Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV-MAMA SUROGAT


Recommended Posts

  • Răspunsuri 382
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sandy, Violeta, Dany si celorlalte...va pup si va aduc flori (nu stiu eu cum sa le pun aici dar credeti-ma ca sunt din inima). Am disparut o vreme .....Sunt putin disperata pt ca Hb a fost la o noua spermograma si stupoare: teratozoospermie severa. Adica pana acum era ok si acum asta. Ce credeti? Poate in 2 saptamani morfologia sa se modifice de la normo la terato severa? Mentionez ca laboratoarele sunt diferite dar ambele sunt in clinica ruam...adica in principiu exigentele ar trebui sa fie similare. Cu 2/100 morfologie am citit ca trebui neaparat icsi, daca nu imsi. Stiu de la tine, Sandy, ca nu se face la Kiev:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raisa imi pare rau ca nu mai poti merge la MS. Si noi ne gandim la adoptie serios. Si oricum tot am incerca in continuare un bb propriu. Sa fie curtea plinaaaaa de bebei! Despre India ne-am documentat si noi. Am pe cineva apropiat, o romanca, maritata acolo care s-a interesat pt noi. Pretul chiar va mai scadea putin pt ca apare acum o restrictie cu privire la single/gay si asta le omoara jumatate din piata. Viza nu se ia greu, dar diferentele de cultura sunt marcante. Daca vreuna din fete vrea India, penzru ca noi ramanem pe Ucraina (din cauza distantei) nu cred ca ar fi imposibil de gasit o clinica serioasa. Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va pup si eu!

 

Adelyna teoretic nu se poate in 2 saptamani de la normal la teratozospermie severa! inteleg de la tine 2% forme normale!

Ar trebui repetata de vreo 2 ori la intervale de 3-4 saptamani;

E adevarat insa ca vara scade calitatea spermei; spune-i sotului sa faca dusuri mai calai; in nici un caz fierbinti; sa nu fumeze; sa manance multe fructe; sa nu bea bere (ca strica rau sperma si la fel vinul alb; vinul rosu e mai putin daunator; si nu in ultimul rand sa va iubiti cat mai des:)

 

La Kiev la biotexcom fac ICSI dar nu fac pICSI sau IMSI, care pentru o sperma cu nr mic de morfo normali ar fi de folos!

Pt floricele cand scrii mesaj ai in partea de sus o fata zambareata; da clic pe ea si in partea de jos a casutei de mesaj iti vor aparea diverse iconite; da click pe care iti place si se va atasa textului!

Oricum multumim de floricele! Sunt ff frumoase!

 

Raisa bafta si sa fie bine totul pana la capat cand veti avea copliasul acasa indifernet de cale!

 

Va pup si va doresc duminica frumoasa cat a mai ramas!

Noi acum asteptam 2 rezultate un beta la Kiev si inimioara la mine in burtica! Sa dea Dd sa fie bine de data asta!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va pup si va doresc o saptamana cat mia frumoasa! [flo2]  si plina de impliniri!

 

Adelyna eu zic sa nu disperi, sa mai refaceti asa cum am zis spermograma de cel putin 2 ori si vei vedea ca va fi bine!

Si cu putin spermatozoizi se pot obtine rezultate; pana la urma au nevoie de 10-12 fb pentru ICSI; da-i sotului tau in fiecare zi tuplina de telina; ii va ajuta in mod sigur la imbunatatirea calitatii spermei!

 

Raisa cati si ce-o da DD sanatosi sa fie! [flo2] Sunt un pic cu sufletul strans pentru inimioara, dar apoi tot eu ma linistesc si imi zic ca de data asta va fi bine!

Te pupic si bafta in actiunile tale; sa ne mai dai vesti chiar daca te duci spre adoptie; vom fi la fel de fericite sa auzim vesti frumoase de la tine! Doamne ajuta!

 

Pup pe toate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gagici,

 

Sandi felicitari!!!!!! si bafta la eco si beta....... un copil cu siguranta vei tine in brate dar eu simt ca vei tine doi  [flo2]

 

fetele care au fost la kiev..... daca kievul vi se pare urat, aici ma refer la drumuri s.a.m.d Nu la oras in sine, ca e frumos. Cum vi se va parea India, eu am fost plecat in afraca si primele 3 zile am plans cand vedeam copii si saracia de acolo. Si unde e saracie e si mizerie multa..... Conditiile sunt nasoale , chit ca prima data am vorbit cu 2 clinici din India so probabil ca ajungeam daca nu aveam nevoie de viza, aveam programarea facuta, eu am socotit ca pretul ar fi fost acelas cu kievul, ma refer la 2incercari, ca programul de reusita nu aveau in India. Ce mi-a placut mie in India a fost ca puteai face odata cu 2 mame surogat , sanse foarte mari de reusita din prima. Eu una sunt pe drumul cel bun si ma bucur de alegerea facuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Sandy, sa-ti ajute DD sa reusesti ! Esti un exemplu pentru noi toate.

Si voua, fetelor, va doresc sa va realizati dorintele si poate cine stie o sa ne intalnim toate mamicile la Brasov, ca tot e in centrul tarii [;)]   [flo2]

Eu stau agatata cu speranta ca intr-o buna zi imi voi tine bebelusul/bebelusii in brate. Si ma rog la DD sa o aiba in paza pe ingerasa mea, draga lu' mama...... [sad]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...