Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (182)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Seara buna! ninha, ai incercat sa ingrosi sosuri/paste cu fulgi de drojdie? Mi se par grozavi la gust! dulcetica, Kefirul de la LIDL este marca Pilos. [pofta] Cafeaua...eu o ador, o iubesc, insa imi faulta bila rau de tot, asa ca, am trecut, la sfatul brindusikai [pup], pe ceai negru cu lapte monti (adika smantana diluata sau smantana de cafea de la LIDL). Carmen, de la LIDL cumpar: mascarpone pt cheese-cake, smantana 12%, kefir, branza maturata poloneza (imi scapa numele, dar seamana cu parmezanul la gust si e la juma de pret), dulceata cu fructoza (de vreo luna nu mai gasesc), cioco amaruie 74%, sos pesto (e delicios si costa aprox 6 lei, fata de 15 lei in alte magazine), paste integrale (mai mult al meu le consuma, eu ma limitez la cele MUNG)...cam atat imi vine in minte acum. Azi am avut un meniu mai ciudatel: MD - cheese cake pranz: supa de curcan, ghiveci de legume, ceai cu smantana LIDL seara - urmeaza o felie de cheese-cake cu kefir [:D] In ceea ce priveste cantarul...capiant. Dimineata aveam 63.3 [alcool], in conditiile in care ieri aveam 62.3, iar alataieri 61.7 [alcool], dar fiind perioada crepusculara e de inteles... mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nush de ce...da imi e o foame de mor...cred ca din cauza ca vineri a nins de 25cm...si azi e curat luna pe jos...MA TERMINA NERVOS FLUCTUATIILE ASTEA!!! oare o fi Cm-ul de vina?..

 

ciorba mea de afumatura o iesit de[pofta][pofta]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata doamnelor

inapoi in genunchi la Monti cu mine ca nu se mai poate [:)]

deci pup fetele veterane si prospaturile [pup]

 

meniuri, meniuri:

ieri:

md: gutuie (tarziu de tot, nu mi-a fost foame deloc)

p: linte si un gratar de pui.

c: salata de peste afumat cu ceapa si lamaie.

 

azi:

md: iaurt 0%

gustare: gutuie

p: oua fierte intr-un fel de salata cu morcovi si ardei gras, niste branza

c: nu stiu inca...

 

Dulcetica, sunt sigura ca vei fi ok cu Monti [;)]. ciocolata peste 70% cacao nu are zahar. poti pune ce vrei in ciorba dar mananci doar rosiile, ardeii, dovleceii, ceapa. radacinoasele si cartofii nope [;)]

 

Lorelei, mor de invidie cand citesc de trufele alea si fantastice si conforme... inghit in sec, zau [:D]

 

trebuie sa fac si eu o supa crema de broccoli, imi e pofta de nu stiu cand!

 

va pup.. o zi conforma sa aveti! [;)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulceticaid="red"> noi toate punem radacinoase...morcovul e cu steluta...adik desi ig mare nu intervine in secretia de insulina...

ciorba mea de afumatura ar fi de ff mare porc fara radacinoase..+ supa crema de telina cu morcov e the best[:D](slabit cu ea 7kg)

 

 

liviuid="red"> dar tu ce mananci?

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui brindusik
dulceticaid="red"> noi toate punem radacinoase...morcovul e cu steluta...adik desi ig mare nu intervine in secretia de insulina...ciorba mea de afumatura ar fi de ff mare porc fara radacinoase..+ supa crema de telina cu morcov e the best[:D](slabit cu ea 7kg)liviuid="red"> dar tu ce mananci?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
align="right" id="quote2">Am studiat supa asta si pare buna tare!O sa incerc sa aplic.[:D] Nu pare cu grad de dificultate mare ,ca mie mi se mai intimpla sa nu deosebesc mina stinga de cea dreapta.dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravoid="red">, Liviu![flo]

Roxanaid="red">, welcome back!

Dulceticaid="red">problema asta cu stanga si dreapta o am si eu[bibe], mai ales in bucatarie. dar incep sa invat incet-incet. avand in vedere ca m-am apucat de gatit numai de vreo 4 ani (de cand m-am maritat), cred ca ma descurc aproape binisor[asia]. nu stiam nici de unde se apuca tigaia[:-@]

 

Meniul de azi e deviat rau de tot de pe brazda[:I]

MD: afine, o felie de vitastar cu crema aia de conopida si avocado (imi place din ce in ce mai mult, are o textura ca de icre)

G: 100 gr covrigei cu tarateid="orange"> Mini Feast (nu sunt monti, dar sunt sanatosi, ca nu au nimic in plus decat faina, tarate, ulei de masline, seminte de susan, apa, rozmarin si sare)

P: spanac cu ou (si un pic de paineid="orange">[:I])

C: mere

 

Eu de la Lidl mi-as lua lapte de cocos si pachetele cu legume. a, si fishfingers.

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...