Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (23)


Recommended Posts

Buna fetelor! LML sarbatoritilor!!! Si din partea noastra tort pentru toata lumea! Ma bucur ca piersicutele bolnavioare sunt mai bine, sper sa scapati cat mai repede si fara recidive. Muraturica, nu cred ca-i cazul sa-ti faci probleme. Robert acum face zilnic, dar are perioade cand face la 3 zile. La supozitoare nici eu nu raspund uneori. Roxy, LMA pentru bunic, ai fost simpatica cu lunile. Aruba, dulciurile pentru copii se mai indulcesc cu fructoza sau concentrat de suc de mere. Fructoza se gaseste, cu concentratul e mai greu. Michelle, cum e cu gemoterapia? A mai dat rezultate? Ce parere ai despre germenii proaspeti? Eu consumam ca-mi place tot ce-i verde, dar am citit despre beneficii si suna bine, ma bate gandul sa-mi cumpar germinator. IIuli, ai intebat mai demult, Robert astazi a facut 5 luni si are 9 kg pe cantarul nostru, marti mergem la Dr. si voi sti exact greutatea, dar nu ma astept la o diferenta mai mare de 100 gr. Noi am avut o saptamana infernala, 4 nopti nu stiu ce a avut, se trezea plangand la maxim o ora, uneori sa adoarma ii lua 2 ore, leganat, plimbat, scos pe terasa si la 9 kg nu este deloc usor. Acum parca e o idee mai bine, dar eu inca sunt rupta. Astept si eu cu nerabdare reactia lui Robert la gusturi noi, dar mai avem de asteptat o luna. Am vazut ca in unele scheme lapticul se da dupa solide, in altele inainte. Parca varianta cu lapticul dupa e mai logica, papa pana se satura. Pup piersicutele, noapte buna! Mami de Robert (20aug2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Muraturica nu e nicio problema si la Silvi efectul supozitorului se vede si dupa 6 ore. Aruba bafta cu noua gama . Eu as incerca si ceva cu ciocolata alba , copii o adora. Laura prin ei am facut rezervarile si anul acesta, mai pu#539;in biletele de avion pt. Viena pe care le-am cump#259;rat direct de la Austrian airlines. Muraturica bravo Aurorei ca a înv#259;#539;at sa adoarme singura. Roxy LMA taticului tau. Mami de doi leuti - Ana si Silviu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci fetelor, sa fie! Bine ca o iau usor cu 4 ore. Prima sapt cred ca doar citesc mail-uri :)))). Apoi poate ma apuc si de niste legi. Fleur, dc te consoleaza cu ceva, Patrick a dormit azi 36 de minute la ora 18, trezit de la 10.30. De obicei mai avea o repriza in jur de 12, urmatoarea era afara la 15, si inca una la 20. Fiecare de 30 min. Si ieri si azi a dormit doar juma de ora. Azi am fost la nasa-sa si tare ii mai place smotoceala. Nu cred ca e nociv, cred ca fiecare isi face necesarul de somn. Patrick adoarme pana in 22.30, o papa la 6.30 si trezirea intre 9 si 10.30. Lml Ericutului, bineinteles ca ii bem... Dam si o felie de tort. Roxy lml si lma sanatosi. Ce ma vorbeati? :)) Ile imi fac de cap si tot incerc sa ma abtin sa dau o tura de shopping. Muraturica s-a topit si isi face efectul mai tarziu. Felicitari Aurorei pt somnul de zi singurica. Aruba fructe i-ai dat? Sau ai inceput direct cu legume. Poti sa-i dai in timpul mesei sau dupa supa de la legume. Para si dovleacul au efect lacativ. Camila serios? Porumbel? Omg...p-asta n-o stiam. Valy sa-ti spun ce orar avem noi, poate te ajuta. La 6.30 lapte, la 9.30-10 fruct cu cereale ( de azi am scos completarea cu lapte), la 13.30 piure de legume cu carnita si completare cu lapte, la 17.30 fruct si cOmpletare cu lapte, la 21.30 lapte. Pediatrul tau ce zice? Eu de marti ii introduc ousor in piure. Va doresc o noapte usoara, ne citim maine. Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Haideti la cafea cu lapte. Multumesc de raspunsuri. Aurora a facut azi dimineata pe 5 si ceva. A dormit toata noaptea, dar eu sunt cam zombie ca am dormit tot cu grija si cu treziri, sa nu cumva sa faca si sa ramana asa pana dimineata sa se irite. Multumesc si de felicitari, desi sinceri nu stiu exact daca am facut eu ceva sa le merit. Pur si simplu adoarme singurica dupa cate o repriza de povesti cu jucarelele si aparatorile de pat. Sper sa o tina cat mai mult, eu ma bucur pentru ca am fost intotdeaua adepta adormirii copilului singur in patut, cand se poate. Nu pentru confortul meu personal, dar cred ca si ea se odihneste mai bine