Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cat ati asteptat?


Recommended Posts

Buna ! Sunt noua pe grup si vreau sa va asigur ca fiecare isi va gasi puiul mai devreme ....sau mai tarziu! Noi suntem norocosi ...in iunie 2014 ne a iesit atestatul iar in august ne am cunoscut minunea de 2 anisori! In aprilie anul acesta am terminat adoptia!

 E incredibil cât de repede aţi ajuns pe lista unui copil declarat adoptabil. Aşa ceva nu se întâmplă în Bucureşti...aici timpul de asteptare, ca să apari pe lista unui copil, este de minim 1 an..te duci chiar spre doi.

Sunteţi minunate amândouă... Prinţesa chiar îţi seamănă.

Şi noi, ne dorim din tot sufletul o fetiţă (deşi am optat pentru "indiferent de sex"). Sper doar, ca aşteptarea să nu fie atât de lungă.

Tu ai adoptat în primul an de valabilitate al atestatului, sau în reatestare. Doar în reatestare se asteaptă atât de puţin, pentru că urci în top, pe liste...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 271
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Va povestesc cu mare drag mai ales ca in luna august s - a implinit un an de cand ne-am cunoscut gogosica☺Cand am primit poza cu fetita noastra va spun sincer ca nu am simtit nici o emotie si nu m- a incercat nici un sentiment doar...ca mi -a placut f mult de ea ca este f.frumoasa. In schimb cand ne -am intalnit prima data am stiut ca ea este fetita mea ....am avut un sentiment tare ciudat ...as fi vrut sa o iau atunci acasa fara sa ma uit in urma. Dupa prima intalnire am avut niste stari f ciudate, de ras ...plans ...tot tacamul si.....eu care sunt super deschisa si vorbareata am avut 2 zile de pauza vocala

 

Este minunata printesa ta!!! Sa va dea Dumnezeu sanatate tuturor, sa va bucurati de ea!!! [flo2]  [pup]

Abia astept sa-mi cunosc si eu puisorul... dar cine stie cat va trebui sa mai astept!? Maine implinim 3 luni de testare, deci suntem prea "tineri" pentru a spera la o minune prea curand.

 Vad ca mai toate fetele de aici isi doresc fetita... eu, desi am optat pentru "indiferent de sex", marturisesc ca, in adancul sufletului, sper ca puiul meu sa fie baietel.  Am ramas cu dorinta de a fi mama de baietel din perioda primei sarcini pe care am pierdut-o la 8 saptamani, cand visam si simteam ca e baietel. 

Dar daca va fi fetita o vom primi in viata noastra cu aceeasi dragoste si bucurie ( mai ales ca sotul spera la fetita).

Va imbtatisez cu drag pe toate si abia astept sa citesc cum v-ati intalnit copilasii! [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata

Am reusit

Avem acasa un baietel de 1 an si 9  luni

Suntem in incredintare

Nu am mai avut cand sa va scriu

E cumintw chiar foartw cuminte

Pe 3 septembrie am avut prima noapte cu el 

La inceput nu a plans dar de ieri a inceput sa planga in anumite momente ale zilei sau

Seara

Cred ca abia acum incepe sa isi dea seama ce se intampla cu el

Puiul meu e frumos foc

Mi se rupe sufletul cand plange

Singurul lucru care il calmeaza e suzeta

Asta e ii dau suzeta si se linisteste

Acum deabia adormi

Hai ca va mai povesteac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...