Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jocul cu carti - capitolul 7!


corap

Recommended Posts

  • Răspunsuri 895
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mik, nu e (dar sa caut si eu acuma daca mi-ai zis de aceasta autoare a ta. Ce interesant e ca la asa subiecte de pe-aici atitea afli! Citeodata parca-s pe alta lume, n-am citit neam unele care la voi sint cunoscute de toti, asa cum si voi poate va mirati din ce pod de vechituri scot ce scot eu pe-aici [:)] ).

 

Sa mai dau dara niste indicii despre cartea denisata de mine acum vreo 10 ani la o vente de trottoir (dar care e oricum tradusa si-n romaneste):

 

Daca familia lui (nevasta si copiii) traieste in bogatie si chiar lux, iubitul e de-o mare meschinarie cu amanta (acuma nu stiu daca faptul ca el e evreu are vreo relevanta pt acest aspect [:)] ).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine va zic, ca altfel m-apuca ispita si v-o povestesc de-a dreptul daca mai dau si alte detalii, era Back Street de Fanny Hurst.

------------

 

Acuma o sa cobor din podul cu vechituri si-o sa ma duc direct intr-o librarie luminoasa de unde-o sa iau  un roman epistolar din zilele noastre.

 

Este o corespondenta dintre o scriitoare si un soldat  american detasat in irak.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu. [:)]  (aproape c-as putea sa ma si salut [:)] ).

 

Una din temele cartii e obezitatea. [:I]

 

Nu prea are ea asa actiune [:I] , mai mult reflectii despre, de ex, cit de oportuna , justificata si viabila este depasirea stadiului de relatie virtuala si intrarea in real.

 

(Oricum, Natalia-Nica, sa stii ca deja am pus ochii pe tine [:)] ).

 

A plus tard!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katya, [pup] pardon, am lipsit ieri toata ziua.

Dintr-o tara in alta cartile "citibile"  sunt aceleasi, caci traducerile se fac pe criterii de popularitate, si chiar in aceeasi tara nu cred ca sunt cititori/cititoare cu fix aceleasi gusturi literare. Mie imi plac foarte mult scriitoarele (bine, am si antipatii marcante) si scriitorii latino-americani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katya, nu te speria cand nu raspunde nimeni, nu e doar pentru ca nu am stiut niciunii, dar si pentru ca nu am fost pe faza.

Poti sa lasi un timp mai lung intre indicii, si sa stii ca eu citesc zilnic dar nu raspund daca nu am nici cea mai mica idee.

 

[flo2] de cartea asta a lui Nothomb nu stiam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...