Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fire albe si vopsitul


Recommended Posts

Mie primele fire de par alb mi-au aparut f devreme, pe la 25 de ani[q] La fel, le mai smulgeam[:I] Acum am 34, s-au mai inmultit firele de par alb, din avion nu se vad, sunt uniform repartizate, nu sunt grupate pe undeva. Doar daca stai f aproape de mine sau ma "purici" in cap, se vad.. Nu prea am chef de vopsit, in primul rand pt ca-mi p refer parul natural, in general nu prea suport chimicalele, nici fixativul nu-l suport[alcool]. De abia am acceptat la cununia religioaga un pic de fixativ pt coc[:I] nu vroiam neam, dar mi-a zis coafeza ca altfel nu va sta parul, trebuia asezat voalul. Am zis treaca de la mine[:D]. La cununia civila am avut parul meu natural, spalat cu 1 zi inainte[pk] Si in al doilea rand, nu vreau sa ma vopsesc pt ca mi-e lene, se pierde multa vreme cu asta... Pune vopsea din tub, amesteca, pune-o pe par, cauta sa acoperi toate portiunile albe, stai 5 minute, mai spala-te, pune iar, mai stai 15 min.... aoleu, ma ia cu ameteli... Stiu astea de la mama, se vopseste in casa, ce-i drept, de ani buni.... tot asa a avut par alb de tanara, dar pe la 40 de ani, poate chiar 40 si un pic a inceput sa se vopseasca, cam cand raportul par alb-par negru ajunsese cam jumi-juma. Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008) [url="http://www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37"]Ele doua[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823"] Povestea sarcinii si a nasterii Andreei [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130771"]Povestea nasterii super rapide a Anei Maria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pentru cateva fire am inceput si eu sa ma vopsesc dupa 25 de ani. Datorita vopsitului , cred , firele albe s-au inmultit asa de mult , incat am devenit grizonata . Am decis sa nu ma mai vopsesc niciodata. Oricum ma tund foarte scurt , si nu arat deloc neingrijit . Inca nu te vopsi , parerea mea :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in faza cu foarte putine fire albe foloseam sampon colorant - Klorane are o paleta foarte buna, cu extracte din plante. dupa cateva spalari apare si culoarea. apoi am trecut la nuantatoare - L'oreal Casting mi s-a parut cel mai bun. cred ca o sa trec si la vopsit permanent, macar o data din trei, cat de curand [alcool].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dar ceva vopsea care sa mearga si la o piele foarte sensibila/alergica stiti? Eu am pielea capului extrem de sensibila, si as vrea sa ma vopsesc (am si cateva fire albe, aparute in ultimul timp, pe care le vanez ca si Xio, cu inversunare [:D] ). M-am mai vopsit asa, o data pe an sau la doi ani, cu vopsele din acelea din plante, de la farmacie, apropiate de nuanta mea naturala, insa acum vreo doi-trei ani am luat o minune din asta din plante care ar fi trebuit sa coloreze "blond inchis cu reflexe aramii" (asa zicea pe cutie), si m-am trezit cu un mahon super stralucitor cu care nu ma puteam obisnui. Iar apoi mi s-a sensibilizat din ce in ce mai rau si pielea capului si am renuntat la vopsit... Insa as vrea sa mai schimb ceva, o sa ma si tund si parca as face ceva si cu nuanta parului...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui salcia
Fetelor, dar ceva vopsea care sa mearga si la o piele foarte sensibila/alergica stiti? Eu am pielea capului extrem de sensibila, si as vrea sa ma vopsesc (am si cateva fire albe, aparute in ultimul timp, pe care le vanez ca si Xio, cu inversunare [:D] ). M-am mai vopsit asa, o data pe an sau la doi ani, cu vopsele din acelea din plante, de la farmacie, apropiate de nuanta mea naturala, insa acum vreo doi-trei ani am luat o minune din asta din plante care ar fi trebuit sa coloreze "blond inchis cu reflexe aramii" (asa zicea pe cutie), si m-am trezit cu un mahon super stralucitor cu care nu ma puteam obisnui. Iar apoi mi s-a sensibilizat din ce in ce mai rau si pielea capului si am renuntat la vopsit... Insa as vrea sa mai schimb ceva, o sa ma si tund si parca as face ceva si cu nuanta parului...
Incearca cele fara amoniac.....[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...