Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Asp.optimiste>20aniFelicitari medeea76nou(818)!!!


Recommended Posts

Buna dimineata , fetelor !

 

V-am pregatit o [cafea] calda si buna !(sper [:D] )

 

Mihaela, multumim de salutari ! Ai grija de de "voi" si vrem numai vesti bune ![pup]

Camcris,imi place mult semnatura ta ! [pup]

Lumy,cum mai esti ?[pup]

Bee, maine e 2 feb si eu tin pumnii stransi pentru tine [pk] ! [pup]

Valicutza, am inteles ca dna U a venit caci stiu o fata care a fost pe 30 la ea, dar este graviduta si ,probabil, ca se ocupa mai intai de gravidute ! [pup]

Iarina , fata de care am vorbit mai sus, spune ca dra si dna asistenta Viorica sunt extraordinare , foarte bune si intelegatoare !Si s-a dus la Fundeni ! [pup]

Corina, imi pare rau pentru catelus [flo] , dar ...poate vine o veste maaare ! [pk][pk][pk]

Alex, [pup] crede-ma ca nu stiu incotro s-o iau si , de aceea m-am gandit la fara tratamente . Insa vreau sa incerc din prima luna, cu acordul drei mele . Deja am inceput sa iau acid folic , caci de la Femibion 1 m-am ingrasat ! A mai patit cineva asa ceva [q] ?

Madalina, Didi, Blanka, Velvet, raisa, gaby ,[pup]

Kmyyyyyyyyyy, te asteptam ! [pup]

 

Fetele, eu ma pregatesc de munte, mergem la ziua unui prieten si sper sa tina vremea cu noi, caci avem un drum de 7 ore !

 

O zi frumoasa !

[flo][flo][flo] pentru voi toate !

 

 

 

 

Mami de Andrei (6,2 ani) , de ingeras Elena (22s- 19.05.2012) si de ingeras Bobita (9s-10.01.2013-arefam, aspenter si femibion1)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata fetelor!

 

Caresse, vitaminele nu ingrasa, cel mult cresc pofta de mancare...deci, tine de tine. Femibionul e mai bun (cu conditia sa nu ai probleme cu iodul). Nu esti singura care nu stie incotro sa o ia...eu as mai sapa pana sa ma apuc de treaba, ca sa am un tratament corect si sa nu mai risc nimic. Dar sigur, tine de fiecare.

Nu mai retin, ce analize pentru mutatii ai facut tu?

 

Flowerbee, incepe o noua luna care vine cu noi sanse!id="Verdana">

 

Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor [flo]

Caresse [pup] iupyyyyyyyyyyy la munte [pk] [pk] [pk],distractie placuta ,eu n-am mai vazut zapada de cativa ani si mi-e dor [:)]

Corina cum mai esti?

Bee capul sus [pup]

Rxx bine ai venit [flo] si sa nu stai mult [:D]

Iarina,Vali,MeAlex [pup]

Velvet nu te-am mai vazut de mult [pup]

Eu sunt z3 [:D] si ....mergem mai departe [alcool]

O zi buna [flo]

 

http://www.fertilityfriend.com/home/3b81d7

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caresse sa ai un drum bun si un weekend minunat. [pup]

Eu nu am mai luat vitamine tot din aceeasi problema kilogramele puse rapid. Insa cred ca se pun din pricina apetitului ridicat, dar cum analizele mele au iesit tot timpul bune doctora mi-a spus ca nu tebuie sa le iau neaparat, poate daca exista un deficit de ceva. Acidul folic e bine sa-l iei in continuare. [pup] si sa fie cu bucurie weekendul asta.

 

Mihaelafalt multumim pentru optimismul tau, eu chiar am nevoie.[flo]

 

MeAlex bine ai revenit, nu te-am mai vazut nici pe la gravidute cu trombofilie. Sper ca esti bine.

