Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (24)


Recommended Posts

Am iesit si noi pe afara si parca m-am mai revigorat. I-am dat laptic dupa ce s-a trezit si exact la fel a facut si la urmatoarea masa: papa-somn 30 min-papa iar. Bine ca doarme.

aruba, nu sunt multe 6 mese mai ales ca e bolnavioara. Relax, se voir aseza toate la locul lor din nou.[flo]

Fleur, si Aurora a patit asa de la frig.Eu am o crema vitaminizata preparata in farmacie, dar o data am dat-o si cu crema pe care o folosesc la masaj (in cazul meu Bubchen milk). Asa ca merge cred orice crema pt bebelusi mai ales daca nu a avut alergii la nimic.

Va pup.

 

Mamica Aurorei - 20.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

carmen, din pacate se pare ca se scrie mult mai mult pe fb decat aici. am intrat si eu azi, dar nu pot sa tin ritmul cu ce se scrie acolo. plus ca mi se pare incalcit sa urmaresc, fiindca se sare f repede de la un subiect la altul.

 

fleur, nu stiu ce sa zic de iritatia lui bb. si marc este iritat pe gat. a mai fost, i-a trecut, acum iar i-a revenit. nu imi dau seama de la ce e.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost azi pe afara 1,5 ore. Super a fost la soare! Maya a dormit in carrier.

Acum piticuta doarme pe mine de la 16.15. Mancarea e inceputa pe la bucatarie de 2 ore... asta e, o continui mai incolo. Imi ia o zi intreaga sa fac un fel de mancare.

 

Maya se mai inroseste la gat, la pliuri. Mi-am dat seama ca se intampla daca mai ramane sapun sau apa dupa baita. Asa ca acum ii ridic pliurile dupa baita si o sterg bibe-bine. Nu am dat-o cu crema, ca mi-era sa nu imbacsesc mai mult. Pe obraji e altceva, dar la pliurile alea doar o curatam bine si i-a trecut.

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta, nu o fi fost de la saliva, mai ales ca are si dintisori? Zic si eu... Vlad uneori nu avea nimic pe barbie dar pe piept/gat da, de la saliva... Nu stiu cum reusea.

 

Muraturica si eu voiam sa zic de salt dar m-as fi repetat. La noi fiecare fussy week de la cate un salt a fost mai rau decat precedentul, pt ca schimbarile sunt din ce in ce mai mari, asta cu distanta si deplasatul independent a fost colosala.

 

Acum imi doarme in carucior, mai rar asa ceva. Astept sa vina unii de la cablu, de la ora 2. Stau aproape de usa ca am scos siguranta de la sonerie, imi trezesc copilul. Daca or veni!

 

Despre fb, mi se pare ca subiectele principale se pastreaza si aici.

 

Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ana, nu e de la saliva, in mod sigur (el nu prea baleste, dar frate-sau la greu).

m-ai intrebat ziele trecute despre dieta in boala lui eric. da, este mentionat in care sa nu se dea dieta proteica. o sa il invat asa, mai fara carne, oua si alte chestii proteice.

 

ce vroiam sa mai zic este ca mi s-a parut funny cand am fost plecata cu eric in italia, fiindca mi s-a parut super usor sa il am doar pe el in grija. mi se parea ca nici nu am copil cu mine, parca lipsea ceva [:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ,

 

Poti incerca o crema hidratanta Fleur si il mai poti tampona cu ceai de galbenele pebtru ca este cicatrizant ( asa mi-a spus dr )

 

Balanta ai fost super tare ! Cred ca doar cu Eric a fost floare la ureche . Cand ai 2 poti face comparatie cum este doar cu unul [:D]

 

Am fost si noi afara azi vre-o 2 ore , parca mi s-au mai asezat creierii in cap ca erau vraiste [alcool] si cat mai este pana la primavara ....

 

Aruba , imi pare ca rau ca este Grace bolnavioara , te inteleg ca noi am avut deja 3 raceli ,offf si crede-ma ca l-am tot ferit cu racelile si tot degeaba [bang]

 

Muraturica , eu ce sa-ti spun decat ca te inteleg si pe tine ce inseamna un copil solicitant , stai linistita ca D-zeu te intareste si iti da toata rabdarea din lume . Nici eu nu credeam ca o sa am vreo-data atata rabdare [:D]

 

Pupici [pup]

 

Mama lui Andrei ( 3 Iulie 2012)

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi,

Cu greu mai reusesc sa tin pasul si pe fb si aici,si prin casa cu treburile si piticul marait.trebuie sa ma organizez un pic..

Lml Clara si Sara Maria!

Michelle,multumim pt tort!

Aruba,imi pare rau ca Grace e bolnavioara.Sanatate multa ei si mult zen tie![pup]

Sanatate multa tuturor!!

Muraturica,mult zen si tie!

Fleur,si eu cu Mattia am patit asa,de la frig.doar ca nu e o iritatie cu mai degraba o roseata sub piele care ulterior a devenit vinetie(de zici ca l-a lovit cineva/ceva)iar acum pare sa treaca.i-am dat cu un balsam de la mustela.

Noi am fost azi la o tura de shopingareala,am cumparat 2 bluzite de primavara de la prenatal si niste jucarii de la ikea.

Vad ca nu s-a prins nimeni ca in poza Ilenutei de pe Fb e si Mattia [:D]

 

Pup piersicutele toate[pup]

 

mami de Mattia(27.07.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...