Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (23)


Recommended Posts

Laura, lasa-l sa doarma ca asa face in perioada de refacere. Asta e semn bun dupa boala. Cu cat doarme mai mult si mai bine cu atat se reface mai repede Si noi am facut baie din nou cu colacul dar nu a avut rabdare mai mult de 5 min ca a obosit si in plus, dupa baie, adoarme repede dar la un mom dat s-a trezit dupa vreo juma de ora si a inceput circul - ca era obosita si nu reusea sa adoarma. De-abia pe la 12 a adormit Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2 PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumim de cafea , la ora asta.Eu, sunt cu lenea in cap. Problema e ca de ieri ma doare stomacul intruna. Eu, zic ca mi l-am dat peste cap cu atatea pastile. O sa ma uit ce sa iau in cutia mea cu medicamente. Probabil o sa iau un omez ceva.In rest, pana acum n-am facut nimic deosebit. Am mancat ceva si am strans masa si ce mai aveam aruncat prin casa. LAURA, eu cred ca se reface. LORE< LAURA buna shaorma. Chiar aveam pofta. IOANA, am vorbit cu tipa si a ramas sa merg intai la dr. Robanescu sa-mi spuna ce fel de terapie trebuie. Pentru asta trebuie sa ma duc cu el la spitalul Obregia si ma bucur de nu mai pot.si, mi-a zis ca nu crede ca poate sa vina acasa. Acum sa vedem.[pup] Ada ,mama de Nectarel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ada, vezi ca dr. Robanescu are si cabinet privat, destul de aproape de noi, pe la Sebastian (inatherapy.ro, acolo e si adresa, si nr pt programari). Noi am fost la ea, de miercuri vom merge acolo si la kineto. Intre timp, vine si acasa unul dintre terapeutii de la kinetobebe si lucreaza cu el. Sper sa fie ok. Noi am facut vaccinul de 4 luni ieri (la 5,2 luni) si am stat cu ochii pe bb, ieri ok, azi a facut febra peste 38. Pus paracetmol si asteptam. Ilenutza, nu suntem vegani, doar eu sunt vegetariana si in ultimul timp am mai renuntat la unele chestii, precum branzeturi grase, zahar, lapte.. dar nu de tot.. Uleiurile pe care i le dau lui bb le iau si eu, m-am consultat cu pediatrii, am mai citit si se pare ca sunt ok si pentru el. Cel de susan nu prea il accepta, il dau mai rar, dar in si masline merge, sper sa accepte si de peste. [pup] Ma intorc sa vad ce face bb, multa sanatate bolnaviorilor si somn usor convalescentilor, ne auzim mai incolo. Mami din 10.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, N-am disparut de tot, daaar am profitat un pic de timpul cu bona. Am si vrut sa se obisnuiasca piticul fara mami in peisaj si am iesit putin din casa, am facut niste curat, am facut niste oarece pregatiri de munca..si uite asa trecea timpul si nu apucam sa scriu. Ieri am avut si ceva musafiri iar el a fost in centrul atentiei. I-a placut si lui si n-a mai vrut sa doarma, asa ca aseara a cazut lat la 10. La 6.30 a cerut singur papa, apoi a mai dormit pana la 10.30. Azi i-am scos masa de lapte de la micul dejun. Am vrut sa vad daca protesteaza. I-am dat niste ceai pe la 12, iar acu a mancat vreo 120 ml de piure, 30 ml de supa si baloteaza tzitzi. A zis pediatra ca e ok sa ramana cu 4 mese de lapte. Ii voi da completare la pranz cand vin de la serv. Laura pupam Andreiutu ca s-a facut bine. Sper sa nu raceasca iar... Lorena n-am stiut ca tu de atata timp sustii lm doar cu pompa. Felicitari! Maria cum e cu job-ul si cu copiii? Cum e Silviu fara mami? Aruba tu cum mai esti cu sanii? A inteles corpul tau ca nu trebuie sa mai produca atata laptic? Lml tuturor sarbatoritilor zilei. Maine implineste si Patrick 7 lunite, iar mami o sa fie la serv [q]. De maine bagam ousor. Vad ca nu a avut nicio reactie la vaccin, doar ceva mai marait. Ile 5 dintisori?? Oaaau... Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceti fetelor?Ce liniste pe aici. Eu, vegetez. O sa iesim mai tarziu pe undeva. IIULI, merci mult. O sa incerc sa sun maine sa ma programez pentru marti. CARMEN, bafta maine la serviciu. O sa fie bine ai sa vezi. LORE, ce dulce e ONUTA ta cu colacul. Va pup. Mai intru. Ada ,mama de Nectarel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen batta maine si lml lui Patrick. Lml sarbatoritilor zilei! Fleur cum e Eric? Dupa raceala din decembrie si Silviu ramasese cu nasul plin de mucozitati, cu cat aspiram cu atat aveam impresari ca se aduna mai multe. Asa ca o zi nu l-am mai aspirat deloc, am pus doar ser, in ziua urmatoare l-am last sa le elimine natural doar prin stranut, a treia zi nu mai avea nimic. Kimmy cum sunteti? Ioana succes cu noul job si sa dea rezultate tratamentul Anei. Laura pentru sejururi eu am apelat in mai multi ani la cei de la Q Travel si la cei de la Prestige Tour , ambele firme ok. Pana acum noi ne-am facut rezervarile pt. Creta in luna mai si Viena in august. Mai caut o varianta de mers si la mare in august. Carmen, Lorena copii s-au adaptat cu noul program, activitatile lor principale sunt dupa amiaza cand revin de la munca. Cel mic doarme la greu dimineata a#537;a ca seara se culca pe 23 sau 23,30 sa stea cat mai mult cu mami.[olala] Oli merg 8 ore la munca. Vali poate te ajuta programul nostru. Eu ii dau sa suga lui SIlvi pe la 6,30 dimi, cel tarziu la 7. La 9-9,30 papa fructele, max 80 ml. ne-a spus pediatru, dupa 30 minute bea intre 70-90 ml LM la bibe. La 13,30 manaca legumele, tot max. 80 si apoi la 30 minute 70-90 ml LM la bibe. La17-17,30 suge cand vin eu, din nou pe la ora21 si un pic la 23 cand se culca. Noaptea mai suge o data pe la 3. Mami de doi leuti - Ana si Silviu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ada, poate ca nu a vrut sa zici catre dr Robanescu ca poate sa vina. Dar insista ca daca ii faci o oferta buna, sunt sigura ca vine. LA noi o sa vina olega ei Luni si eventual o intreb si pe ea daca poate. Sa te duci la Dr Robanescu ca e foarte buna. O sa iti placa de ea. Consulta foarte serios. Maria, inca nu am acceptat jobul. Sa vedem...eu am retineri sa merg asa departe cu pitika asa de mica. Mie teama ca nu stiu nimic despre sistemul lor medical. In plus, mi-e clara o chestie - nu pot pleca pt 2 ani si sa zic ca vin inapoi, ca inapoi ce ma asteapta? nu o sa mai am job aici si daca esti out of job, foarte greu gasesti, il rup si pe sot de tot ce face....e mai complicat... Daca ar fi America (desi America nu-mi place) as stii macar care e treaba. O sa vedem... Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2 PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Sunt prost dispusa azi. Eric s-a trezit la 5 si nu a mai vrut sa doarma pana la 7 cand cu chiu cu vai l-am adormit in balansoar, a mai dormit doar o ora si ceva. De bine ce ne-am trezit, am constatat ca era pana de curent. Ei, aici cand nu e curent e sumbru, absolut TOT e pe electricitate, caldura, apa calda, masina de gatit, tot tot. Nu puteam face nici o cafea, nici sa spal baiatul etc etc etc. Ma gandesc serios sa iau niste