Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gradinita Berceni-sector 4 - centru


Recommended Posts

Nimic despre gradinitele din comuna Berceni? Gradinita privata e varza, in afara de curatenie (care e default pentru mine), optionalele lasa de dorit, engleza e praf, caldura mare (ca la toate gradinitele, ca si de-aia se imbolnavesc toti pruncii atata). Pretul e mic, ce-i drept, mancarea so-so, adica e facuta acolo, dar in meniul pe care mi l-au dat aveau in acelasi pranz si mazare si varza... ma rog. Minunat e ca dorm in alta camera decat cea de activitati, nasol e ca sunt cam 30 intr-un dormitor. Daca vin toti. Curtea e superba, mare, foarte bine amenajata. Transparenta buna. La Gradinita de stat nr. 2 parca, salile de clasa te strang, trebuie sa scoti mesele sa intinzi paturile de culcare. Caldura mare, la fel, miros inchis dupa somn, neaerisit. Educatoarea care va lua grupa mica e de dinainte de razboi si pare la fel si mentalitatea; sau mai degraba mentalitatea. Curtea super ok, amenajata frumos, marisoara. Nu am intrebat cost. Sa ma duc si la nr. 1? Si mama...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

M-ar fi interesat si Aschiuta daca ar fi avut sistem de supraveghere video....am avut o experienta neplacuta cu cea mica la varsta de 2 ani, cand am incercat sa o dau la gradinita; dupa 3 zile am ajuns in spital pe perfuzii...lovita la dinti si cu enterocolita...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Buna,

 

Exista pe forum mamici care au copilu la gradinita Elite? Sau Eorokid...sa ne ofere si noua mai multe informatii..

 

Multumesc

Fetita mea a fost la Elite si te pot sfatui sa nu inscrii copilul acolo.La inceput ti se spun numai lucruri frumoase apoi pe parcurs descoperi multe altele.Hai sa-ti dau cateva exemple:

- Dna Stanciu iti spune ca si cei de la grupa mica vor iesi in parc iar daca vorbesti cu educatoarea/ingrijitoare vei afla ca de fapt ies doar in curte

-pe timpul verii tin aerele conditionate deschise  mereu si este diferenta f mare de temperatura intre exterior si interiorul gradinitei( eu cand mergeam dimineata erau puse pe 22 grade)

-pe cei de la grupa mica ii tin la mansarda unde au activitatile, mananca si dorm

-educatoarea si ingrijitoarele sunt mereu plictisite si prefacute, fara chef de a face ceva cu copii

-programul incepe de la 8 dar educatoarea vine de la 9, timp in care stau cu ingrijitoarea care citeste ziarul pe masuta unde mananca copii

-copii sunt stersi la gurita dupa masa cu o carpa pe care o folosesc si pt mese dar si pt restul copiilor, deci toti copii sunt stresi cu aceeasi  carpa (cand am vb cu dna Stanciu mi-a spus ca acea carpa este dezinfectata cu domestos!!!!!!ce sa inteleg prin asta?trageti si voi concluziile

-acum nu se mai folosesc aerele conditionate ci se deschid toate geamurile de sus si binenteles ca se face curent

-dna Stanciu nici nu stie ce se intampla in gradinita, cand vrei sa vorbesti cu ea fie nu o gasesti in birou, fie sta la povesti cu diverse persoane

-eu am ales programul pana la 13 cu masa de pranz insa la 12.30 copii deja erau in patuturi iar eu trebuia sa ajung mai devreme sa-mi iau copilul pt ca statea degeaba si ma astepta

-activitati sunt f putine, ii lasa mai mult sa se joace singuri, cu baloane, nici macar nu sunt atrasi sa socializeze unul cu celalalt

Deci nu aveti incredere in aceasta gradinita!Pe dna Stanciu nu o intereseaza decat banii iar gradinita nu este asa cum o prezinta de fapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bbralu, imi poti spune te rog la ce grupa a fost fetita ta ? Am si eu copilul la gradinita Elite, am si eu cateva nemultumiri dar sunt putin diferite de ceea ce ai scris tu si ma gandesc ca poate nu sunt eu indeajuns de bine informata....

Imi poti spune si la ce gradinita ai inscris fetita acum si daca esti multumita ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...