asa. Reversul medaliei e ca nu adoarme deloc in brate, oricat ar fi de agitata sau obsoita. Asa ca daca plange sau e agitata trebuie intai sa o calmez si apoi sa tot incerc sa o pun in patut pana vrea. Uneori o pun si o ridic de nenumarate ori pt ca daca plange nu o las singurica acolo si o iau in brate la calmat. In brate rade, in patuc plange si tot asa pana descopar un cantec, o mangaiere, un ton al vocii cu care continua rasul si in patut, se calmeaza si adoarme. Bine, episoadele astea nu sunt dese, nici macar zilnice. La multi ani Eric si Patrick. Vad ca azi sarbatorim si piersicutele lui Pusi si Mititica. La multi ani in caz ca ne cititi. Carmen, bafta la munca. Porumbel nici eu nu am mancat niciodata, dar citisem ca e foarte bun. Va pup si va multumesc inca o data. Mamica Aurorei - 20.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Muraturica multam pt cafea[pup]!Dau si eu un ceai de iarna cu miere si lamaie. Lml Eric si Patrick,Sarei si lui Denis![flo] Carmen succes cu serviciul!Pana la urma e ok bona,nu? Fleur,Mattia doarme destul de mult,in ultimul timp,pentru ca-mi doarme in brate dar de azi schimb foaia..probabil asta este motivul pentru care doarme iepureste in timpul noptii.Eu cred ca e suficient cat doarme Eric,probabil ca se odihneste bine in timpul noptii si d-aia nu simte nevoia sa mai doarma si ziua. Ioana,ma bucur ca ai gasit rezolvare pe placul tau la problema piersicutei[pup] Laura,au trecut de tot bubitele Andreiului? Ma pregatesc sa iesim un pic pana la mega sau la cora Zi frumoasa![pup] mami de Mattia(27.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!!multumesc pt raspunsuri si scheme. ieri a papat 610ml LP(4 MESE) -mai cu forta.o sa povestesc schema-piure vreo 100gr si fruct 50 gr la distanta de 4 ore intre mese. ma gandesc sa-i dau mai putin piure si sa-i dau si LP-laptele sa i-l dau inainte de piure?sau dupa?mi-e ca dupa- nu il mai mananca.[alcool] ce cantitati de piure si fruct-sau cereale cu fruct dati voi-ca sa mai manance si LAPTE? ieri nu i-am mai dat cereale la ultima masa si n u s-a trezit decat la 6 dimineata.nu stiu daca are legatura,dar a papat si ea 180 ml la masa de seara si o fii fost satula. mai avem una: noaptea isi suge degetele in somn...ea asa ma trezea sa-i dau sa pape...dar de vreo 3 nopti si le suge prea des si ma dezorienteaza.... pediatra a zis ca daca manca cantitatea suficienta de solide( 100 grame) pot renunta la lapte...[bang]offfff. dupa cat timp se renunta la solide??? stiu ca v-am innebunit,dar doar de la voi pot invata cate ceva.... multam inca o data. _______________________________________________________________________________ fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT. [fetita] SARA MARIA DN-30.07.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca am cam sfeclit-o cu mesele. sa va povestesc cum e cu laptele: mananca 80-90 ml se opreste-incepe sa mestece tetina,se joaca cu ea, sufla in biberon...nu mai vrea si pace...apoi o ia somnul si ii bag suzeta in gura, o batai de 2-3 ori pe picioare-ii scot suzeta si ii bag biberonul pe care il papa dintr-o suflare...si asa mananca si restul de lapte[:-@]ajungem si noi la 150-180 ml.si asa facem de vreo saptamana. aveti vreo explicatie?? tetina curge. daca nu i-ar mai placea laptele-cred ca nu l-ar manca deloc...il mananca doar de dragul suptului? ...nu pot pricepe...ceva se intampla...dar ce? va doresc o zi buna ca si mie de altfel[:D] _______________________________________________________________________________ fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT. [fetita] SARA MARIA DN-30.07.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi. Eu, nu stiu ce naiba sa iau dar, ma doare stomacul intruna.In fine, sper sa-mi treaca.L-am programat si pe Nectarel maine la dr. Robanescu. Noroc cu IIuli , ca mi-a zis de cabinet. VALY, eu zic ca asa si-a facut cea mica o rutina.Asa, mai mananca si NECTAREL.Dar, eu nu i-as scoate deloc mesele de lapte. Bine ca si-au revenit piersicutele noastre. CARMEN, cum e la job?Cum se descurca bona? Camila, spune-i si tu mamei tale, ca doctorul a zis sa faci asa. MURATURICA, multu de cafea. Ada ,mama de Nectarel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...