Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV-MAMA SUROGAT


Recommended Posts

Buna ziua fetelor!

Saptamana trecuta am fost la pick-up la clinica din Kiev.  Ce de aglomerat a fost acolo... Nu aveam  unde sa ne asezam....Personalul alerga ba ici, ba colo...  A mers parca totul bine cu prelevarea spermei si ovulelor de la donatoare...Urmatoarea etapa este embriotransferul la a  5-ea zi de la fecundare in vitro. Astazi se face procedura asta. Speram ca va fi rezultat pozitiv  din prima încercare....Suntem foarte  nerabdatori...Rezultatul o  sa fie cunoscut dupa 2 saptamani   ( analiza B HCG)

Optimista....ma  bucur ca ne-ai alaturat si tu.  E trist sa auzi ca ma este cineva , care tot are probleme cu nasterea copiilor.... In ceea ce priveste programul de mama surogat in clinicile din Ucraina, pot sa-ti  spun ca la ucraineni acesta este reglementat prin lege, nu ca la noi....Cum a spus si Violeta multe cupluri infertile din Europa trec aici programul de  mama  surogat, deoarece în tarilor lor aceasta procedura este strict interzisa sau nu e reglementata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 382
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hello tuturor!

 

Wow Essperanzza sper ca ati reusit si sunteti viitori parinti fericiti! Nu stiu cum de mi-a scapat ultimul tau mesaj. Probabil era in perioada mea cu racealaa cand nu am intrat pe forum! Ma rog sa fiti bine! [flo2] [flo2]

 

Qiao [flo2]  da e o adevarata aventura sa apelezi la surogatie in RO; fie te judeci pana ametesti(bine ca e cu happy end povestea din articolul gasit de tine) fie adopti propriul copil! Dra poate le da cineva gandul cel bun si guvernantilor nostri si legalizeaza procesul astfel incat sa nu mia fie atat de complicat si sa nu mai luam calea avioanelor si strainatatilor.

 

Va pupic pe toate [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Iti doresc mult succes. Sora mea a reusit abia la a treia fertilizare in vitro sa nasca. Nu iti pierde speranta. Conteaza foarte mult si medicul pe care il gasesti caci daca ramai la unul singur nu e prea bine. Sora mea din trei medici la noi in tara a reusit sa isi contureze o idee prezentandu-le parerile unui al patrulea care a reusit sa-i aduca un bebe. Te pup cu drag si sa nu uiti sa nu iti pierzi increderea ca vei reusi !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! [flo2] 

Am o mare bucurie sa Va impartasesc. Mama noastra surogat este însarcinata!  Suntem foarte bucuroși si fericiți!!! Nu-mi vine sa cred ca FIV-ul a fost reușit! Prin cate  nopti nedormite si emotii am trecut cu soțul ...Bravo doctorilor din clinica! Sper ca sarcina o sa decurga bine si n-o sa apar complicații cu copilul si mama....si o sa se nasca un copilas sanatos!

In  ceea ce priveste articolul  si legislatia noastra despre maternitatea surogat, sunt de  acord cu Sandy...este o adevarata aventura... Cazul este inedit si ma  bucur ca s-a sfarsit cu happy end. Ca si Sandy, sper ca si la noi in tara deputatii si guvernul o sa vin in ajutor acelor cupluri infertile, care  sunt nevoiti sa apeleze la mama surogat.  Si n-o sa trebuieasca sa mergem la  clinicile peste hotare ca sa evitam probleme aparute cu  nasterea copilului de catre mama purtatoare.Cum mi-a explicat Oleg pentru noi romani este foarte  usor de primit certificatul de nastere pentru copil, nascut de mama surogat si  titlu de calatorie in Ambasada Romaniei în Ucraina. Este si mai bine ca la Ambasada se elibereaza cu titlul de calatorie si certificatul de nastere romanesc.

Va urez tuturor toate cele bune! Sa nu pierdeti speranta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...