Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (22)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Yellow! Hop la raport :)) Laura - bine k ati depasit criza! Sanatate multa pitikului! Nu stiu ce sa zic de scaun....posibil sa fie de la atatea medicam.... Iuli - noi inca stam in landou, dar n- o sa mai incapem mult timp:) de vreo 2 luni i-am ridicat spatarul landoului la prima treapta. Ioana - groaznic!!! Terifiant este k au avut tupeul asta cu voi in casa!!!! Aveti grija! Legat de vacante - noi vom merge in iunie 3 sapt in Spania, pe Costa del sol. E deja al 4-lea concediu akolo :)) ne-am îndr#259;gostit iremediabil de zona, deja ne-am fkt prieteni, suntem k aks :) anul asta o sa inchiriem o vila k mergem vreo 3 cupluri. Ana - inca nu a intrat indemniz :(( si-mi pusesem tt sperantele k intra acum pe 14... La noi la BCR mi-au zis colegii k se vireaza indemniz si alocatiile pe 14 si alaltaieri cd am verif...ioc! :((( sunt f trista pt k imi pusesem tt nadejdea in banii astia...deja am golit tt cardurile si nu as vrea sa intru in fondul de vacanta...te anunt oricum. Eu decizia am prim inainte de craciun si ziceau k intre 8-27 ale lunii vin banii. Oli - n-am gasit trompeta :( Trimit si revin k sunt pe tel Roxy mami fericita de Antonia [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asaaa... Noi am avut 2 zile mai ciudate...iar a inceput matzaiala la tzitzi...la modul k papa 10 min si apoi se arcuieste, intoarce capul si dk nu o ridic se pune pe urlat :(( au fost si mese la care nu a vrut deloc la san, nici macar nu se uita la el desi plangea de foame...nu inteleg ce are, dar cert e k a scazut productia pt k ea n-a mai tras, a treb sa-i dau lp si apoi sa ma mulg, iar cu pompa nu scot cat scoatd ea...asa k m-am pus iar pe more milk k mai aveam vreo 10 pastile, ceai...sper sa-si intre in normal cu suptul k sa-si revina si productia. Dk nu, adta e, am alaptat 6 luni, sunt multumita. A inceput sa ne placa si piureul de mar, papam si cereale - ii dau o zi cereale si ozi mar. Ne preg de vaccin, luni vine pediatra. In rest, ne jucam tt ziua, cantam, dansam, nu mai am timp de nimik...mai fac cate ceca seara cd e sotzulache aks si se joaca aman2. Sanatate multa bb-ilor bolnavioro, mamicilor si taticilor! Iar restul - aveti mare grija k nu e de gluma cu atacul asta al virusilor! Va poop! PS: s-ar putea sa fi fkt o duda mai dvrm k mi-a alun degetul si am dat rap la moderator in loc de raspuns :(( am dat imediat back, dar nu stiu dk s-a intamplatceva :( asa k dk prim careva ceva dubios sorry :(( Roxy mami fericita de Antonia [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui IIuli
Laura, da, si noua ni s-a intamplat - kk verde de la nurofen. Scuze dc ma bag, mie dr mi-a interzis sa fol tantum verde sub 1 an, cica e risc de nu stiu ce fel de soc bronho-nu-stiu-cum. Scuze ca nu imi amintesc. [flo] Mami din 10.08.2012
Vai de mine [bang] . Mi-a dat sa-i dau si 3 pufuri pe zi [alcool] . Bun il oprim . Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand a fost cel mare mic, am facut concediile in septembrie si la mare (la noi) si la munte (la Predeal) si am plecat si imediat dupa ce am nascut si nu au fost pb. de cand a facut el 2,5 ani am plecat si in vacante mai departe, de obicei cu avionul. mie nu mi prea place cu masina pe distente lungi, ma oboseste drumul, devin irascibila, si asta nu e concediu (si mai ales pana iesi din tara...). cine vrea sa mearga cu masina, cu copil mic, pe litoral, recomand CROATIA. cu avionul, am zis MALTA. sotul prefera Lisabona si plaja la ocean... imi place si mie Lisabona, dar acolo nu stam la hotel, ci inchiriem o garsoniera si ma dispera ca tb sa mai gatesc si in concediu... si daca e sa vb de vacanta din 2013, cu 2 copii, cred ca va fi pe litoralul nostru, dar si la munte (la Predeal) si incerc sa si evadez singura prin iunie la Milano (vreo 4 zile, substratul fiind profesia). ------------------------------------- M si R ------------------------------------- http://bebeinfo.webs.