Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV-MAMA SUROGAT


Recommended Posts

  • Răspunsuri 382
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dragele mele va pup si va multumesc de gandurile bune!

 

Pe de alta parte nici eu nu inteleg de ce la noi e cu rateu...dar stiti si voi ca de multe ori nici medicii nu inteleg de ce...oriucm nu i-am presa acum cu intrebarile pt ca nu vreau sa ma agit in nici un fel..incerc sa stau calma si relaxed pt bebelinul din burtica mea...

Om vedea mai incolo ce zic ei...ca momentan e tacere..cred ca si pentru ei surpriza ca au avut putine cazuri in astfel de situatii..de regula se reusete din prima si restul din a doua; sunt putine de tot cuplurile care au avut nevoie de 3-4 incercari..

Poate ICSI nu este suficient pt sperma sotului si astfel desi embrionii sunt aparent Ok poate nu au calitatea necesara; in mod normal pt OATS ar trebui IMSI sau PICSI, ei nu fac momentan...

In fine o sa le aseze DD cu crede! Momentan ii multumesc de n ori pe zi pt ce ne-a dat [:)] [flo2]

 

Va pup cu drag si va doresc multa bafta orice veti face!

 

Oricum daca am noutati va tin la curent!

 

Sa aveti un weekend placut [flo2] [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua.

Pana de curand "le-am stresat" pe "babutele" din clubul babelor fivoase.

Acum ma bag si eu pe aici un pic, deoarece cochetez cu ideea de mama purtatoare, chiar daca inca n-am epuizat celelalte solutii. Varsta ne cam grabeste sa cautam solutia cu cel mai mare randament teoretic...

Sandy...imi pare rau sa aflu ca nici acolo nu ati avut succes.

Exista posibilitatea sa obtineti fecundarea prin metode mai avansate intr-o alta tara si sa transferati eventualii blastocisti in Ucraina pentru inseminare ?


Am si eu cateva intrebari despre drumul pana la Kiev:

- cam cate ore se fac cu masina din Bucuresti pana la Kiev si pe care traseu: cel scurt prin Braila, Republica Moldova, Ucraina sau cel cu mai putine granite de trecut prin Suceava ?

- de fapt, cel mai scurt drum e prin Chisinau...dar presupune traversarea unei zone...Transnistria...s-a incumetat cineva sa mearga pe acolo cu masina personala si mai traieste sa povesteasca ?

- ceva probleme cu granicerii sau politistii ucrainieni ? Sunt spagari ? Pe unele site-uri am citit si de mici surprize d'astea, pe langa gropile din asfaltul drumurilor ucrainiene care erau categorisite mai mult ca enervante decat ca periculoase pentru masina.
Totusi am citit ca drumul dintre Odesa si Kiev e acceptabil chiar daca e cam valurit.

- stie cineva de posibilitatea deplasarii cu trenul ? A folosit cineva aceasta metoda ? Din ce-am citit pe net, exista un tren rusesc ce circula pe ruta Moscova-Sofia si trece prin Bucuresti si Kiev. Biletul dus-intors e 120 E/persoana, la cuseta (nu stiu cate paturi sunt in fiecare compartiment), iar durata calatoriei e de vreo 28 de ore.


Multumesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...