Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (24)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare Ali, cum vine asta ca le fierbi cu tot cu cutie?[alcool] Am dormit si eu o ora cu pitica. Ea in schimb inca doarme de la 3 si de o ora ma suzeteste la greu. Cum ma trag, cum plange. Legat de abdomene si statul in fund, pediatra ne-a zis ca putem sa o tinem cateva minute in fund, sustinuta si daca sta ea teapana. Daca incepe sa se lase moale, sa se cocoseze, a zis sa nu o mai tinem. Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor aveti careva masina de spalat vase?e utila?o folositi?spala bine?se meritA sa imi iau?intotdeauna am considerato o fita...si ma gandeAm ce naiba nu sant in stare sa spal 2 farfurii?dar uite ca parca nu mai sunt in stare.nu le mai suport[bang]dimineata am spalat tot si acum am din nou chiveta plina.de multe ori le spal cand nu gasesc nimic curat...sau spal pe viteza o cana,o farfurie sau ce am nevoie[:I].inainte ziceam ca pana le clataresc mai bine le spal...si mai ziceam ca oricum nu Las EU vasele pana se umple masina...si ca ,consuma multa apa... [copil]denis leon(28.06.2012) [copil] rafael albert(25.05.2007) sunt o mamica fericita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, Ali, cat te inteleg cu vasele. Si eu URASC sa le spal... Mas de spalat e prima pe lista mea de investitii, imi pare rau ca nu am luat inainte de sarbatori gasisem noua cu $250. Ia-ti cat de repede! ************************** Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012) Cine-ti saruta genele-n somn, Si cine-i acolo cand ingerii dorm? Toate zanele bune sa te ocroteasca, Toate florile campului sa te infloreasca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ali, masina de spalat vase este prietena mea cea mai buna in bucatarie. "Realizarile" mele casnice, aproape zilnice, sunt in primul rand ca am incarcat si descarcat masina de vase si pe cea de rufe : )). Milk madchen-ul asta pare sa fie lapte condensat. Stiu ca si eu m-am uitat prin rafturi dupa asa ceva mai demult, de fapt dupa dulce de leche. Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, fetelor, ca v-ati gandit la mine in perioada asta. multumiri speciale freedeliei[pup] ca s-a gandit sa ma gazduiasca la ea, in caz ca as ajunge cu bebe in china - e minunat sa vezi ca in zilele noastre mai exista oameni atat de primitori. acuma, sa va povestesc in mare experienta cu italia. a fost un semiesec, in sensul ca am facut o parte din investigatii acolo si cand sa facem rmn-ul, dr nu a vrut sa spuna pretul. adica se tot eschiva sa imi spuna exact, zicea ceva de "cateva mii de euro". si cum la ei rmn-ul la bb se face cu internare, imi sugera sa ma internez si vedem apoi pretul (investigatiile anterioare la facusem fara internare). bineinteles ca nu am fost de acord. nu vad nici un motiv sa fac un rmn care costa cateva mii de euro (mai ales nestiind exact cat costa), putand sa il fac la fel de bine in timisoara cu 1500 de lei. de fapt important este cine citeste rmn-ul, nu cine il face (pe site-uri de la bucuresti am vazut ceva de genul "second opinion rmn", ceea ce mi-a confirmat faptul ca important este cine il interpreteaza, nu cine il face). a mai fost o faza care m-a dezamagit: dr a considerat ca trebuie sa facem inca o ecografie (mai facusem una in urma cu 2 zile) si l-a sunat pe imagist care ne-a bagat pe usa din dos, peste rand (adica la usa erau copii programati care asteptau), nu ne-a taxat pt eco2 (nu inteleg de ce, eram in ambulatoriu si mi se parea normal sa ma taxeze din nou). la final, dr s-a dus nu stiu unde si am ramas eu