Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ne-am luat catzel, vrem sfaturi


Recommended Posts

Jessy e bine, rontzaie tot ce gaseste  [batcap] a crescut maaaareee maaaareeee...in 1 febr a implinit 8 luni.

pe drum catre ro si inapoi a fost atat de cuminte incat nici nu am stiut ca avem catzel cu noi. acasa insa s-a dezlantzuit impreuna cu motanul Coffee, parca urmaream tom si jerry live...au fost tare haiosi, s-au imprietenit dupa vreo 3 zile. 

la noi nu e frig, sunt zece grade si soare, au rasarit floricelele, asa ca ne plimbam in voie, iar cand suntem acasa mai mult stam in curte. am sapat o groapa pe langa zid, sa vada stapanii ca nu stau degeaba  [fri]

 

offff imi pare rau pt Puficescu...sper din tot sufletul sa nu fi patit ceva si sa se intoarca repejor la tine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 277
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pepper e  f bine, multumesc de intrebare.

 la noi a tot fost vreme frumoasa asa ca s-a bucurat din plin de aer curat, alergat prin toata curte. de fapt cand Pepper alearga...alearga...e ca sageata...vezi doar un bulgar negru cu un nor de praf dupa el.

sare de pe ziduri de parca nici nu ar fii, mai sapa la cate o floare...de fapt are un loc preferat de sapat unde nu pot sa tin flori cu nici un chip ca imediat mi le scoate.

de cateva zile a inceput sa ploua si pe la noi, e nasol ca am gresie alba [batcap]  [smulgpar] si imi face urme daca nu-l spal bine pe labute de fiecare data cand il duc/aduc de afara.

 

de ros, lese nu mai roada. afara in sfirsit I-am gasit un fel de lantisor care nu ii da de cap.

mi-a ros papucii lui William , era innebunit cand William nu era acasa, sa stea cunasul in papucii lu...si a stat pana i-am gasit rosi. de fapt roade pe ascuns. ia ceva ce nu treb sa roada si ascunde sub o jucarie...daca nu ma uit bine la el zic ca e doar cu jucaria...cand colo...

 

v-am spus ca ne-a ros ochelari si ai mei si ai lui William? da...noroc ca au putut fi reparati.

 

cand e frig afara se face ca doarme doar ca sa nu-l scoti. si nu se ridica, ar trebuis sa-l iau tiris...geme...apoi deschide cate un uchi parca spunindu-mi"mami nu ma scoate ca e flig"...asa ca-l iau in brate il duc afara...si face ca la urgente doar sa-l bag inapoi.

 

 

cam atitea despre Pepperus,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

tot despre Pepper, v-am zis ca le are cu "sapatul' pe la flori.

ieri s-a  apucat cum I-am dat drumul afara sa sape la o muscata, abia plantata.

ies afara, duc vinovatul la locul faptei, il cert...intru in casa.

Pepper se aproie iar de muscata, se uita la mine, sa  vada daca eu ma uit la el , bineinteles ca eram in dreptul usii sa vad ce face.

smecherul s-a asezat in fund, cu spatele la muscata (chipurile ...ca nici nu-I pasa de ea) si se uita la mine, asteptind sa intru in casa.

 era"care, pe care"...desigur cum aveam treaba am cedat prima...asta I-a trebuit...cum m-a vazut ca nu mai sunt la us...iar la scormonit la floare.

am repetat faza...iar cu vinovatul...dus la locul faptei...certat...tot tacamul.

 

astazi am emotzii sa vad ce a facut singur toata dimineata prin curte.

 

e asa de smecher!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...