Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Quinoa


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui helbi
Eu hummus nu am luat/mancat niciodata. Ce gust are?Andreia
align="right" id="quote2">Iti recomand restaurantul asta de pe Weserstraße ,sa vezi cum e cel mai bun Hummus din Frankfurt ![pk]http://lemir.de/lemir.htmStuart,mersi ca m-ai luminat [flo] Am sa fac niste bombonele ca m-am saturat sa privesc punguta in dulap si sa ma uit cu semnul intrebarii la ea.Alina,mamica fericita de [zana]NOURAid="red"> (09.10.11)Blog cu retete Montignac [ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Citat:
citat din mesajul lui alayna
Citat:
citat din mesajul lui helbi
Eu hummus nu am luat/mancat niciodata. Ce gust are?Andreia
align="right" id="quote2">Iti recomand restaurantul asta de pe Weserstraße ,sa vezi cum e cel mai bun Hummus din Frankfurt ![pk]http://lemir.de/lemir.htmStuart,mersi ca m-ai luminat [flo] Am sa fac niste bombonele ca m-am saturat sa privesc punguta in dulap si sa ma uit cu semnul intrebarii la ea.Alina,mamica fericita de [zana]NOURAid="red"> (09.10.11)Blog cu retete Montignac [ispita]
align="right" id="quote2">Merci, arata f bine. Sigur vom ajunge. Vad ca au mai multe feluri de hummus, pe care mi-l recomanzi? Si pt felul 2? Predomina miel, dar eu asta nu maninc. POtzi sa-mi recomanzi ceva ce ai mancat si tu tzi-a placut?In alta ordine de idei, cum fac eu acasa hummusul[:D] Am luat naut si la doza si boabe. Vreau sa fac pt maine...garnitura la friptura sau ficaciori (inca nu m-am decis).Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut cu cel din doza si nu avea nici macar lichid in ea.noi l-am mancat la micul dejun cu paine prajita...e bun!

 

Hummus

 

-1 cutie naut gata fiert

-3 catei usturoi

-3 linguri pasta de susan(gasesti la magazinele cu specific arabesc,turcesc)

-5 linguri ulei masline

-sare

-zeama unei jumatati de lamai

 

 

in robotul de bucatarie de mixeaza toate ingredinetele pina avem o pasta fina si omogena.se pune intr-un castron si se decoreaza cu putin ulei de masline cu chilli.

 

 

 

va invit in bucataria mea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helbi ,daca mergi sa comanzi Hummus simplu sau Hummus Bissnuber (cu seminte de pin prajite deasupra) [pofta].

Eu mananc saptamanal la ei [pk] Patronul mai detine un restaurant in Myzeil deschis de curand ,Elrayyan se numeste.

Eu niciodata nu reusesc sa trec la felul 2 ca ma satur din apertive ,preferatele mele : hummus,labna (crema de iaurt),salata de vinete cu pasta de susan,tabouleh (salata de patrunjel) , falafel (chiftele din naut) , pateuri libaneze umplute cu branza,spanac si carne ,lipie libaneza umpluta cu cascaval pe gratar,kibbe (chiftelute din carne si muguri de pin)si multe alte bunataturi .

La felul 2 ar fi mixed grill (frigarui de pui,miel si vita+miel),peste dorada cu orez , lacs etc

La desert nu le mai insir ,ca nu mai dorm la noapte [pofta]

 

 

Scuzati de off topic fetelor [bang]

 

 

 

Alina,mamica fericita de [zana]NOURAid="red"> (09.10.11)

 

Blog cu retete Montignac [ispita]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri bagau marfa in DM exat la raionul asta, cind eram eu acolo. Probabil ca au bagat si Quinoa, ca tocmai aseza o fata mara in regal. Am vazut pretul: 2,95 euro/ 500 gr.

 

Alayna, imi place mult blogul tau. Tocmai am facut drobul de ficat cu ciuperci si musacaua. Fata me amaninca prost, iar ficat mai deloc. Totuci, din drob a mincat 3 bucatele. Musacaua e pt maine si i-am oprit si carne pt. hamurgherii "tai". Am vrut sa fac ci ficaiori cu sos, dar mi-a zis ca-i ajunge pt acum[:D] Asa ca...vor urma curind.

 

Andreia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care nu gasiti quinoa, incercati si la magazinele naturiste, eu de acolo o cumpar.

 

alayna,id="blue"> interesant blogul tau, acum l-am vazut! Si eu cochetez de ceva timp cu Monti in sensul ca ma straduiesc sa combin corect alimentele, sper sa reusec...

 

 

 

[flo][floare3][flo]

 

 

 

"Mintile mari discuta idei, cele medii lucruri si cele mici persoane"

 

P. C.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...