Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

oala minune ?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ina.click
aaaah cunosc, dar sunt nu numai grele ci si scumpe tare. Ia uite la ce visez eu...dar cred ca mi-ar trebui o mica avere http://cookware.lecreuset.com ------------------------------------- De cate ori deschid fereastra...
Aici n-am vazut marca asta, cred ca sunt tip Lagostina. Am avut o perioada de depresie prima de a avea copii si ca sa-mi ridic moralul m-am apucat de cumparat pantofi si oale.Am si aici si in tara bucataria plina de tot felul de oale,cratite de toate marcile si dimensiunile.Acum m-am indragostit de cele smaltuite cu ceramica,nu au egal...folosesc extrem de putin ulei si nu se lipeste nimic,sunt excelente. Mamica de gemenasi smecherasi [bonjovi][bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am gasit si cumparat oala sub presiune de 12 litri, turceasca, marca Zilan. 90 de lei am inaugurat-o, cu o gaina ptr. supa si legume ptr. salata boeuf este perfect manevrabila, nu foarte grea. supapele functioneaza perfect. dupa ce a fiert partial gaina am deschis-o, am adaugat legumele si a fost aprox. la capacitate maxima sunt oale mai mici, dar si oale mai mari, 14 litri, 15 litri si nu sunt profesionale, adica ptr. cantine, restaurante etc. sunt de uz casnic obisnuit. cea care am luat-o are capacul flexibil dar se presurizeaza perfect si e sigura la utilizare. o voi folosi ptr. fiert fasolea, ciolanele, rasoalele, burta, limba de vita si cred ca la supe si ciorbe nu voi transfera zeama in alta oala o consider extrem de utila pentru ca se reduce considerabil timpul de fierbere al carnii, cel putin la carnea de vaca p.s. ca volum, am avut 1,2 kg gaina + 6 farfurii de apa + legume ptr. salata aprox. 1 kg = morcov, telina, patrunjel, cartofi si aproape a ajuns la nivel maxim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...