 

Flowerbee chiar daca n-a fost sa fie cu IIid="pink"> sa iti dea DD putere si rabdare sa ai IIid="pink"> cat de curand.

 

Valicutza cam cand mergi la fundeni, poate ne vedem acolo.

 

Corina.ion sper sa ai o surpriza placuta, eu am avut senzatiile tale atunci cand am ramas insarcinata.

 

Lumymony iti doresc si tie o surpriza placuta luna asta.

 

Rxx sper sa stai cat mai putin timp la aspirante.

 

Va invit la o [cafea] aromata fetelor.

 


Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto

mamica de ingeras Eva 38+ s[ruga]

"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)id="Arial">id="size2">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Caresse distractie placuta la munte.

LummyMony eu inca sunt in asteptare, uratii ar trebui sa vina pe 7 feb dar momentan mi-au trecut durerile pe care le aveam si nici nu am mai avut alta sangerare.

FlowerBee poate ai avut ovulatie tarzie si nu-ti apare inca la test.Iti tin pumnii!

[pup] pentru toate fetele si ma [ruga] pentru noi toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, MeAlex, Iarina, Corina. Nu are rost sa sper pentru ca in ziua/perioada ovulatiei eram in spital sau racita tare.

Sunt optimista!

Haideti sa speram, sa fim pozitive si poate bebe vine.

 

 

Bee[biz]

 

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

 

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flowerbee, dar cu cateva zile inainte sau dupa ovulatie?? Nu vreau sa iti creez iluzii, dar ar fi posibil...

Iarina, sunt OK, dar sunt ocupata si de asta postez doar ca sa raspund strict la intrebari cand stiu.id="Verdana">

 

Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex, multumesc. Esti tare draguta. Teoretic, ar fi posibil pentru ca suntem fertile si cu 2-3 zile inainte de ovulatie. Nu cred ca este cazul meu, având in vedere ca nu am r#259;mas nici atunci cand am prins exact momentul ovulatiei.

Cu Dumnezeu, inainte!

Iti doresc vesti bune si sanatate multa!

 

Bee[biz]

 

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

 

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iarina_r
Caresse sa ai un drum bun si un weekend minunat. [pup]Eu nu am mai luat vitamine tot din aceeasi problema kilogramele puse rapid. Insa cred ca se pun din pricina apetitului ridicat, dar cum analizele mele au iesit tot timpul bune doctora mi-a spus ca nu tebuie sa le iau neaparat, poate daca exista un deficit de ceva. Acidul folic e bine sa-l iei in continuare. [pup] si sa fie cu bucurie weekendul asta.Mihaelafalt multumim pentru optimismul tau, eu chiar am nevoie.[flo]MeAlex bine ai revenit, nu te-am mai vazut nici pe la gravidute cu trombofilie. Sper ca esti bine.Flowerbee chiar daca n-a fost sa fie cu IIid="pink"> sa iti dea DD putere si rabdare sa ai IIid="pink"> cat de curand.Valicutza cam cand mergi la fundeni, poate ne vedem acolo.Corina.ion sper sa ai o surpriza placuta, eu am avut senzatiile tale atunci cand am ramas insarcinata.Lumymony iti doresc si tie o surpriza placuta luna asta.Rxx sper sa stai cat mai putin timp la aspirante.Va invit la o [cafea] aromata fetelor.Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimotomamica de ingeras Eva 38+ s[ruga]"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)id="Arial">id="size2">id="teal">
align="right" id="quote2">cred ca in saptamana 18-22 feb..sa vad cand pot sa imi iau o zi de concediu si eu si sotul, tu cand ajungi? cred ca m-am pricopsit si cu o infectie sau ceva , mi-a iesit prost analiza de urina, iar transaminazele marite [bang] clor seric marit , acid uric marit [bang] nu stiu cand o sa ajung si eu pe linia de plutire cu analizele..-------------------------------------------------------------In 2013 imi doresc o pereche de gemeni sanatosi.Doamne ajuta!mami de Dienutza 5 anisi mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...