Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ne-am luat catzel, vrem sfaturi


Recommended Posts

Maine dimineata la prima ora e programata la operatie. cei de  la asociatia de unde am adoptat-o se ocupa de asta...nu mai pot da inapoi ... cat despre drumul cu masina nu am cand sa o aduc decat sambata....uffff sper sa nu fie probleme, sa nu sufere prea tare mititica....Caress, crezi ca va avea dureri sau de ce zici ca nu iti place ideea calatoriei?

cei de la asociatie m-au asigurat ca are toate vaccinurile, banuiesc ca ei se pricep mai bine.....am niste emotii, moama!

 

Va tin la curent cu starea ei de dupa operatie...apoi avem noroc ca o aduce cumnatul meu, deci vom fi tot timpul la curent cu starea ei pe drum....si punem si poze de indata ce soseste in casa noastra  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 277
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

E prea curand ca sa fie trambalata 15 ore.E mica, schimba locul, casa, proaspat operata.Normal ca are si dureri, dar daca doamne fereste apare vreo complicatie, ce faci?Unde te duci cu ea?Macar 3 zile postoperator trebuie sa fie in apropierea medicului care a operat-o.Plus ca a doua zi dupa operatie abia incepe sa manance...e nemancata din ziua precedenta, sa tii un pui de 4 luni , abia operat, nemancat 36 de ore nu mi se pare o idee buna...Care i graba cu sterilizarea?Nu ti-o dau decat sterilizata?Nu o poti tu opera peste o luna?

 

Nici amcar nu stii cum se comporta la drum, daca are rau de masina si incepe sa verse si nu se mai opreste?E riscant...dupa parerea mea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O pot lua si nesterilizata (de fapt puteam ca e tarziu deja), oricum in contractul de adoptie e prevazut ca sunt obligata sa o sterilizez. Insa ei mi-au oferit aceasta varianta - prima mea intrebare a fost daca va rezista drumului, daca va fi bine...m-au asigurat ca da, ca veterinarul stie etc...am optat sa fie sterilizata acolo pentru ca e cu muuuuuult muuuuult mai ieftin decat aici...iar sa fac un drum de Belgia-Romania doar pt operatie nu mai e rentabil...de asta am ales aceasta varianta.

Dupa cum spuneam veterinarul e la curent cu drumul pe care il are de facut, ma rog si sper sa nu fie complicatii. Un cabinet veterinar este in apropierea casei mele, are si urgente (chiar si in we) deci daca e doamne-fereste ceva am unde fugi...desi sper din tot sufletul  sa nu fie cazul [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O pot lua si nesterilizata (de fapt puteam ca e tarziu deja), oricum in contractul de adoptie e prevazut ca sunt obligata sa o sterilizez. Insa ei mi-au oferit aceasta varianta - prima mea intrebare a fost daca va rezista drumului, daca va fi bine...m-au asigurat ca da, ca veterinarul stie etc...am optat sa fie sterilizata acolo pentru ca e cu muuuuuult muuuuult mai ieftin decat aici...iar sa fac un drum de Belgia-Romania doar pt operatie nu mai e rentabil...de asta am ales aceasta varianta.

Dupa cum spuneam veterinarul e la curent cu drumul pe care il are de facut, ma rog si sper sa nu fie complicatii. Un cabinet veterinar este in apropierea casei mele, are si urgente (chiar si in we) deci daca e doamne-fereste ceva am unde fugi...desi sper din tot sufletul  sa nu fie cazul [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As avea si eu o nelamurire...Cleo a mea mananca tot ce prinde si cand spun tot ce prinde vreau sa spun chiar tot.Eu stau la casa si ca sa o invat ca toaleta este afara o scot,se mai plimba se mai joaca dar nu stiu de ce [batcap]  mananca pamant si pietre si flori [smulgpar] .nu reusesc deloc sa o dezvat...am vorbit cu veterinarul pt ca eu stiam ca au lipsa de vitamine sau ceva de genul daca mananca pamant dar el mia zis ca e normal pt labradori  [fal] asa este???cine stie ceva,astept sfaturi si opinii.Ms mult

[flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:

 

Giulia,stiu ca te-ai mutat curind,vezi ce scrie in contractul de inchiriere,in privintza animalelor de casa,sa nu ai surprize.

 

Sanatate catzelusei tale,sa nu aiba probleme pe drum!

 

Dana

 

am vorbit cu proprietara de mult timp, totul e ok.... ne-am asigurat ca accepta animale: singura conditie e ca in caz ca ne luam catel (nu eram convinsi daca vrem caine sau pisica) sa fie de talie mica. 

multumesc de urari! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...