Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Asp.optimiste>20aniFelicitari medeea76nou(818)!!!


Recommended Posts

Buna fetelor, n-am mai scris de ceva timp dar v-am urmarit cu interes, eu declar prima zi a uratilor, ma doare burta, speram ca luna viitoare va fi cu noroc, poate cine stie [bibe] o vrea sa fie un mic scorpion ca mami[:I].

Nu sunt inca stresata caci e prima luna in care incercam asa ca sunt increzatoare si merg cu Dumnezeu inainte.

 

Iubirisca, mamica fericita de Cristina Alexandra 04.06.10id="red">id="orange">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am revenit !

O zi luuuunga si grea ! Elevii fara manuale(credeau ca mai lipsesc [:D] )

 

Katy, multumim de pupici [flo] si speram sa se prinda !

Lumy, tin pumnii ![majoreta][majoreta]

Iarina, merci si te [pup]

Valicutza , sper ca la tine continua saptamana cu bine ! [pup]

Kmy, esti bine ? Lipsesti de prea mult timp si mi-e dor de tine ! [pup]

Iubirisca,spor la ... treaba [olala]! Si ai dreptate, nihil sine Deo !

Madalina, Alex,Didi, Bee, Velvet, Blanka,Angy,Silvia, bubu, carin, gaby, mph, va [pup] si astept sa va "revad" !

 

[flo][flo][flo] pentru voi toate !

 

P.S. - am descoperit ca inca mi-e greu langa gravidute [q] am o colega care astepta sa-i dau vestea buna si sa "gravidim impreuna , dar eu ...[bang]

 

 

 

 

Mami de Andrei (6,2 ani) , de ingeras Elena (22s- 19.05.2012) si de ingeras Bobita (9s-10.01.2013-arefam, aspenter si femibion1)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caresse mie si acum imi e greu sa privesc o graviduta. Pana de curand plangeam si daca citeam despre gravidute si bebei. Abia acum mi-am revenit si am inceput sa citesc din nou pe forum, asa ca tu esti oricum foarte curajoasa fata de multe dintre noi. [pup]

 

-------------------------------------------------

AMH=0.02

PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot

FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

 

eu sunt bine, inca la birou,mai am un pic pana la 6 [bang]

kmy chiar ca nu mai stim nimic de tine, pe unde esti? sper ca esti bine..si alex la fel ..va asteptam sa ne dati un semn [pup]

pe mine ma cam doare burta de ieri seara..e prea devreme pentru cm, azi sunt abia z 24, deci chiar nu stiu de ce..sper sa nu ma fi dereglat [alcool]

nu se mai testeaza nimeni zilele astea? tin pumnii [pk]

 

-------------------------------------------------------------

In 2013 imi doresc o pereche de gemeni sanatosi.Doamne ajuta!

mami de Dienutza 5 ani

si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carin, [pup]

Nu ma crezusem asa ...slaba de inger ... dar am simtit un pic de invidie fata de colega mea sau as spune mai repede, am simtit o durere in inima [alcool]...[q]

Valicutza, eu am avut CM la 30 de zile, inainte de "prima nenorocire" ; dupa l-am avut la 29,apoi 28, 26 si in final 31 de zile : mi se dereglase . Si mi s-a spus ca Bobita era pe o ovulatie tarzie (2 sapt) si , dupa ce am mai citit cate ceva pe net, am inteles ca nu sunt viabile astfel de sarcini [q][bang]

 

 

 

Mami de Andrei (6,2 ani) , de ingeras Elena (22s- 19.05.2012) si de ingeras Bobita (9s-10.01.2013-arefam, aspenter si femibion1)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara [flo][flo][flo]

Caresse este foarte normal ceea ce simti si stiu ca nu este deloc usor :(,am pierdut si eu mai demult o sarcina la 5 sapt si am urlat ca o disperata).Nu vreau sa-mi imaginez ce inseamna sa treci de mai multe ori prin asta sau mai rau....sa pierzi o sarcina mai inaintata [bang][bang].Ieri m-am intalnit cu o proaspata mamica si m-a intrebat daca vreau sa-i iau baiatul in brate si fara sa ma gandesc prea mult am raspuns ca nu vreau [bang]....oare incep sa o iau razna?[alcool]

 

 

http://www.fertilityfriend.com/home/3b81d7

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumy,te inteleg ! [pup]

Probabil ca trebuie s-o luam putin razna ... e ca un scut de protectie [bang]

 

Dar vine el, soarele si la noi ! Trebuie ! Il obligam [pk][pk][pk]

 

 

 

 

Mami de Andrei (6,2 ani) , de ingeras Elena (22s- 19.05.2012) si de ingeras Bobita (9s-10.01.2013-arefam, aspenter si femibion1)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

In primul rând, scot majoretele [majoreta] pentru fetele care se testeaz#259;. Cine este prima? Parca Lumy?

In al doilea rând, Caresse, îmi pare r#259;u ca trebuie sa treci prin asa ceva. E foarte greu, insa, cu ajutorul lui Dumnezeu, o sa apara si bebe mult dorit.

Eu azi sunt mai bine, parca m-am luminat. Nu sunt deloc obisnuita sa fiu bolnava, am o imunitate buna, poate prea buna, avand in vedere bolile autoimune pe care le am. Viroza aceasta pe care am luat-o de la fetita mea, m-a doborat. Ieri si alaltaieri a fost rau, azi e ceva mai bine. Partea proasta e ca nu am luat nimic pentru raceala, doar osciloccoccinum, salvigol, lamaie si miere, sperand ca sunt graviduta. Cred ca sunt penibila, in fiecare luna tot zic ca e posibil sa fiu gravi, nu ma mai ia nimeni in serios.

Hai ca m-am lamentat destul. Stie El, Dumnezeu, cum e mai bine pentru fiecare iar noi trebuie sa luptam!

Astept teste pozitive si mult optimism!

 

Bee[biz]

 

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

 

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele [pup], mi a fost dor de voi.am avut putin timp liber in week si nu a mers site ul [bang].. Eu astept zia de 7 febr cand sunt programata la gineco si ma bucur ca voi fi in ziua 16 s sper sa mi dea vesto bune..

Caresse multa putere in continuare ca inca ai nevoie [pup][flo]

Kmy ce este cu tine? Ne ti in suspans? [:)]

Noilor aspirante le doresc sedere scurta. multi pupici ptr toate fetele si mult noroc la bebei k mai avem nevoie si de putin noroc,cred eu [:I]

O seara frumoasa [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, azi e ziua nepoatei mele scumpe, implineste un anisor si vroiam sa va povestesc despre sentimentul pe care l-am avut cand mi-am vazut sora cu bebe in brate sufland in tort...of ma gandesc cand o sa ajung si eu sa-mi tin ingerasul in brate:(( luna asta avem 15 luni de cand nu ne mai protejam si inca nu am primit vestea buna.

O seara buna sa aveti!Va pup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...