Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (11)


Recommended Posts

Ah Corinuka, legat de greutate, poate nu a mai luat in greutate dar de crescut in lungime, nu a crescut deloc? Poate de aceea pare ca nu a luat in greutate. Mirabela, zi-mi ca sunteti bine, da? [flo]
Pinga [mamica] cu [bebic][url="http://lb1f.lilypie.com/JSegp2.png"]Pingu mic Luca[/url] - 12.10.2012
-= Love life, live love =-
[url="http://gasculita.wordpress.com"]Blog de neuron insarcinat[/url]
[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]Iulia va invinge cancerul![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vin cu rugamintea sa ignorati greselile de exprimare, de cateva zile imi gasesc tot mai greu cuvintele, nu stiu ce este cu mine. [batcap]
Pinga [mamica] cu [bebic][url="http://lb1f.lilypie.com/JSegp2.png"]Pingu mic Luca[/url] - 12.10.2012
-= Love life, live love =-
[url="http://gasculita.wordpress.com"]Blog de neuron insarcinat[/url]
[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]Iulia va invinge cancerul![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele! [flo] Suntem relativ ok. Eu am fost cam coplesita de anumite chestii in ultimul timp, lapte nu prea mai aveam, Maya agitata si ea la san si radea bibe de lp, si nu aveam chef de nimic, in fine... sa zicem ca mi-am mai revenit. Nu prea mai tin bine minte multe din ce s-a vb, asa ca zic si eu ce-mi amintesc. Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, ce dulce si grijuliu David! Mira, sper ca David si-a mai revenit. E greu cu 2 copii si inevitabil la un moment dat cel mare se simte neglijat. Cum e Calin cu tusea? Ma bucur ca tu esti ok si n-ai mai avut episoade nasoale. Stela, Corina si Maya e agitata de cateva zile/nopti. Se tot trezeste noaptea. Kytana, eu ii dau sa suga de fiecare data cand se trezeste, fie ca au trecut 5 ore (rar!!!), fie 10 minute, pt ca asa adoarme imediat la loc. De colici/gaze ii mai dau uneori cate ceva daca o vad ca e partzaita si nu poate sa faca. Andreea, asteptam linkul. Pup Andreiutzul frumos! [pup] Carmen, ma bucur ca sunteti mai bine. Mie imi zisese pediatra ca scaun verde e de infometare. Din ce am citit apare pt ca bb suge doar laptele subtire de la inceput, care e de sete si nu ajunge sa-l traga si pe cel hranitor. Norma, sper ca e mai bine bb. Maya de 2 luni face numai scaun lichid, gen maioneza. De 3 zile am inceput sa-i dau Linex baby. La 4 ore dupa prima doza a facut ceva cat de cat, a doua zi deja facea pasta galbena. Dupa ce termin cu Linex, ii fac o cura si cu Enterolactis, sper sa se regleze putin si flora eo si Klebsiella aia sa nu mai fie asa predominanta. Oricum, semne bune sunt. Macar face si ea kk normal. Mai nou de 2-3 zile face abdomene la greu. Daca o pun putin mai ridicata, se ridica in fund si pica in nas apoi. Evident ca o tin, nu o las de capul ei. Sambata mergem la pediatra sa vedem ce ne zice. Corina, si eu stiam la fel, ca si cei alaptati cu lp tot de la 6 luni incep. Si sucul de mar si morcov reprezinta divetsificare, orice ar zice pediatra ta. Parerea mea. Merg sa o spal, ca a produs ceva. Va pup Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andreea, ce bine ca te ocupi cu ceva, as face si eu some extra money dar nu am idei [:D] si oricum cu 3 copii sunt destul de ocupata. Pune pe mailul comun o lista cu preturi si produse, sau cum ti-ai propus sa le promovezi? Succes! La Multi Ani pentru Andreiutu! Corinuka imi pare asa rau ca esti necajita. Oare ce sa il supere asa tare de nu se consoleaza nicicum? La voi cum e vremea? NU il poti scoate putin la aer? Lui Paul ii place mult asta, kit ca stau numai 15 minute. Cred ca esti si tu stresata si copiii simt asta. Pentru galma la piciorus pune o felie de cartof. Uite ca si Andreea zice ca difera cantarul ei de al pediatrei. Am obs si eu ca asa e. Pe 24 dec la mf avea 5700, pe 10 ian am fost la pediatru si l-a cantari si a fost 5850, cand a vazut ca fac ochii mari mi-a spus "stati linistita, probabil difera cantarul[bang]"[bang]. Pe 12 la internare l-a cantarit si avea 6000 dar in fisa a trecut 5800 cu toate ca avea pe el doar scutec care era uscat uscat Oana asa mi-a spus si mie o pediatra, ca mai nou si cei alimentati mixt si cei alimentati cu lp incep la 6 luni, ca sa fie stomcacelul lor f bine dezvoltat si sa tolereze mancarica. Pe bune daca nu era mai simplu acum 10 ani, nu erau asa multe teorii, la mine parca a fost totul instinctiv. Kytana gem de anananas?? Ne faci in ciuda? De unde iei tu asemenea bunatati? Fetele deja sunt satule de scoala [:D], Daria intinde lectiile toata dupa amiaza, e visatoare. Mai un exercitiu, mai un pui de somn, mai o gura de apa. Ana e mai rapida, ea imediat pac pac a terminat totul si eu absurda cum sunt as tot vrea sa o vad invatand [:D]. Aseara si-a luat de la biblioteca Insemnarile unei pustoaice si a si dat-o gata. trebuie sa