Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (11)


Recommended Posts

Alina, bine ai venit! Te asteptam cu detalii.

 

Offf, Corina, imi pare rau ca e bolnavior. Poate vomita din cauza secretiilor... Cand am citit ca are ochii rosii si tristi [q] Pupam Daviducu sa se faca bine repede.

 

Norma, voi cum mai sunteti?

 

Kytana, ai nostri s-au vorbit sa se scoale devreme. Cu toate ca Maya a dormit bine, doar 2 treziri.

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Papuluscaid="green"> bine ai venit printre noi!

 

Mirabelaid="green"> vaporub cred ca doar daca dai pe ceva si pui in apropierea copilului, am vazut ca nu e recomandat pana in 2 ani. La multe luni inainte. Primim prajitura ca si eu sunt disperata dupa dulciuri [bang]. Superistet Calin, auzi la el, in fundic nesustinut [olala]. adevarul e ca mi-ar place sa am o camera care sa filmeze non stop, sa nu pierd nimic. ieri am gasit agenda din primul an al Anei, asa mi-a placut sa recitesc tot ce notam atunci ca proaspata mamica [:D].

Si P se joaca frumos cu prosopelele, am si unul care are o jucarie cusuta de el (am vazut ca sunt si la HM,dar sunt scumpicele).

Da, culmea cu informatiile de la medic, parca le dau pe bani. Eu am intrebat pediatra daca are vreo schema de diversificare si mi-a spus ca DA. [bang]Mi-a dat 2 foi dintr-o agenda NESTLE, din aia ca retetele.

 

Mari id="green"> a crescut frumos Raul, Bravo!

 

Madananid="limegreen"> asa e cu TBC ul. Un coleg de servici a avut o forma foarte nasoala, cand a venit la mine in birou avea gura plina de sange, nici nu am mai asteptat sa chem salvarea, l-am trimis direct la spital cu un coleg. Ai gresit cumva la greutate, numai 3700g?

 

Aliveid="green"> somn de 3 ore [olala], la noi 30-40 de minute, nu cumva sa se intample ceva si el sa nu fie pe faza [bang].

Si la noi ninge, nu sunt super incantata ca deja m-am cocotat dimieata cu masina pe un munte de zapada incercand sa o duc pe Ana la scoala[pk].

 

Corinukaid="green"> e doar un sfat, dar incearca sa le iei pe toate asa cum sunt, gandeste-te ca e o etapa si asta. Toate trec si daca te framanti asa de mult acum asta accentueaza si mai mult oboseala si frustrarea ta. Unii bebelusi sunt mai linistiti, altii mai agitati, cand sunt mari unii sunt mai cuminti altii mai sotiosi, important e sa ii iubim ca sunt ai nostri asa cum sunt, si de pe undeva au ei genele alea [pup]. Nu minimizez deloc starea prin care treci tu acum, dar ti-am spus din experienta celor 3 copilasi pe care ii am.

 

oliid="green"> sunt curioasa ce spune dr de abodomene, ca si P se strofoaca la greu si se impinge pe picioare.

 

 

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) & Paul (24.09.2012)

Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Alina! [flo] Ai si tu bobocel sau bobocita? Daca ne dai datele lor, le trecem pe prima pagina. [:)]

 

Asta imi aminteste, scuze Delia, am zis ca trec datele lui Iustin si au ramas netrecute. Acus' ma invrednicesc si fac update pe prima pagina. [flo]

 


Pinga [mamica] cu [bebic]Pingu mic Lucaid="orange"> - 12.10.2012id="size2">

-= Love life, live love =-id="teal">

 

id="left">id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooof, Corinuka ochisori tristi [q] Pupam un Daviduc frumos sa ii zambeasca lui mami a lui [pup][pup]Si da, meseria de mama este cea mai grea si cea mai frumoasa. Am pus eu acolo o poza la mesaj. Today is Friday yaaay, oh wait, Im a mom! [:D] Treaba unei mame nu se termina niciodata. Este al naibii de greu si de multe ori ma intreb daca fac bine ceea ce fac. Nu cred sa existe mamica care sa nu se ingrijoreze ca poate ceva nu face bine. Haide, scoate capul din butoi si zambeste-i puiului tau! E tot ce vrea de la tine, un zambet si sa iti fie aproape.

Scrisese Tzuki pe FB o chestie mai demult "Our home is clean enough to be healthy and dirty enough to be happy" orice poate astepta dar nu puii nostri, care odata crescuti, nu mai avem ocazia sa retraim emotiile si zambetele si lacrimile pe care le primim acum de la ei *hug*

 

Daaa, Oli, de s-ar vorbi si la dormit mai mult, ce bine ar fi? [:D]

 

 

 


Pinga [mamica] cu [bebic]Pingu mic Lucaid="orange"> - 12.10.2012id="size2">

-= Love life, live love =-id="teal">

 

id="left">id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Detalii? Pai sunt mamik de fetita Irina Gabriela,care va face 5 luni pe 9 februarie, nascuta la termen, natural, alaptata exclusiv la san....nu am avut probleme deosebite cu ea. Este cuminte, doarme noaptea (toata noaptea), nu prea a avut colici, dintii inca nu i-au dat dar ii curg balutele toata ziua. Ma gandesc sa incep diversificarea bineintels tot la sase luni din considerentele expuse de voi si din ce m-am mai documentat si eu, etc. Ne pregatim de vaccinul de 4 luni...pe cel de la doua luni l-a tolerat f bine...sper ca asa va fi si in cazul astuia [:)].

 

*****************************************************

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Normaid="green"> nici eu nu am facut nimic cu banii aia, sotul lui Oli fusese pe la primaria sa intrebe si s-au uitat doamnele alea la el de parca intreba daca vand parcele de teren pe luna [8D].

 

Alinaid="green"> bine ai venit printre noi, ne bucuram ca ne inmultim [:D][pup].

 

Kytanaid="green"> Paul e bine, baleste la greu, mai si regurgiteaza, partzaieste cand e cazul. Fetele sunt bine, acum sta Daria cu el in brate si el era sa isi ia zborul, s-a smuncit asa de tare [bang].

 

 

 

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) & Paul (24.09.2012)

Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...