Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (24)


Recommended Posts

Ioana, cu placere [pup]. Vizionare placuta, vezi ca e addictive rau [:D].

Felicitari pentru noaptea "legata", sa aveti cat mai multe asa! 11 30 e ora ei obisnuita de culcare? Ma gandesc ca si al meu, daca s-ar culca asa tarziu, ar dormi legat mai mult, dar el e setat pe somn de la 7-8.

 

Roxy, s-a mai trimis o data mesajul. Anyway, inca o data, felicitari Antonicii!

 

Anca, LMA pt sotul tau. Poti actualiza semnatura sa vedem si noi data nasterii Mariucii tale?

 

M-ati impresionat Iiuli, Ioana, cat de prompt ati oferit ajutor Balantei! Eu stiu ca am avut mereu probleme cu cazarea in Bucuresti, nu mai am rude pe acolo, in fine. In ultimul timp am tot stat la hotelul ala aproape de aeroport, Rin parca se chema.

Balanta, sa ne tii la curent cu interpretarea analizelor si ce va recomanda ca pas urmator. Pupici multi Ericului luptator si mamei lui puternice!

 

**************************

Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012)

 

Cine-ti saruta genele-n somn,

Si cine-i acolo cand ingerii dorm?

Toate zanele bune sa te ocroteasca,

Toate florile campului sa te infloreasca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari Ioana, cica asa patesc toate mamele cand le dorm copiii prima oara asa mult :). Eu am avut socul asta o singura data, mai puternic, cand in maternitate dormise 5 ore.

 

Iiuli, eh, imi dau seama ca putea fi gresit, am estimat dupa dimensiuni, dupa faptul ca manca iaurt si manca f frumos deci nu era incepatoare [:D]. Mai repet o data, Mihai e micut. S-a dezvoltat mai mult in partea asta sociala, spune consoane, intinde mainile sa fie luat (asa imi amintesc), rade in hohote spontan (episodul din masina cu luminitele). Daca acum nu mai face la fel lucrurile astea, e o perioada, isi va reveni si va face si lucruri noi.

 

Pe wte am citit mai demult ce zicea o mama cu experienta (mai multi copii), ne concentram atat de mult pe firsts ca uitam the lasts. De exemplu, cand a fost ultima zi cand Vlad dormea numai pe pieptul meu, ultima zi cand doar isi sugea pumnii de foame, ultima data cand a tresarit de moro reflex, ultima data cand sughita de 10 ori pe zi, si mai ales ultima data cand statea unde il puneam?! Habar nu am, dar gandindu-ma din cand in cand la toate astea, imi amintesc ca eu trebuie sa o iau mai incet si sa ma bucur mai mult, sa nu fiu nerabdatoare ca vin toate la timpul lor.

 

Michelle, da, salopeta din aia cu totul, dar alba, cu broscute. A apreciat dr ca nu il infofolim, m-a uns pe suflet dupa ziua pe care o avusesem...

 

 

 

 

Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello.

Am avut o zi infernala cu bebe marait si plangacios non stop. A dormit o repriza de vreo ora mai de dimineata si acum doar o jumatate de ora. Ambele ture a adormit tragandu-ma pe mine de par.[bang][bang][bang]

Da, Fleur, in etapa aia suntem. Rabdarea, din pacate, nu a fost niciodata punctul meu forte.

Sunt cam zombie pt ca nu eram pregatita pentru asta. Aurora nu plangea de fel. Foarte rar de foame, dar nici ala nu era plans, mai mult un tipat ascutit. In rest, nu plangea. Acum urla de se invineteste la fata si mai mult de jumate minut nu sta in nici o pozitie.

Eu m-am speriat prima data cand a dormit de pe la 22.00 pana la 3 noaptea. Cand a dormit legat de la 22.00 la 7 dimineata m-am trezit relaxata, convinsa ca i-a dat sotul papa peste noapte si am fost prea obosita sa aud. Abia la ore bune dupa am aflat ca nu a fost asa. El era convins ca ii dadusem eu la trezirea obisnuita de la 3.

Eu pot oferi gazduire in Sibiu pentru cine are nevoie. Oricum, sper sa aveti nevoie pt o mini-vacanta nu pt probleme.[:)]

Va pup.

 

Mamica Aurorei - 20.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele!

 

Noi suntem la a treia tura de somn acum. Sper ca de data asta sa doarma mai mult de 20 min.

 

Iuli, nu te stresa si aduti aminte ca ai nostrii sunt mai micuti. Nici 6 luni. A mea abia acum a inceput sa se rostogoleasca dar cred ca mai mult accidental, inca nu isi da seamna ce si cum.

 

Balanta de la aeroport 783 pana la capat ( piata unirii ) apoi 116 care te lasa in fata spitalului. Intrebi acolo unde are statie 116 spre oraselul copiilor apoi intrebi in autobuz unde sa cobori.

Eventual ai putea sa vorbesti cu doctorul sa ii trimiti pe mail analizele si apoi sa il vada pe Eric. Asa poate scapati de un drum. Sper sa scapati cat mai curand de probleme.

 

 

Mami de Emma Mihaela

DN 13.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor dragi, noi azi am avut nevoie de prezenta mamei in permanenta....,[bang][bang][bang] Simt ca sunt in pragul unui pui de depresie. Simt ca nimic nu fac bine...[q]

Problemele Onutei de sanatate care sunt cauzate tot de mine ca doar eu am grija de ea. O tin intr-un glob de sticla si tot imi scapa lucrurile de sub control. Socrii ma considera exagerata ca nu suport sa-i se puna mana pe manutele ei, sotul e singurul care ma intelege, dar m-am satirat sa-i fac capul calendar cu frustrarile mele, ba ca nu am apucat nici dus sa-mi fac, ba ca nu am apucat sa fac nimic de mancare, ba ca nu am mai iesit si eu din casa 1 ora fara copil, iar lista e lunga.

Simt ca nu am suficienta grija de ea, ca nu fac tot ce trebuie pt ea. Ca nu mananca cum trebuie, ca nu putem sa incepem diversificarea. Si intrebarea care ma macina "Ce are copilul si de ce?"

Eu sunt un ultimul hal de decadere fizica si psihica.... pt mine nu am pic de timp, iar cand am un moment de respiro nu stiu ce sa fac cu el.

 

Vitamine iau, asa ca singura mea scapare o sa ma apuc de Suleyman ca sa-mi treaca depresia.[pk]

 

Balanta cand vi in Bucuresti, nu ca as putea sa te ajut ca nici pe mine nu prea pot, dar in fata ta ar trebui sa-mi crape obrazul de rusine ca ma plang.

 

 

 

 

Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012)

FIV1 - Budapesta Peter Kovacs

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...