Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ne-am luat catzel, vrem sfaturi


Recommended Posts

Michelle, ce varsta are Pepper acum?

a facut 3 ani in octombrie si noi cand l-am luat avea parca 12-sau 13 sapt.

 

sa stii ca tot ce incerci sa-o inveti  ...ia mult timp si nu treb sa renunti ca nu a reactionat o data sau de 10 ori...incerci multe zilesi chiar luni  si abia apoi tragi o concluzie. berry e mica si nu-si da seama si nu intelege va treb sa se mai creasca un pic ca sa inceapa sa inteleaga.

treb multa, multa rabdare si vei vedea de la luna la luna mari transformari.

 

acum e ca si cum ai avea pretentii de la un bebel sa nu te mai lovesca peste fatza cu minutele sau sa nu te mai traga de par...stii cum fac bebeii.

 

da stiu cum e cu somnul ...noi cu chiu cu vaii l-am tinut pe Pepper citeva luni la noi in dormitor pana a inceput sa sforaie si atunci l-am dat pe hol...dar in fatza dormitorului...si la inceput dormeam cu usa deschisa...sa ne auda....

 

treb sa intelegi ca e vorba si de bounding care acum incepe sa se formeze si de-asta treb sa fie mult mingiiata si iubita...incercati sa nu strigati la ea daca face vreo prostie, sa o intelegeti copiii eventual sa poarte niste minusi cand se joaca cu ea (zic eu) ca poate asa nu mai simt dintisorii f ascutiti. parca de pe la 5 luni incep sa-I pice....si ceilalti nu mai sunt asa.

sa mai incercati in momentul cind vrea sa muste...sa aveti o jucarie din plastic si sa I-o dati pe aia in schimb. si voi opriti imediat jocul...chestia asta sa stii ca o va prinde si va invata garantat  sa nu-si mai infinga dintii in voi. [:)]

 

ce sa spun, un ciine mai ales luat de mic necesita mai multa atentie dar si cind va mai creste va fi un partener de joaca si o companie extraordinara.

 

stay strong, my friend!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 277
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 4 years later...
  • 3 years later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...