Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (221)


Recommended Posts

Salutari la toata lumea,

 

Nu am mai reusit sa intru de mult pe aici, dar vad ca e liniste totala! Mi-e dor sa va mai citesc, sa vad ce mai faceti si cum o mai duceti!

Eu una am fost tare ocupata cu o noua bebelusa: Elise s-a nascut pe 4 septembrie si a avut 3,15 kg.

Laura e foarte incantata de surioara ei pe care si-o dorea de ani de zile  [:)]

Laura, pe de alta parte, a intrat la o noua scoala, Claude Watson school of arts, care e mult mai challenging si e foarte ocupata cu teme si extra activities.

Dupa cum vedeti, am avut o toamna plina. De-abia acum ne-am mai intrat in ritm si sper sa am ceva mai mult timp sa mai scriu pe aici!

Va pup pe toate si sper sa mai intrati si sa mai povestiti cum mai sunteti.

 

Cata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 117
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna!!! In sfarsit pot posta aici :))

Urmeaza sa ne mutam in Montreal, orasul il cunosc, insa ca vizitator si nu ca mama.

 

Cateva ponturi aveti? Bebeii vor avea 6 luni

Pot alege pediatrul? Unde imi recomandati?

La ce magazine sa ma duc pentru haine? jucarii, accesorii? mobilier? IKEA? Pe kijiji ma pierd si as vrea sa le pot vedea expuse.

 

Va multumesc mult, orice idee e apreciata! Trebuie sa ma organizez rapid dupa ce aterizam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Buna!!! In sfarsit pot posta aici :))

Urmeaza sa ne mutam in Montreal, orasul il cunosc, insa ca vizitator si nu ca mama.

 

Cateva ponturi aveti? Bebeii vor avea 6 luni

Pot alege pediatrul? Unde imi recomandati?

La ce magazine sa ma duc pentru haine? jucarii, accesorii? mobilier? IKEA? Pe kijiji ma pierd si as vrea sa le pot vedea expuse.

 

Va multumesc mult, orice idee e apreciata! Trebuie sa ma organizez rapid dupa ce aterizam

Buna, sper sa nu fie prea tarziu raspunsul meu...abia acum ce am mai intrat pe site.

 

Magazinele pe care le stiu eu pentru copii la Mtl :

 

In zona Chabanel (Mtl nord) sunt multe boutique-uri cu haine ieftine care se vand la preturi mari la Sears, de exemplu. Pe site-ul ventes.ca se anunta vanzari din diferite depozite la preturi interesante : http://www.lesventes.ca/ventes/Magasins-entrepot/Bebes-et-enfants/Vetements/1-396-438.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...