Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV-MAMA SUROGAT


Recommended Posts

FanaTimisoara,imi pare rau de situatia ta,zau asa ...Atitea incercari si doar esec.Am vazut ca ai facut si cu ovule proaspete si congelate si acelasi rezultat.Eu cred ca nu mai este nevoie sa te consumi si sa treci la mama surogat,evident daca iti permiti.Insa la citi bani ai cheltuit cred ca deja mai bine din start faceai..Dar medicii nu au zis care este cauza esecurilor?Deoarece vad ca in 2016 ai facut cu ovule proapsete si transferul embrionar a fost in a 3 a zi,ceea ce este foarte bine..Poti sa scrii un email la Biotexcom,clinica din Kiev..O sa analizeze situatia ta si iti vor spune mai exact ce poti face mai departe.Sfatul meu este la moment sa iai o pauza si o vacanta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 382
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Acesta e ultimul din seria de cele 5 mesaje.

 

M-ar mai interesa daca pretul acela de 29.900 este variata care garanteaza reusita.

Si,daca cazarea oferita de ei si masa sunt ok.Nu e deranjat sa stai in casa cu alte familii?

Camerele au bai proprii?

 

Deocamdata ma opresc aici cu intrebarile,va multumesc de pe acum celor care imi raspundeti ,felicitari celor care sunt mamici deja si bafta celor care sunt in astepare.

 

O zi frumoasa tuturor

Dupa cite cunosc,contractul «ECONOMIC» ,de 29,900 euro,include si procedura de donarea a ovocitelor şi garantează finalizare reușită a programului de tratament. Toate cheltuielile asociate cu ciclurile suplimentare de FIV cu ovocitele donate vor fi acoperite de către compania.  În cazul puţin probabil, urmat de circumstanţe de forța majora, avort spontan sau pierderea sarcinii de către mama surogat în termen de până la trei luni, parinții beneficiari nu datoreaza nimic; de la a treia luna până în luna a noua parinții achita suplimentar 6000 de euro ca recompensa financiară mamei surogat.Este mai convenabil pachetul Standart sau Vip.la cel solicitat de dvs sunt si alte cheltuieli pe care trebuie sa le acoperiti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fana Timisoara,sper sa nu te superi,insa ma intristat experienta ta ,asa ca am postat si pe un alt forum istoria ta..si acolo sunt fete receptive,sper sa vina cu un raspuns.Nu o lua personal,insa este dureros sa vezi cum totul se prabuseste ,la cite eforturi face o femeie pentru a avea un bebelus.cum apar careva raspunsuri ,te anunt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fana timisoara

cu regret insa ai doar doua optiuni:fie mama surogat fie adoptie

deja cum simti tu si daca esti pregatita sa faci acest pas.daca va permiteti o mama surogat nu ezitati.deoarece intr-un an puteti deveni intr-un sfirsit parinti.cu adoptia te pot taragana multi ani si crede-ma nu este nimic gratis nici pe partea asta la ei.

curaj si multa bafta si sa ne tii la curent cu decizia luata.ai o vointa de fier ,daca dupa atitea incercari esuate,iti mai doresti un copil

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MarianaBrasoveanu nu stiu de unde ai tu informatia ca nu este gratis adoptia. In afara de legalizarea catorva acte si o declaratie notariala nu sunt alte costuri. Financiar nu se compara cu un FIV, daramite cu o mama surogat. Iar de timpi de asteptare ... depinde ca pretentii ai. Noi am adoptat in mai putin de 9 luni de la depunerea dosarului - si am prins atestarea de 120 zile (acum e 90) si vacanta judecatoreasca. Nu am dat spaga, atentii sau alte cadouri nimanui. Nu mai perpetuati informatii eronate menite sa descurajeze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MarianaBrasoveanu nu stiu de unde ai tu informatia ca nu este gratis adoptia. In afara de legalizarea catorva acte si o declaratie notariala nu sunt alte costuri. Financiar nu se compara cu un FIV, daramite cu o mama surogat. Iar de timpi de asteptare ... depinde ca pretentii ai. Noi am adoptat in mai putin de 9 luni de la depunerea dosarului - si am prins atestarea de 120 zile (acum e 90) si vacanta judecatoreasca. Nu am dat spaga, atentii sau alte cadouri nimanui. Nu mai perpetuati informatii eronate menite sa descurajeze.

Adoptia are lacunele sale si daca zici ca ati adoptat stii foarte bine despre ce vorbesc.nu am trecut personal prin acest proces ci niste prieteni.este mai simplu sa adopti un copilas de la 5 ani in sus ,insa cind ajunge vorba despre noi nascuti,aici deja lucrurile stau altfel.Ei doreau un bebelus , si le-au taraganat mult timp dosarul,copilul avea deja aproape 1,6 luni.Cum ai spus tu ,depinde ce pretentii ai.Si nu incerc sa aduc"informatii eronate menite sa descurajeze"/Spunemi te rog ce sanse are o femeie singura sa adopte un copil?Aprope de zero,fiindca nu este casatorita,nu are familie.Cel putin la fiv nuti cere nimeni socoteala.Sunt absolut pentru toate metodele de a avea copii si m-asbucura daca sar facilita procesul de adoptie,astfel ar fi mai putini copii orfani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare.fetelor,unei prietene la o ecografie i sa depistat un fibrom uterin.facuse un consult deoarece a avut 2 luni la rind ciclul marit cu singerari abundente.Este un fibrom submucos adica localizat in cavitatea interioara a uterului.Ii poate provoca problme de fertilitate?Medicul ia prescris tratament si urmeaza sa vada evolutia..Ati trecut careva prin asa ceva?Trebuie sasi faca griji?\

Mersi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...