Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (23)


Recommended Posts

cititnd de drematita atopica- parca n-ar fii. are bobonite d-astea multe pe talpi....[alcool]cateva intre sprancene....

 

_______________________________________________________________________________

fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.

[fetita] SARA MARIA

DN-30.07.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna.

Intre timp a adormit,s-a trezit iara,casa e tot cu fundu-n sus,si eu tot n-am apucat sa scriu...

Nu mai nominalizez,nu va suparati,dar nu apuc.

Azi avem si noi vaccinul,dar probabil se amana,ca tot are mucisori.Sunt mai putini,transparenti.Vedem ce zice.O duc si pe Timi sa vad de ce transpira cand adoarme,si se tot plange ca o dor picioarele.

 

Am cumparat Pivalone....de adulti!Bine ca am citit prospectul inainte sa-i dau.Am uitat sa precizez la framacie,ca plangea Emma in carucior...in fine,azi iau din alalalt.

 

Am fost si in Cora.Iar nu aveau astia libero marimea 4.Am un noroc,de imi vine sa ma spanzur.

Am cumparat si safe-feeder.Singura nu stie sa si-l tina,dar daca o ajut e incantata!

Pup ca nu mai tace fara mine [:D]

 

___________________________________id="green">

 

Mamica mandra de Timea(28.06.2008) si Emma(25.07.2012)

 

Povestea noastraid="Century Gothic">id="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura id="red">- la noi nu a avut efect Stodal. Mai degraba am auzit de Prospan, tot din plante.

 

Vera id="red">- personal, niciun fel :):) Din experienta cu Bianca, ea nu putea bea din ele fara sa nu se inece. Noi am trecut la cana cu pai la 10-11 luni si aia folosim si acum

 

clay id="red">- copiii sunt construiti pt a fi rezistenti la cazaturi :) Clara a avut prima cazatura la 1 luna. Totul s-a desfasurat rapid, in cateva secunde cat eu conduceam o prietena la usa, Bianca a tras-o de picioare de pe pat (voia sa o ia in brate ca pe o papusa)

 

kimmy id="red">- ca sa nu pierzi mesajul, da CTRL+C sa il salvezi in caz de ceva. Mie mi-a intrat reflexul cu CTRL+C de cand stateam in camin si pierdeam mereu daca nu salvam, cand se lua curentul :)

 

ancader id="red">- cum e cu sala si lactatia? Vezi vreo diferenta fata de inainte, la supt, volum?

 

danett id="red">- cum a fost la vaccin?

 

Porumbita id="red">- asa si Clara are program de supt, uneori chiar la 1.5h

Plus trezirile Biancai 1-2 :)

Fain ca ati planificat sa vizitati Irlanda. Eu am 2 colegi de servici care s-au stabilit in Dublin dupa ce au fost in vizita :)

 

Ceai id="red">nu i-am dat niciodata Biancai. Eu ceaiul il concep ca pe medicament :) Pt sete - apa

 

Olivette id="red">- sunt din Iasi.

 

Fleur id="red">- daca vrei sa ii faci program iti sugerez sa il legeni sa il adormi, iar in timp se va obisnui cu programul si va adormi singurel.

Carnea poate nu ii place ca textura. E pasata ff fin?

 

Carmenid="red"> - ai vreo reteta de salam de biscu? [:D]

 

wilton id="red">- bine ai venit! Wow, te inscrii in fruntea clasamentului la greutatea piersicutei!

 

ile id="red">- :))))) pupam I. mica si alba

Chiar, poze cu ea unde mai vedem?

 

Ada id="red">- de ce zici ca e pitic? Ca mi se pare foarte bine la masuratori, Clara are 7 kg si cam 65cm lungime, la 5.5 luni

 

ali id="red">- haha, eu am fost doar 4 luni cu alcooale, dupa ce am terminat alaptarea Biancai si pana am vazut din nou 2 linute roz :))

Imi e dor de un Bailey

Aoleu, cum suna [:D]

 

Freedeliaid="red"> - vai de mine, ce spaima cu cardul! Si toate adunate asa.. of..

In alta ordine de idei abia astept carrierul de la tine, pana la urma il voi opri pt Clara, caci prietena mea nu il mai vrea.

In ce hainute trebuie sa o imbrac pe dedesubt? Fetelor cu manducaid="red">, cum ii imbracati afara, dar in interior (supermarket)?

 

 

 

 

*************************

Mami [mamica] de Bianca Maria (04.08.2010) si Clara Ioana (30.07.2012)id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle si noua ni sa recomandat eurospal dar nu a avut nici un efect si ca urmare am luat antibiotic acuma avem a 2 raceala si iarasi antibiotic+ aerosol.Bea avea la nastere 3,320 kg si acuma are p 10,5 kg deci a crescut destul de bine,imediat il intrece pe fratesau care are la 4 ani 15 kg:))[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Ioana, la fel si la noi. M-am grabit eu sa spun ca face kk normal, ca ieri a facut iar lichid. Vedem mai incolo, oricum de-abia am inceput tratamentul. Chiar ma miram sa aibe efect din prima zi.

 

Ada[pup], cum sa ramana pitic? Potoleste-te, fato!

 

Wilton, bine ai venit!

 

Ile, pune si tu cearceafuri colorate pe pat, sa o vada pe cea mica :))))

 

 

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...