Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *457*


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Ian de la o vreme are o fascinatie pentru cuvintul "caca". Nici la noi ignoratul nu functioneaza dar nu am nici alta idee. [:I] Pe el il amuza copios acest cuvint, habar nu am de ce.

Keutu maninca mincare gatita? Ian o refuza cu inversunare si, sincer, incep sa ma ingrijorez. Ai fost cu el la medic special pentru problema ne-mincatului? Mie toti medicii imi recomanda acelasi "tratament": flaminzitul. Sa-l las flamind si sa nu-i dau alternativa. Adica, la prinz se serveste tocana cu cartofi. Daca vrea, bine, daca, nu, sa arunc mincarea in fata lui si sa nu-i dau nimic altceva pina la urmatoarea masa cind procedez identic. Daca plinge, nu e o problema. Sa-l ignor. [alcool] Cel putin 5 medici mi-au recomandat calduros aceasta solutie. [bang]

align="right" id="quote2">

La noi ignoratul a functionat la toate "akizitiile" lingvistice... mai dubioase. [:-@]

Cu mancatul... nici la noi nu a functionat mai nimic, dupa cum bine stiti... Aseara m-a scos de-a dreptul din sarite cu suceala, asa ca m-am hotarat sa o las sa manance fix cat vrea. Nu mai insist deloc!(bine, nici inainte nu o obligam, dar mai insistam, ma mai rugam de ea...) Sper sa ma tina... e clar ca pana acum ceva am facut gresit, ca altfel nu vad cum naiba... [bang] O sa incerc si asa.

Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 37+ cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O sa incerci flaminzitul?

Am indoieli mari ca iti iese daca nu coopereaza repede; adica ma indoiesc ca o lasi flaminda si plingind [:I]

Si eu l-as lasa flamind. Cred ca as putea sa-l las o zi jumate. Dar plingind, nu. Baiul e ca lui Ian ii e foame pentru ca imi spune dar refuza ce nu (mai) cunoaste. "Mai"-ul din paranteza are urmatoarea explicatie: Ian a fost un mincacios suprem [:D] Minca maxim orice ii dadeam (potrivit cu virsta lui). Eu ii dadeam cu lingurita, si el avea in fiecare mina cite un bulan, de ex ("pescuite" nu neaparat din blidul lui). A mincat si peste, si brocoli, si mamaliga, si ciorbe. DE TOATE!

Aiurea e ca nu-mi mai aduc aminte cind a trecut de partea mofturosilor. Atunci, sigur, m-am gindit ca e o "perioada" si nu mi-am batut capul. Acum...[bang][bang]

Am uitat sa spun ca Ficateaua mi-a sugerat si sa-i scot laptele.

 

"You don' t have a soul.

You ARE a Soul.

You have a body" - C. S. Lewisid="size1">

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Citat:
citat din mesajul lui inapreda
citat din mesajul lui AnaanMa rog sa nu fie o problema -am citit ca ar fi un simptom pentru...autism [q] (tulburari din spectrul autist)align="right" id="quote2">Ina, bataie! [sm]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 37+ cu [baietel]align="right" id="quote2">Eu am citit pentru altcineva si sint 1001 de simptome. Nu m-am gindit deloc la Ian, va dati seama dar am gasit urmatoarele...semne de intrebare:1. asta cu fixatie pe putine alimente/feluri de mincare si refuzul celorlalte2. putina toleranta la zgomote; reactie neasteptata la tonuri inalte3. ne-facutul la wc la virsta astaFiecare separat o fi insemnind ceva dar, luate impreuna...sper sa nu insemne nimic [:I]"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewisid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, al meu chiuie cat il tin corzile vocale, deci presupun ca nu-l deranjeaza zgomotele. in rest, bifam tot, inclusiv laptele praf.

 

Ah, chiar am vrut sa va cer parerea: barbatu-meu ma toaca sa il trecem pe ph pe lapte normal, ca sa nu " patim" ca si cu keutu. Sunt convinsa ca daca keutului ii scoatem laptele praf, a terminat-o cu bautul de lapte pt totdeauna ( ca mine). Am incercat intr-o zi cand nu mai aveam praf si mi l-a refuzat. Cum sa fac cu ph? Are un an si aproape 5 luni.

 

Keutu cheliutu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Kea
Ina, al meu chiuie cat il tin corzile vocale, deci presupun ca nu-l deranjeaza zgomotele. in rest, bifam tot, inclusiv laptele praf.Ah, chiar am vrut sa va cer parerea: barbatu-meu ma toaca sa il trecem pe ph pe lapte normal, ca sa nu " patim" ca si cu keutu. Sunt convinsa ca daca keutului ii scoatem laptele praf, a terminat-o cu bautul de lapte pt totdeauna ( ca mine). Am incercat intr-o zi cand nu mai aveam praf si mi l-a refuzat. Cum sa fac cu ph? Are un an si aproape 5 luni.Keutu cheliutu
align="right" id="quote2">Si Keutzu face kk in chilotzei?Nu sint potrivita sa raspund la aceasta intrebare dar, daca as mai avea un copil pe care nu l-as alapta, as opta tot pentru lapte praf (macar) pina la 2 ani. [:I]"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewisid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Novus- [pup]scuze ca nu am mai raspuns, mii de multumiri pt propunere, insa am gasit unde exact nu ma asteptam, niste veri chiar ne-au sunat sa ne intrebe dc poate sa ne trimita scoica, asa ca stam listiniti[:D] chiar la ei nu ne gandisem[alcool]

 

Ina-sper sa gasesti solutia adecvata tipului de comportament potrivit copilului tau,(dc esti constrans in anumite situatii, poate si copilul se poate adapta, cum a procedat Anaan cu Andrei), lasa ca va faceti bine si la gradi se ia la intrecere cu nazdravanii de acolo, dc mananca asa multe legume si fructe, poate vrea legumele doar fierte si nu gatite, un orez d-ala specific salatelor, o fi el mai pretentios, trebuie incercat cu de toate. Nu te panica[pup]

 

[flo]

 

[biz]Ariana-25.02.2009 [9cer]+ 33

IULIA va invinge CANCERUL !!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...