Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cat ati asteptat?


Recommended Posts

Gata

Am reusit

Avem acasa un baietel de 1 an si 9  luni

Suntem in incredintare

Nu am mai avut cand sa va scriu

E cumintw chiar foartw cuminte

Pe 3 septembrie am avut prima noapte cu el 

La inceput nu a plans dar de ieri a inceput sa planga in anumite momente ale zilei sau

Seara

Cred ca abia acum incepe sa isi dea seama ce se intampla cu el

Puiul meu e frumos foc

Mi se rupe sufletul cand plange

Singurul lucru care il calmeaza e suzeta

Asta e ii dau suzeta si se linisteste

Acum deabia adormi

Hai ca va mai povesteac

FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!! [flo2]  [flo2]  [flo2]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3] In sfarsit vine cineva si cu vesti bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 271
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

pă 3 luni de la atestare am primit telefonul așteptat. Am mers la direcție. Un băiețel. În aceeași zi am mers sa îl vizitam. Am sufletul mic de tot. Abia aștept sa îl vad iar. La primul contact nu am simțit nimic. Doar ca a doua zi îmi lipsea ceva. Mi-am dat seama ce când am deschis telefonul și i-am văzut poza. Copilutul îmi lipsea. Sunt sigura ca va fi bine. O sa mergem la analize, dar nu vad nimic sa stea în calea noastră. Vom fi în sfârșit 3

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta, Roxy! Ma bucur enorm sa  aud ca inca un copilas si-a gasit parinti, ca inca o familie se va simti implinita! Felicitari! [flo2]  [pup] 

Sunteti norocosi ca nu a trebuit sa asteptati decat 3 luni.

Noi mai avem mult de asteptat, dar suntem optimisti... ne-am apucat de renovat si amenajat camera copilului.

Roxy, ce varsta are baietelul tau?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pă 3 luni de la atestare am primit telefonul așteptat. Am mers la direcție. Un băiețel. În aceeași zi am mers sa îl vizitam. Am sufletul mic de tot. Abia aștept sa îl vad iar. La primul contact nu am simțit nimic. Doar ca a doua zi îmi lipsea ceva. Mi-am dat seama ce când am deschis telefonul și i-am văzut poza. Copilutul îmi lipsea. Sunt sigura ca va fi bine. O sa mergem la analize, dar nu vad nimic sa stea în calea noastră. Vom fi în sfârșit 3

 Wow! Ce repede..după 3 luni de la atestare! Bravo! Felicitări! (bănuiesc că e prima atestare, nu reatestare..).

Doamne Ajută să fie totul perfect şi în scurt timp să-l aveţi acasă!

În sfârşit veşti bune pe aici!

Doamne...de-ar merge lucrurile aşa de repede şi uşor (şi) în Bucureşti..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iata o alta veste buna: proiectul de lege privind simplificarea adoptiei, a fost adoptat! Gasiti toate detaliile aici:

 

http://www.adorcopiii.ro/stiri-si-evenimente/comunicate-de-presa/proiectul-de-lege-pentru-simplificarea-adoptiei-a-fost-adoptat

 

L-am citit pe fuga si suna bine. Nu am inteles daca si atestatele noastre isi prelungesc automat valabilitatea sau doar cele ce vor fi dobandite ulterior momentului aplicarii legii ( in cursul anului 2016). O alta chestie pe care am sesizat-o este cea legata de potrivirea teoretica a copilului cu familia adoptatoare care se cere sa se faca la nivel local... etapa asta nu se realiza pana acum la Bucuresti?  Nu am timp acum sa-l frunzaresc dar il voi reciti maine cu mai multa atentie. Pana una-alta, e de bine. Poate vom avea norocul sa ne intalnim puisorii mai repede decat ne asteptam. Doamne ajuta!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...