Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (22)


Recommended Posts

uff,in sfarsit a adormit si Ana mea. A fost f agitata la san. Cred ca din cauza mea ca m-am agitat azi.. Sa va zic. Noi stam la casa intr-o zona de case in Otopeni. Anul trecut am fost singurii care am scapat de spargeri in zona pt ca aveam in curte un caine isteric la care nu mergea ca vii cu mancare sau de-alea. Dar a murit si iaca ca acum ne-au testat si pe noi... Am si chemat echipa ca noi aveam sistem de alatma luat din SUA dar nu am avut cand sa il punem ca vezi doamne am fost ocupati. Acum ne-am invatat minte.... Cica in 2-3 zile vin sa le instaleze Fetelor, stiti pe cineva care lucreaza in Kazasthan [:D]??? ma intereseaza in mod deosebit... Ada, la noi o sa vina una Roxana care sta in Otopeni. E una din cele 4 kinetoterapeute care face Vojta de la Obreja. O sa o intreb daca vrea sa vina la voi acasa, ok? Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2 PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello.Eu acum am ajuns acasa. Intre timp Aurora l-a innebunit pe tati. Laura, ma bucur ca Andrei e mai bine. Ioana, bine ca nu au intrat peste voi in casa. Vorbeati de scutece - eu sunt la Pampers clasic. Am tot incercat, dar tot aici am revenit. Nici un accident. Fleur, eu gatesc asa cam pe sistemul pe care explica Ina. Plus ca in ultima vreme gatesc rar. Noroc ca sotul are cantina la firma si mananca acolo gatit. Eu....capat kg in plus ca mananc aiurea si la ore tarzii. De ex. acum...[:D] Kimmy, sper sa treceti usor de perioada asta cu dintisori. Iuli, si eu ma pregatesc curand sa trec la partea sport. Oricum a mea se inclina complet, deci poate sta ca in landou. Carmen, ma bucur ca ai ajuns la coafor. Iuli si noi tot la bai, acum in februarie.[:D] Mergem langa Felix, la 1 mai. Ada, ma bucur ca Necatarel e ok. Aruba, bine ca ai scapt de furia laptelui. Cam atat imi amintesc din tot ce am citit. Ma retrag la somn si ne citim maine la cafea. Va pup. Mamica Aurorei - 20.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola ola...vad ca s au mai calmat spiritele pe aici si se vorbeste si de[pk] lucruri placute[olala].concediu si EU vreau.ina ai ceva recomandari ptr Croatia?noi acolo am vrea sa mergem ca e si aproape de germania(700km-pe autostrada)dar Nu am mai fost si nu stiu unde ar fi mai ok cu 2copii. Iuli Sti tu ceva bai faine prin germania?EU am aici un strandulet cu apa faina calda far nu stiu faca e si termala.insa cu toate ca e fain nu e chiar asa ptr un concediu.e mai mult de wekend asa.am mai vazut ceva reclama la tv la ceva bai aproape de noi cu felurite topogane dar Inca nu am ajuns la el.faca vrei cand mai vad reclama o sa iti dau situ sa vezi. Ioana[alcool] bine ca nu au reusit sa intre Doamne fereste.ptr mine nu era atata de paguba cat de spaima ce o puteati avea. noi in toata harababura asta cu raceala am descoperit un dintisor[olala].ma gandesc ca de aia a si racit asa rau ca a avut imunitatea mai scazuta.si acum e caldut.interesant e ca mainile au fost tot timpul tare reci. Laura ma bucur ca sunteti mai bine. [copil]denis leon(28.06.2012) [copil] rafael albert(25.05.2007) sunt o mamica fericita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fac fetelor?Il am pe al meu mort de raceala. Acum urla, ca l-am imbolnavit eu.Asta e...I-am spus sa nu stea pe langa mine. ROXY, gata, ti-a trecut stresul. Bine, ca au intrat banii. IOANA, si cum e terapia asta?Si cum e tipa asta?Cat costa sedinta?ANEI, ii place? Ada ,mama de Nectarel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offfff iar avem febra mare[bang].nu mai vreau[q][q][q]. Am fost in camera cealaltA cica sa ma relaxez putin(m am jucat pe net)si cand am venit ardea.i am bagat cu chinuri si plans un sup cu paracetamol si acum astept sa scada.[alcool] cat a plans zilele Astea nu a plans de cand l am nascut adunate la un loc[q] [copil]denis leon(28.06.2012) [copil] rafael albert(25.05.2007) sunt o mamica fericita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi ptr voi si noapte Buna ptr mine(daca am norocul sa pot dormi si EU putin) Va astept cu cafeluta daca tot sunt treaza (ca nu am mai dat demult si nu vreau sa Raman datoare. Laura si restul bolnaviorilor cum ATI trecut noaptea?noi nu am avut o noapte tocmai placuta.sper totusi ca asta sa fi fost apogeul(cum zicea laura)si sa nu mai avem Alta asa. Gata m am plans destul[q].nu ma bagati in seama.mai bine discutati voi despre chestii mai placute cum ar fi vacanta[:D]. [copil]denis leon(28.06.2012) [copil] rafael albert(25.05.2007) sunt o mamica fericita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Ali,multumim de cafea!Of,pupam piersicuta sa treaca febra[pup].Jale cu virusii astia[q].Felicitari pt dintoc! In Croatia am fost si noi anul trecut,mi-a placut tare mult,desi plajele nu sunt cu nisip ci cu pietricele..Noi am fost in krk,am inchiriat un apartament si mancam acasa la pranz.seara mancam in oras.. Azi poate ma mobilizez sa va povestesc cum a venit pe lume piersicuta mea.. revin Zi frumoasa![pup] mami de Mattia(27.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! multumim ALI de cafea. multa sanatate puiutului! copii mici pot face febra mare cu maini si picioare reci!!! cel mare al meu asa facea! daca nu ii puneam termometrul si m as fi luat dupa extremitati luam plasa. si cand facea peste 39 avea mainile si picioarele reci, in schimb frigea la corp si cap. desi m am trezit peste noapte, ma simt totusi odihnita. si azi am zi de alergatura. sper sa ajung si la cumparaturi ca sunt reduceri mari. IIULI: poti imbina utilul cu placutul: daca vrei la mare, dar sa faci si "bai", iti recomand Eforie Nord, hotelul Europa (au o super baza de tratament), insa este de 4 stele (deci mai scump) sau la Mangalia, Hotel Mangalia, de 3 stele. ambele sunt renovate, modernizate si au baza de tratament separata, dar legata de hotel. am mai incercat si altele cu baze de tratament, dar sunt mai mici si mai nedotate (ma refer la tipurile de tratamente oferite): la Neptun, hotel Doina (parca); la Saturn, toate cele 3 hoteluri turn au baze mici (Balada, Hora, Sirena- de 3 stele, renovate, mobilier nou), noi am stat la Hora. in afara de hotelul de la Neptun, care e langa vila lui Ceausecu, celelalte sunt toate pe malul marii, cu o vedere splendida la mare. anul acesta vom fi, cum am zis, tot pe litoralul Romanesc, la unul dintre hotelurile cu baza de tratament. eu intotdeauna am facut aici tratament ptr spate (bine ca imi iau suplimentar si masaj anticelulitic), nu am ratat nici o sedere pe litoral fara asa ceva (inca de pe vremea studentiei). ------------------------------------- M si R ------------------------------------- http://bebeinfo.webs.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...