cu asistenta si cu eric. cand sa ii prind scutecul, a facut un pp mare, in jet, de s-a udat si pe fatza si sub el. a inceput sa planga, bineinteles (s-a speriat), iar asistenta s-a enervat si ne-a poftit afara ca sa il imbrac pe hol, pe o masuta amenajata. i-am spus sec ca nu ies cu copilul in scutec pe hol iar ea a inceput sa comenteze ca dupa ce ca m-a luat peste rand dr, nu vreau sa ies cu copilul. i-am mai replicat ca pt ce sa ies, cata vreme dr e plecat si oricum nu poate lua alt pacient, ca doar nu face ea eco. s-a blocat si s-a incheiat discutia. oricum, si intratul pe usa din dos, si neplata, si atitudinea asistentei m-a facut sa ma simt fix ca in romania. nu ma asteptam... in afara de asta, am avut probleme cu apa pt prepararea laptelui praf. adica am incercat 3 tipuri de apa speciala pt bb, si toata avea mizerii in ea. am mers la farmacie si am luat humana la sticla de sticla si aia a fost buna (dar am carat la niste sticle de sticla de mi s-a acrit, avandu-l pe bb dupa mine). borcanase am gait f f greu fara amidon, sare, zahar si alte chestii in ele. din pacate, am gasit doar de fructe. asa ca eric niste zile bune n-a mancat legume si asta s-a vazut la cantar, in sensul ca a luat f f putin in greutate in aceasta deplasare. in fine, acum caut clinica in germania sau austria (sper ca pot gasi in austria o clinica mai ieftina decat ce am gasit prima data). ile, multumesc pt sugestia cu carutul mac laren. am luat si eu si este perfect. eu stau f f prost cu timpul in ultima vreme. bb-ii dorm f putin ziua si au nevoie aproape permanent de asistenta mea. marc are 2 dinti si cred ca se pregatesc si altii sa iasa. e cam nervos si trebuie mereu sa il linistesc. eric se necajeste ca inca nu merge de-a buselea, se rostgoleste continuu, dar cand e pe burta nu ii iese sincronizarea mainilor cu picioarele si se supara iar eu trebuie sa il incurajez permanent, sa il aplaud, etc. asa ca mai toata ziua stau cu ei pe covor [:D]. ar trebui sa facem vaccinul de 6 luni, dar ezit, fiindca eu cred ca responsabil pt blocajul urinar suferit de eric in 30 noiembrie, a fost infanrixul.
[mamica] de gemeni (iulie 2012) si de ingeras (august 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta, ce tot povestesti tu acolo? Parca suntem in Romania... ma scuzati de rasism, cam tiganeala...[bang] Si ati ajuns la o concluzie din punct de vedere medical, ce e de facut? Dau si eu cu parerea, de ce nu ai incercat in alta tara "mai civilizata"? Felicitari pt dintisorii lui Marc, pupam Ericul viteazul![pup]Masi Ali, multumesc pt reteta. M-ai lamurit bustean! Eu mi-as lua masina de spalat vase, daca as avea unde sa o pun. Soacra mea are si e minunata, mai ales cand ai o familie mare sau ai musafiri sau pur si simplu. Socrii sunt 2 persoane si odata la 2 zile o utilizeaza. Mattia, La multi ani![pup] Dam si noi o felie de tort de nuci si un pahar de suc. Eu am baut azi o bere cu lamaie ( 1, 9% alcool, ce buna a fost![pofta] Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012) FIV1 - Budapesta Peter Kovacs
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta bine ai revenit.ne facusem griji.imi pare rau ca nu a fost o experienta placuta.daca cumva te hotarasti sau gasesti spital in germania si EU te primesc cu drag la mine.[pup] Lorena bine ca te am lamurit[:D] Mersi de sfaturile cu masina de vase.o sa caut pe net Una second mai lesna.nici EU nu prea am loc dar daca e chiar utila o bag si in pat daca trebuie [:D] [copil]denis leon(28.06.2012) [copil] rafael albert(25.05.2007) sunt o mamica fericita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...