Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ne-am luat catzel, vrem sfaturi


Recommended Posts

  • Răspunsuri 277
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michele,era vorba despre teama mult Pre mare a unora de a lasa liber din lesa câinele,si mai ales de a sta in casa in cușca pentru a nu se pierde prin casa .Din câte știu eu animalul are nevoie de mișcare,nu e doar un bun cumpărat al nostru.

Urmareste puțin discuția anterioară.

 

Salutari de bine

 

Nu am vrut sa fiu atât de acra!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu inteleg mesajul lui Copil72.....

 

nici Jessy nu e ascultatoare tot timpul...o fi si varsta....in 1 dec a implinit 6 luni [pk]  acum e adolescent in viata canina? de la ce varsta e considerat adult?

 

mi-e si mie asa o "ciuda" cand vad caini care inteleg din privirea stapanului ce trebuie sa faca...nebunatica asta mica "intelege" doar cand vrea ea. o fi ceva neam cu Pepper de au incapatanarea asta  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

copil, eu am spus ca Pepper sta afara in curte si alearga toata ziua. la noi verile sunt f. lungi...dar era vorba cand il duc in parc, la plimbare ca nu-l pot lasa din lesa. 

 

acum a dat frigul si il tzin in casa, dar il supraveghez continuu ca face numai prostii.

 

de ex ieri cu mine pe langa el, mi-a luat dupa dulap un card de asigurare si l-a ros....pana sa I-l trag din gura un sfert din el era dus. 

tot ieri a luat un tub de pastille (inchis) si a rontzait la el pana sa-l prins sa I-l iau.

stau cu ochii pe el mai rau ca dupa un copil....ca tot ce prinde roade...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu v-am spus, am tot aminat si pana la urma duminica l-am tuns pe Pepper (oare ce fac cu atita par cat se stringe???)

chestia e ca tocmai acum a dat frigul, dar frig nu gluma 0-5 grade...cand il duc afara face la urgentza ca ii e frig si lui...daca il las mai mult de 5 minute ii ingheatza si coada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

4 dintisori am cules de pe jos in nici 3 zile...in ritmul asta va papa doar pireu....nu ma prea lasa sa ma uit in gurita, tre' sa profit cand e somnoroasa....are doar dintisorii aia din fata, mici ca firezul si restul ori lipsa ori abia iesiti din gingie.... 

roade biata tot ce prinde...si jucariile de ros sunt toate patate de sange.... mi-e atat de mila de ea....e mult mai agitata ca de obicei de cand isi pierde dintisorii....

 

Michelle, iti spun eu ca Pepper cu Jessy se inrudesc cumva  [:-)))] tot timpul tre' sa fiu cu ochii pe ea...nu o pot lasa 5 min nesupravegheata (daca nu doarme) ca sigur face vreo boacana.

e mai rau decat cand era fiu-mio mic  [batcap]

 

voi le dai mancare gatita?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu v-am spus, am tot aminat si pana la urma duminica l-am tuns pe Pepper (oare ce fac cu atita par cat se stringe???)

chestia e ca tocmai acum a dat frigul, dar frig nu gluma 0-5 grade...cand il duc afara face la urgentza ca ii e frig si lui...daca il las mai mult de 5 minute ii ingheatza si coada.

 

nu il imbraci ? si Jessy dardaie cand iesim afara, asa ca am scurtat plimbarea la 15 min in loc de 30....pana ajung in Ro sa ii cumpar ceva hainutza, ca aici au niste scoruri de ma ia cu lesin [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...