Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (24)


Recommended Posts

fetelor, nu mi-ar fi trecut prin cap sa il car pe eric prin autobuze/metrouri. ideea este ca dr a spus sa venim prima data fara copil (de aceea am intrebat de transportul in comun), doar cu analizele si in fct de ce vede il ele, ne spune ce e de facut. asa ca voi veni ori eu, ori sotul. inca nu stim in care zi, tre' sa vedem care ne pica mai bine.

iuli, ioana, multumesc de oferta, dar venind fara bb, e mai simplu.

oricum, ma bucur sa vad ca nu este scump taxiul.

iuli, este vorba de dr mihaela balgradean, sefa sectiei de nefrologie de la mc. pare f amabila si saritoare. de profesionalism nici nu mai zic, in opinia mea este cel mai bun pediatru nefrolog de la noi. pacat ca n-am descoprit-o mai devreme.

ioana, ai idee, asa cu aproximatie, cat o fi costat o operatie in israel?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Balanta, sper sa fie ok dr (o sa o intreb pe pediatra mea despre ea), cand vii la ea? Oricum, oferta mea ramane valabila in cazul in care va trebui sa vii cu Eric aici. [pup]

 

Ada, noi mergem de 3 ori pe sapt la Madalina (L, Mi, V), la 9, iar M si J vine cineva acasa. Facem zilnic ca sa incercam sa recuperam decalajul, asa a zis si dr ca ar fi bine. Am luat si minge medicinala si mai fac si eu cu el, e foarte ok, il distreaza.

 

Kimmy, asa zic dr, ca masa de la 10/11 sa fie de fructe si cea de pranz 13/14 de legume&proteina. Eu inca nu am introdus a doua masa, suntem cu legumle la masa de la 1. Eu ii voi da fructe la 11, deoarece aia e o masa cam degeaba, mananca fffff putin lapte.

 

Azi iar nu a mancat si abia am reusit sa il adorm un pic la pranz, dupa ce ieri a fost adormit toata ziua. Asa a inceput si data trecuta distractia, la mai bine de la o sapt dup vaccin..

 

Si al meu zicea "mememe" si "mamame" si "gagaga", dar de vreo doua saptamani nu mai zice. Acum zice grupuri de vocale: "eeeeiiiii", "eeee", "aaaaiii". A, si nu mai rade cu glas, doar din gura si ochi, fara zgomot. Asa au facut si ai vostri? Le reiau mai tarziu? El e destul de prezent, desi nu se intoarce tot timpul cand il strig sau e atat de absorbit de ceva c nici nu ma baga in seama deloc. Nu stiu, ma cam ingrijoreaza, mai ales cand vad cat de avansati sunt ai vostri cu achizitiile (se rostogolesc, se tarasc, se catara, zic cuvinte cu sens..), noi suntem cam in urma..

 

M-a distrat Ana cand a estimat varsta fetitei dupa cap. Eu ma simt f ciudat cand ne vad oameni straini care ma intreaba "cum, nu sta inca in picioare?", ei cred ca are un an..

 

 

 

 

Mami din 10.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ,

 

Balanta , [pup] pentru o mama curajoasa !

 

Iuli , nici al meu nu rade mereu cu zgomot si nu are nici un gand de a lega ceva prin vorbe [:D] . Ramane si el captivat de cate ceva si nu imi da atentie cand il strig .

 

Azi a luat prima cazatura din pat , a venit direct pe spate , sa te tii plans [bang] , un minut l-am lasat singur . Nici nu-i mai zic sotului [bang] , mereu m-a atentionat ca o sa cada din pat . Offf [q] Azi a fost mai cumintel ca de obicei . N-e-am mai linistit si cu somnul noaptea [olala]

S-au mutat mai mult conversatiile pe FB si uneori uit ce am spus acolo si ce trebuie sa mai spun si aici [alcool]

Kimmy , al meu isi musca buza de cand cu dintele [:D]

Fleur ii transmit un pupic si lui Ericutu [pup]

 

Mama lui Andrei ( 3 Iulie 2012)

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

balantaid="red"> 783 circula; mai ai un tren direct de la aeroport la gara;

dc vii cu pitic zi ne poate putem sa te ajutam cu transportul/cazarea;

taxiul, dc e de firma, nu teparii care astepta acolo costa maxim 50 lei

 

kimmiid="red"> eu dau intai fructele (uneori la 10 - alteori la 12 in functie de cand si cat doarme dupa trezirea de dimineata); la 30 min dupa ii dau san

 

legumele masa a doua pe la 1, 2, 3 sau cand se scoala dupa somnul de fucte

 

 

da, eu abia tin pasul si cu conversatiile pe FB; acolo aveti "logoreee" nu gluma [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am facut de papa supa de ardei umpluti si o tarta de branza cu ceapa - f buna - am gasit reteta pe net!

 

Balanta - nu stiu cat a fost operatia dar stiu ca in total cu tot cu drum (2 pers) si cazare acolo si fee-uri doctori, au ajuns la 20-25 mii dolari. Dar repet - erau cazuri la care altii nu s-au bagat sa le opereze, atat de grave erau, si acum sunt oamenii bine merci. BA chiar cel cu anevrismul cerebral, a avut un control recent si cica e perfect rezolvat. Si operatia a fost prin artera cumva ca nu i-au taiat scafarlia.

