Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cat ati asteptat?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 271
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bunaaa, am fost azi la Direcție si ni s. a spus sa asteptam ca dureaza , trebuie sa avem rabdare, sunt multe cereri si putini copii.... deci asteptam... ca de peste inca cinci luni ne expira atestatul si noi nu am văzut niciun copil... dar asta e legea in tara noastră, nu avem ce sa facem. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna Pati , astazi am vorbit cu cei de la directie.sunt niste fete foarte dragute, au inceput sa apara pe liste cei care au luat atestatul in august si septembeie, deci ar tb sa te astepti si tu la un telefon, BAFTA

Tind sa cred ca au inceput sa se miste mai repede

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce ati trecut in cerere.Ma refer la varsta si la etnie.Eu am trecut la etnie indiferent si la varsta pana la 4 ani.In acest fel,o sa apar pe liste mult mai devreme decat cei care au specificat ca vor numai copii de etnie romana.Mi s-a spus ca o sa vad multi copii rromi,mai ales la mine in Constanta sunt f multi rromi care au etnia turca in acte.Stiu din experienta ca sunt f multi copilasi de diferite etnii care sunt superbi si sanatosi si destepti.Asa ca nu m-am focusat sa fie roman copilul.

Doamnele de la directie nu au ce sa faca,totul se face de la centru din Bucuresti,ei fac listele,ei decid cine intra pe liste.Daca un copil devine adoptabil,doamnele din judet,trimit dosarul la Bucuresti,acesta intra in sistem,si se gasesc parinti ale caror cerinte se potrivesc cu acel copil.De ex,daca un copil rrom de 5 ani devine adoptabil,pe liste o sa apara chiar si cineva cu atestat nou,daca persoana respectiva nu a avut restrictii in cerere.Sunt chemati pe rand,cei de pe liste,si ai dreptul sa refuzi copilul,nu se intamapla nimic.Apoi ei trec la urmatoarea familie de pe lista.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...