Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV-MAMA SUROGAT


Recommended Posts

cralu,bine ai venit pe acest foorum..

sincera sa fiu,nu pot sa inteleg scopul mesajelor tale.deci,daca eu iti recomand acum o clinica dinUcraina,care apropo are recenzii foarte bune in presa internationala ,dar si la noi,reiese ca eu sunt un asa zis agent de al lor platit ,sau cum?

consider ca fiecare vine cu o experienta a sa ,si fiecare isi face singur concluziile.

Apropo,;la mama surogat poti apela si in Romania,deoarece legea nu interzice ,insa nici nu permite,in cazul in care gasesti o femeie care ,conform legii sa nu perceapa taxa pentru faptul ca iti va purta copilul 9 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 382
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu cred ca e asa simplu sa apelezi la mama surogat in Romania. Avem surori, mame, unele mai norocoase chiar prietene care ar face asta pentru ele, dar nu e asa usor din pacate...

Cat despre veridicitatea unor mesaje de aici, si eu am sau am avut dubiile mele, acum nici nu mai conteaza... Nu stiu daca tu ai citit toate paginile din urma... Eu una le-am citit si recitit pana sa merg in Ucraina. Am citit si forumuri straine, m-am documentat cat am putut eu de mult si, cand intr-un final am facut alegerea, tot aveam impresia ca merg la ghici. :) S-a dovedit a fi cea mai potrivita alegere pentru mine, acum sunt fericita si ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine pana la capat, dar recunosc faptul ca atunci cand rasfoiam forumurile dupa informatii, nu de putine ori am avut impresia ca unele persoane care postau nu erau pacienti/clienti, ci agenti ai diferitelor clinici si agentii despre care citeam. Eu oricum eram (inca mai sunt) usor paranoica, probabil ajunsesem la stadiul de suflat si in iaurt. :) E vorba de multi bani, infertilitatea e o afacere. Cine a trecut prin fiv-uri stie deja asta, cu atat mai mult ne creste scepticismul cand ajungem la surogat gestational unde se vorbeste de sume mult mai mari. Sfatul meu e sa cititi cat de mult puteti, dar sa va urmati si instinctul. Oricat de bine informate am fi, nimic nu ne pregateste cu adevarat pentru ceea ce urmeaza odata inceputa aventura asta minunata.

Mult succes tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Va salut..Ati vazut ca si in Romania se face fiv cu ovo donate?O clinica va colabora cu ovobank din Spania?Ce parere aveti?Imi pare un inceput bun..Cel putin nu va fi nevoie sa batem drumuri in afara/Insa cat de sigura poate fi aceasta procedura?Adica ,ce siguranta am ca donatoarele sunt supuse tuturor testelor si tot asa?Ce cunoasteti despre Ovobank?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...