Legat de venitul in Bucuresti, oferta ramane valabila si daca vii fara Eric [:)]

 

Iuli, don't worry - fiecare copil e cu ritmul lui. Chiar nu e cazul sa iti faci probleme. A mea nici nu se rostogoleste inca de pe burta pe spate sau invers, dar nu ma stresez ca oricum le va face intr-o zi.

 

Avand in vedere ca noi am inceput demult diversificarea cu Sampon (ca la baie isi baga pumnii in gura, plini de sampon si suge cu nesatz, am zis sa incerc sa ii introduc si morcovul [:I]. Asa ca azi i l-am dat in safe feeder si a supt la el vreo 5 min dar dupa aia a urlat ca vrea tzitzi. Cred ca ii era cam foame.

 

 

 

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

 

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza fetelor si de la noi.

 

Iete Suleyman aici pentru toata lumea si la orice ora:

http://orice2012.blogspot.ro/2012/09/suleyman-magnificul-sub-domnia-iubirii.html

 

Noi am avut o noapte mai ok, adormit la 8 si "intreruperi tehnice", vb. Lorenei [:-)))]la 1 30 si apoi din 2 in 2 ore pana la 7, ora lui sfanta de trezit, fereasca D-zeu sa se trezeasca mai tarziu!. Eu m-am culcat pe la 10, am mai citit cate ceva si totusi acum la 8 sunt fresh.

Va invit la o cafea cubaneza cine mai bea dupa amiaza.

 

Ericosu morfoleste la o mandarina in safe feeder.

 

Maraie, revin.

 

**************************

Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012)

 

Cine-ti saruta genele-n somn,

Si cine-i acolo cand ingerii dorm?

Toate zanele bune sa te ocroteasca,

Toate florile campului sa te infloreasca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

nOi am fist ocupati zilele astea, l am sarbatorit pe tati duminica, cu ocazia asta dam o felie de tort si un pahar de sampanie.

 

LML Denis de Ali pt ieri si Ana de Ca Mila.

 

Felicitari bebicilor care au spus primele cuvinte si celor care au facut primele miscari dea busilea. Aseara am visat ca mergea dea busilea si Mariuca mea si zicea mama. Cred ca m am culcat cu gandul la mesajul Verei care spunea de puiul ei ca a luat o dea busilea si cat Mai e pana o sa zica mama![:D]

 

Fetelor vreau si EU in grupul de pe Facebook, ce trebuie sa fac?

 

La Sala am fost in fiecare zi, dar mananc ca Sparta.

 

 

 

Anca, mamica lui Andre-Lucian(28.12.06)

Poze Andre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa,a facut o treaba...maaaare, l-am spalat si facut toaleta de dimineata, acum se joaca in fund cu un pahar de carton si o telecomanda (i-am dat telecomanda dvd-ului ca altfel mi-o ia pe aia de la tv si o molfaie pana o reseteaza si nu mai vedem nik).

 

Muraturica, deci a ajuns si Aurora in etapa de suprastimulare si sub-somn. Rabdare si conditie fizica iti doresc!

 

Kimmy,compatimesc cu tine. Bine ca functioneaza protectiile macar la voi, al noi nu, indur cu stoicism, ii spun nu si ii scot sanul din gura.

 

Mai voiam sa scriu dar acum vrea lapte.

 

Later!

 

**************************

Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012)

 

Cine-ti saruta genele-n somn,

Si cine-i acolo cand ingerii dorm?

Toate zanele bune sa te ocroteasca,

Toate florile campului sa te infloreasca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa va povestesc ce am patit azi noapte

Ne-am culcat pe la 12 ca Ana mea era cu ochii cat cepele dupa ce a supt si a vrut sa doarma la tati in brate asa ca zis si facut, a reusit tati sa o adoarma pe la 11.30. Am pus-o in camera ei si ne-am culcat.

Ma trezesc de dimineata si imi dau seama brusc ca afara e ziua, si ca eu nu m-am trezit azinoapte. Imi arunc ochii pe ceas si ce sa vezi....7:32!!!!!!!! Am sarit ca arsa in timp ce imi dadeam seama ca intercomul functiona si am fugit in camera ei val vartej! Fata mea dormea sforaind... Am ramas blocata ca nu stiam ce sa fac. Il intreb pe al meu daca a auzit-o azi noapte si zice ca nu... M-am hotarat sa o trezesc incet. Zis si facut. Cum a deschis ochii a deschis si gura si se mufa la orice prindea, asa ii era de foame. Am schimbat-o si am pus-o latziti unde a adormit din nou pana la 10 [olala]. Intre timp eu m-am muls si incercam sa ma calmez ca ma speriasem rau. M-am gandit ca a patit ceva de nu s-a trezit toata noaptea. De obicei oracaie un pic pe la 2 ca sa ii scimb pozitia si la 5 papa. Dar azi noapte a fost blank total!

Iar eu sunt incredibil de odihnita [pk]

Acum iar doarme.

 

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

 

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...