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADA: ai scapat si de stresul cu neuro! deci e bine Nectarel. LAURA: noi ptr gat am avut BIOPAROX spray (se da si in nas si in gat) si merge si la bebelusi si in sarcina. ------------------------------------- M si R ------------------------------------- http://bebeinfo.webs.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorenaflore
Aruba, experienta cu mastita e recenta sau e de cand era Grace mai mica? Urate povestile cu spitalele de stat, din pacate stiu, am stat aproape 3 luni in spital la inceputul sarcinii cu Onuta. Ajunsesem sa scot perfuziile pacientelor, am desfundat vene, am scos branule, singurul lucru pe care nu l-am putut face a fost punerea unei branule. Poate o sa va povestesc si eu .... pataniile din timpul sarcinii si nu numai.... In leg cu intarcatul copilului, este numai decizia ta si nu ar trebui nimeni sa te condamne. Amica ta ironica sa-si vada de treaba ei![alcool] Site-ul arata super si consider ca te caracterizeaza. Succes! Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012) FIV1 - Budapesta Peter Kovacs
Lorena, eu am facut mastita cand Grace avea 2-3 saptamani. Acum recent am facut iar furia laptelui dupa ce am inceput diversificarea, insa azi vad ca s-a reglat iar productia si nu am mai avut sanii pietroi. Iti multumesc mult pt aprecieri la adresa site-ului, ma straduiesc din rasputeri sa fac ceva de calitate, nu vreau ceva facut pe genunchi, asa e motto-ul meu, "the best or nothing", doar ca e ff greu cu copil asa mic ... Inca am mult de lucru si zilele trec asa repede... Mami de Ana Grace (23iul2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yeeeyyyy!!!! [pk][pk][pk] am zis sa mai fac o incercare sa verif dk au intrat banii...si surpriza!!! au intrat azi [pk][pk][pk] asa k ana sa urmaresti si tu contul [:D] tu esti tot la sect 2? aku nu stiu exact pe ce luni a intrat indemniz+alocatia k au venit la gramada...dar dp calculele mele au intrat cu dec inclusiv amandoua. oricum imp e k au intrat k era jale... si in alta ordine de idei, am uitat sa ma laud [:D] pitik bea apa din paharutz de ieri [:D] Roxy mami fericita de Antonia [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ma bucur ca e bine Andreiutu! Ina, o sa incerc si eu prajitura cu lamaie si eu aleg prajiturile si mancarurile simple, dar as manca o lasagnia[pofta] Ioana, ce experiente ai si tu! Nu ai sitem de alarma? Fleur, cred ca Tv o sa-l scoti mai greu pt ca pe masura ce va creste va trebui sa-l ti din ce in ce mai ocupat. Ai incercat sa-i canti? Hi, hi, cred ca si noi o sa trecem la nr 4 la pampersi cand o avea un an....[:D] Vera, eu gasesc foile de pandispan la Metro, Auchan, Carefour, ultima oara le-am luat de la Profi ca nu am gasit in alta parte fiind in preajma sarbatorilor. Nu stiu in ce masura merge blatul de la prajitura Inei, oricum ar tb mai multe foi casa pui crema intre. Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012) FIV1 - Budapesta Peter Kovacs
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy, nu, eu sunt pe Ilfov. Totusi, daca ti-au intrat tie, inseamna ca chiar 2 luni e "termenul", de fapt de confirmarea asta aveam nevoie :). Mersi! Alocatia vine pe 18 la mine (eu am ales prin posta ca n-avea sotul extras de cont, in august cand mi-a depus dosarul), atunci o sa verific iarasi si contul pt indemnizatie. Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...