt piersicutele si mamicile bolnavioare? Laura, v-ati dus la spital de n-ai mai scris nimic? Maya mea a fost matinala azi, s-a trezit de la 8 si eu picam de somn. La 9.10 am mai furat o ora de somn amandoua. Daca ar fi fost dupa ea ar fi dormit doar 30 min, dar i-am bagat repede tzitzi si am mai pacalit-o 30 min. Parca sunt si eu mai functionala acum. Am bagat si la spalat. Noi avem tv in fiecare camera. Se uita putin la el, dar nu hipnotizata, 1-2 minute. E bun cand mai plange dupa baita, pana o imbracam e scandalagioaica si atunci daca vede tv-ul se mai potoleste. Si noi am vrea sa mergem la mijlocul lui iunie in concediu cu pitica. Ma gandeam la o Grecia cu masina. Cu toate ca am zis ca nu merg niciodata cu masina, nu prea am destinatii rezonabile ca pret unde sa merg cu avionul. Si anul asta e buget restrans [q] Ma gandeam zona Halikidiki, sau Thassos (cu toate ca aici am mai fost de 2 ori. E frumoasa insula, dar parca as schimba locul putin). Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor, abia astept sa ma culc!!! Sunt terminata si deja m-a luat si pe mine raceala... Jodie nu a mai facut febra de vreo 24 de ore, asa ca maine cred ca o trimit la scoala. Jeff inca mai face febra, nu mare, dar face. Daca face si la noapte, maine il duc la doctor. As dormi asa vreo 3-4 zile non stop... Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010) si Jefferson (3 Iulie 2012) [url="http://s882.photobucket.com/albums/ac27/delia_forum"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sa va zic ce-a facut dashteptu de fi-miu la scoala. Erau la Kids Band si nu stiu in ce context fie cantau, fie cineva a spus "We will, we will rock you" Un coleg al lui a zis "Varianta originala a acestui cantec este we will we will f you" (nu a zis tot cuvantul f-u-c-k ci doar "f") si desteptu de John repede a repetat. L-a auzit un copil mai mic care a repetat in gura mare, nestiind ce inseamna. Directoarea scolii, care este si dirijoarea de la Kids Band, l-a auzit si l-a intrebat de unde a auzit si uite asa John got in a lot of trouble. Inca nu stiu exact ce fel de trouble, am incercat sa o sun dar nu a raspuns, probabil o sa ma sune ea. Cert e ca a venit fi-miu acasa plagand in hohote ca e asa de ashamed si so sorry, ca i s-a parut funny si de aia a repetat [bang][bang] Off, si copiii astia, fiecare varsta cu problemele ei... Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010) si Jefferson (3 Iulie 2012) [url="http://s882.photobucket.com/albums/ac27/delia_forum"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivette, si noi vrem sa mergem in Thassos la vara,voi unde ati stat? si noi am mai facut concedii acolo, dar e asa linistite si frumos. Chiar zilele trecute ne-a intrebat un prieten cu care am mai fost,dar nu stiu daca sa rezerv de acum, daca apare ceva intre timp, drumul ma sperie un pic, plus ca pe insula servicii medicale asa ... au un cabinet in Potos la care te prezinti indiferent ce disconfort ai, daca esti copil sau adult si este un singur medic. Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012) FIV1 - Budapesta Peter Kovacs
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prajitura cu lamaie Ingrediente: 1 pachet unt 5 linguri zahar pudra 3 cani faina 2 cani zahar 1 lingura praf de copt 1 lamaie 4 oua Mod de preparare: Intr-un bol, se amesteca untul si zaharul pudra. Se adauga doua cani de faina si se amesteca bine pana ce devine un aluat. Aluatul se pune intr-o tava si se da la cuptor pana devine usor auriu deasupra. Intre timp, pune zaharul tos cu 125 g faina, praful de copt, coaja rasa de lamaie, sucul de lamaie (aprox. 6 linguri) si ouale si amesteca-le cu mixerul. Toarna amestecul peste aluatul copt si mai da la cuptor pana cand amestecul turnat se intareste. Scoate din cuptor si pudreaza cu zahar pudra. [:)] ------------------------------------- M si R ------------------------------------- http://bebeinfo.webs.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, am mers demult, acum 6 ani si acum 4 ani. Am stat in Potos si Golden Beach, de fiecare data in apartamente/camere din vilute, self catering. N-am stat niciodata sa gatesc, mancam numai la restaurante. Insula imi place ca sunt multe plaje dragute, unele cu aps mica tocmai buna pt pitici (Aliki, Golden Beach), dar nu ma incanta faza cu insula tocmai din cauza serviciilor medicale, plus ca in caz de vreo urgenta esti legat de feribot. De aceea ma gandeam la alta zona, gen Halkidiki, ca in caz de ceva sa gasesc repede dr, spital, aeroport. Ma bate gandul sa-l iau si pe nepotelul de 12 ani cu noi si ma tot gandesc daca n-ar fi mai bine sa gasesc ceva cu mese incluse, ca sa scap de un stres. Pe de alta parte, daca nu ne place mancarea (ca grecii nu sunt prea straluciti pe all inclusive)... Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor , Noi am trecut cu bine sa zicem peste noaptea care a trecut , a facut 38,5 spre dimineata . Acum are 37 , avem 24 de ore de la prima doza de antibiotic . Sper sa fim pe drumul cel bun . Sanatate la toate piersicutele . [pup] Mai bag cate o tura de somn cu el ca sunt chiauna [alcool] Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura,pupam bucalatul,ma bucur ca sunteti mai bine.[pup] Freedeliasanatate multa,bine ca le-a trecut copiilor! Of fetelor,Halkidiki,ce mai vacanta am facut acum vreo 10 ani acolo cu prietenele mele,ca fetele asa..pfiu,ce vremuri si ce mai zboara timpul! Ina,multumim de reteta,pare foarte simplu de facut[flo] cred ca blatul ar merge si la prajitura Lorenei.Lore,tu de unde cumperi blatul ala de zici de el in reteta?ca eu in cora nu gasesc decat blat de tort sau de napolitane.. Ocsanica,bine ai revenit!eu stau cam prost cu neuronii,de ieri ma tin sa zic..[:I] mami de Mattia(27.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...