ma apuc de citit in paralel cu ea sa vad si eu despre ce e vorba. Olivette bine ca ai aparut ca imi faceam griji. Cele care dati si lp sau lp exclusiv, de care le dati? Stiu doar ca Oana da Topfer. carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) & Paul (24.09.2012) Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana, eu cred ca tocmai tu esti ce mai in masura sa dai sfaturi.Tu si Olivia, ca zau ca nu stiu cum ati rezistat si cum rezistati inca.... Acum o sa scriu mic mic mic ca stiu ca o sa imi iau rosii [:D]...puteti sa ignorati ...de fapt am vrut sa scriu mic mic mic dar nu pot asa ca incerc altfel ... Sa stiti ca si eu aveam impresia ca e nasol cu sterilizatul.Dar oricum nu cred ca e nimeni care sa sterilizeze bibe noaptea.Eu de exemplu am 6 biberoane si Sophia are 4-5 mese pe zi.Si am 4 suzete. Deci sterilizez o singura data pe zi.Cand se strang 4-5 biberoane le bag la sterilizat si le am pregatite pentru a doua zi Am zis doar asa, ca fapt divers...ca sincer si eu aveam alte impresii cand eram 'de partea cealalta a baricadei' Azi aflu cand incepem diversificarea.A sunat al meu medicul de familie, dar nu a apucat sa imi dea detalii. Asa ca puteti sa faceti pariuri ce va spune [:P] Carmen, e bine ca citeste....si eu ma gandeam cum o fi cu triatul a ce citeste, dar sa ajung eu pana acolo... Olivia, ce ai patit? Te-as scoate in parc, dar prefer sa nu socializam prea tare in perioada asta in care asteptam sa vedem daca am luat sau nu varicela. Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012) Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, nu am ce zice, citesc amandoua dar vorba ta trebuie sa mai triez. aseara tot venea si imi spunea "Oare o invita la bal?" Tu de care sticlute folosesti? carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) & Paul (24.09.2012) Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suntem bine, in sensul ca nu e la plamani sau altceva, in schimb nu-i dam de capat, nu stie ce are, cica e hipersecretie din nas dar raceala nu pare ca e... ar putea fi asa: 1. vreun microb in nas care nu e agresiv, facem maine dim exudat nazal; 2. alergie; 3. hipersecretie datorata scoaterii mucilor, el a avut de 3 ori pana acum muci; Mi-a zis sa nu-i mai pun nik in nas sa lasam sa se refaca mucoasa, ii dau de azi Prospan. Of, sper sa-i dam de capat. El s-a mai linistit, a papat la inaltime doar o data azi, ca trebuia sa plecam si sa fiu sigura ca papa. Doamne ajuta!
*****************************************
Mirabela, mamik de [url="http://i124.photobucket.com/albums/p37/mcond2001/182702_1288661954674_1773983593_482826_7291111_n.jpg"]DAVID STEFAN[/url] (21.09.2006) si [url="http://i124.photobucket.com/albums/p37/mcond2001/Calin%20Adrian/3%20luni/bosu.jpg"]CALIN ADRIAN [/url] (25.08.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, de biberoane zici? [:D] Am de la Avent. Mi-au placut alea Gold (au niste irizatii aurii prin ele si par ca nu sunt asa de ''plasticoase'').Dar de alea am gasit pana la maxim 260 ml si de astea am 4.Asa ca acum am mai luat doua de 330ml, cu nu stiu ce supapa detasabila (si pe care trebuie musai sa nu uit sa o pun pe biberon dupa ce sterilizez ca altfel curge), si care imi da puternic senzatia de plastic. Ele sunt 0% BPA, e doar impresia mea ca ar fi ceva rau cu ele, dar imi placeau mai mult primul model de care nu se fac (sau nu se mai gasesc) mai mari de 260ml. Deci m-am intins: iau Avent. Si la biberoane, si la suzete si la tetine.Si la diversificare am paharelele tot de la ei. Doar sterilizatorul il am Chicco ca mi s-a parut mai incapator. Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012) Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stella eu am devenit paranoia cu agitatia asta la san, l-am verificat de etichete, pampers prea strans, haine care sa-l stranga, etc. Nik relevant... eu am 2 suzete dar nici nu mai stiu firmele, parca primii pasi, una e mai tare si nu prea o vrea si una e moale si e ok. Aveti grija cand totusi e prea agitat fara alt motiv trebuie vazut si de un dr sa nu aiba ceva in gat, urechi, etc. Corina nush ce sa-ti mai spun, bine ca e sanatos si nu are altceva. Si eu am momente in care nush ce vrea, o zi a vrut numai in brate, marait, nush ce a avut, mai are si acum momente din astea.Si tu linisteste-te, fa cum crezi ca e mai bine pt tine si pt el. Poate simte diferenta dintre bibe si san si refuza sanul, nu stiu... capul sus si nu te da batuta, o sa vina si zile mai bune.
*****************************************
Mirabela, mamik de [url="http://i124.photobucket.com/albums/p37/mcond2001/182702_1288661954674_1773983593_482826_7291111_n.jpg"]DAVID STEFAN[/url] (21.09.2006) si [url="http://i124.photobucket.com/albums/p37/mcond2001/Calin%20Adrian/3%20luni/bosu.jpg"]CALIN ADRIAN [/url] (25.08.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...