masuri ca iarna e groaznic, si se anunta o saptamana cu temperaturi in jur de -20.... Ma rog a venit curentul dupa vreo 3ore... Intre timp barbata-miu proaspat ca o floare a zis sa iesim la plimbare, eu am zis ca nu ies cu baiatul racit. Asa ca el a iesit si ne-a lasat (fara curent pe atunci), a mai dres busuiocul revenind imediat cu cafea si un mega-mic-dejun de la cafeneaua din apropiere. Mai fetelor pe mine ma dispera baiatul asta ca nu doarme ziua, dar absolut deloc, daca-ar fi dupa el. De cateva zile ma chinui eu sa il adorm, cu f putin succes. Ieri la pranz l-am leganat o ora pe picioare, nimic. De abia dupa amiaza dupa un supt a adormit si el sa zic o ora. Nu l-am miscat, a stat pe perna de alaptat, ca daca-l misti un cm se trezeste si se pune pe plans. Azi dimineata la fel, m-am apucat sa-l legan si s-a dat jos singur de pe perna[bang]. Oare e nociv tare ca nu doarme ziua? Ii dauneaza dezvoltarii psiho-motorii? Ce metode aveti voi sa-i adormiti ziua? De cate ore de somn are nevoie un bebe de 7 luni, in 24h? Eric doarme noaptea de pe la 7-8 la 6-7, cu pauze de supt semi-adormit, iar ziua maxim 1 h dar nu zilnic Hai ca v-am facut capul calendar cu atatea intrebari. Maria, multumim pt sfatul cu nasul. Asa e, de ce il aspir, de ce face mai multi muci parca. Noaptea ii dau si eu tot numai cu apa salina, si azi o sa-l aspir cat mai putin (odata dimineata, odata seara). Mi se pare f bun si echilibrat progr. de masa al lui Silviu. Al lui Eric cam la fel, dar cu o masa de lapte in plus intre 9 si 13 (pe la 11), iar masa de legume mai dupa amiaza. El e un mare mancacios de lapte, si f mofturos la piureuri.Si culcatul de seara mult mai devreme la el (intre 7 si 8). Ce bine ca Silviu doarme bine ziua! Va invidiez. Ada, poate nu ti-a priit shaorma. Valy, m-am mai lamurit cu ratia de lapte a fetei, dar raman la parerea ca e prea devreme sa-i inlocuiesti mese de lapte. Carmen, bafa la job, or sa se aseze bine lucrurile, ai sa vezi. Maine, moarte-coapte, trebuie sa "bem" flacaii! LML lui Patrick! Nu mai stiu ce mai voiam sa zic, oricum m-am intins iar ca pata de benzina. Va pup! ************************** Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012) Cine-ti saruta genele-n somn, Si cine-i acolo cand ingerii dorm? Toate zanele bune sa te ocroteasca, Toate florile campului sa te infloreasca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maria0408 Laura pentru sejururi eu am apelat in mai multi ani la cei de la Q Travel si la cei de la Prestige Tour , ambele firme ok. Pana acum noi ne-am facut rezervarile pt. Creta in luna mai si Viena in august. Mai caut o varianta de mers si la mare in august. Mami de doi leuti - Ana si Silviu
Maria [pup] . Tu prin ei ai facut rezervarile ? Intru si eu acum sa ma uit pe site la ei . [olala] Mama lui Andrei ( 3 Iulie 2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, pai Eric doarme 12h din 24. Ce vrei mai mult? Eu nu cred ca e nociv. Inseamna ca nu e suficient de obosit ca sa doarma si ca nu are nevoie de mai mult somn. Probabil si pentru ca nu ai mai prea iesit cu el din casa. Si a mea doarme putin daca sta in casa si nu o scot intr-o zi. Doamne de la 11 seara la 8 dimineata si mai doarme vreo ora inainte de masa si inca vreo 2 dupamasa. Deci tot cam 12 ore in total. Asta in zilele bune [:D] Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2 PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...