Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (59)


Recommended Posts

salutare dragelor,

 

am ramas in urma cu cititul, dar recuperez eu zilele astea.

 

Am intrat pe fuga doar sa va spun ca am P90Xul! Ma apuc de el! Sunt speriata un pic, caci vad ca e greu, insa merg pe principiul "do your best"!

Pana una alta, Allure, a trebuit sa imi fac rost de ceva echipament (tubes, ca bara pt usa inca nu cumpar) etc. Am dat si de un blog excelent a unui neamt care a facut acest program, cu info foarte utile.Cum spuneam mai devreme, multe produse de la beachbody nu se gasesc aici, de aceea trebuie sa improvizam un pic:). Noroc cu blogul tipului.

 

revin

 

PS: raportez o ora de zumba, ieri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina, chiar ca arata dureros cercul ala al tau!

 

Eu sunt in zilele pregatitoare pt liver flush - beau 1 l de suc de mere/zi, cat se poate de mult proaspat stors, cand nu se poate, de cumparat!

 

Sambata e ziua X, seara la 10 beau porcaria aia de mixtura si ma rog sa nu mor[bang]

 

Apoi marti bag o Shank Prakshalana de curatare a colonului, daca nu mai auziti de mine inseamna ca nu ma pricep la self medication[:D].

 

Sotul meu a zis ca vede cum imi merge mie si daca e OK se baga si el tura urmatoare[:D], mai ales ca el chiar are sensibilitate la bila, cu greata etc din cand in cand.

 

Ascult si eu asa mai cu pauze prelegerea dr Natasha Campbell care se pricepe la gut, e intr-adevar fantastic de interesant si sunt convinsa ca are dreptate!

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, woo-hoo!!! [pk]

Nu uita sa tii post vineri daca poti si simbata sa nu mai maninci nimic dupa ora 1, decit apa multa pt hidratare. De asemenea nu uita de sarea amara bauta la orele 6 si 8 pm, inainte de uleiul cu gref. Dupa ulei te asezi imediat in pat la nani si respiri adinc pina te ia somnul.

 

Singura chestie la care sa te astepti este posibilitatea de a te trezi in toiul noptii sa mergi la buda [:D] Mi s-a intimplat ultima oara: m-am trezit pe la 12 cu diaree si eram moarta de somn. Au fost vreo 3-4 episoade in cursul noptii. Pietrele insa au iesit (cred) in scaunul de dimineata

 

Cel mai nasol este sa faci pe detectivul sa te uiti dupa pietre [alcool] Sper sa le vezi ca uneori sint greu de depistat fiind acoperite in poo. Ideal ar fi sa faci la olitza [:D] ca in toaleta se scufunda inainte sa le vezi :))

In fine, te descurci tu. Sa ne tii la curent duminica intre 2 vizite la buda [:D]

 

Panseluta, succes la P90X! Nici eu nu am avut bara si m-am descurcat cu elastic bands.

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

numai lichide fara mincare ca sa fie "pasajul"l cit de cit liber

eu zic ca e bine sa vezi pietrele ca ai satisfactia ca ai facut o treaba, nu te-ai chinuit degeaba.

 

pe alea mici o sa le vezi usor ca plutesc.

mie imi plac experimentele [:D] am pescuit si disecat citeva, erau verzi inauntru :p

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am revenit, plina de optimism [pup]

 

Caro, mult succes cu cleans-ul, sa ne tii la curent cum a fost! Eu povesteam zilele trecute ca eram obosita. Ei bine, am luat sambata o lingura de sare amara in juma litru apa, asa, ca sa fac un clean rapid. N-a fost el neaparat rapid, cat mai ales lung. Pe cutie nu scrie sa iti faci orez dupa aia sau sa iei probiotice, asa ca pana nu am mancat orezul, nu prea m-am "linistit". Un som mic pe la pranz, dupa aceea, mi-a picat excellent. Acum sunt din nou in forma, plina de vitalitate! P90x, here I come!

 

Allure, apropos Workout: ce nu inteleg eu, e cum sa notez numarul de repeats pe acele worksheeturi, cand eu sunt in plin training? de unde sa mai stiu eu la sfarsit cate repeats am facut la fiecare exercitiu?

Alta intrebare: cum folosesc acele tubes, cand eu nu am bara? Vazusem intr-un video ca una din tipe le prindea de bara. Daca eu nu o am, va trebui sa imi bat DOI piloni in tavan? care e solutia?

 

Tu ce varianta workout ai folosit? Varianta Lean? pe mine cam asta m-ar tenta, in prima faza. Am senzatia ca asta mi s-ar potrivi. Pe de alta parte, m-am uitat adineori la "Plyometrics", care nu e in varianta lean si imi pare rau, mi s-a parut super programul! recunosc, am vazut doar juma de ora din el, nu mi s-a parut insa imposibil.

 

Reedit: filmuletul cu yoga-cat e super! imi place tipa ce bine le executa! super agila doamna!

 

Namaste'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Panseluta, mie mi-e mila de tine dar iti urez succes [:D]

 

Eu nu m-am deranjat sa scriu nimic pt ca nu e timp, vorba ta, am folosit greutati potrivite care sa-mi permita sa fac numarul indicat de reps astfel incit la ultimele 2-3 sa tragi din greu sa le termini.

Benzile le-am agatat dupa usa de la bucatarie (am french doors) si am stat in fund cu picioarele sprijinite in usa deschisa la 90 grade, ca sa nu ma traga benzile dupa ele, sau pe un genunchi cum arata in video.

 

Am folosit varianta personala [:D], n-am urmarit nici un schedule, ca am fitness ADD, mi-e greu sa urmaresc o rutina cap-coada [bang] dar am avut grija sa trec prin toate workouturile pe rind, in aceeasi masura.

 

Tu cite kile ai de pierdut? Varianta lean e pt femei, evident, care vor firmness/slimming vs bulk. Poti sa bagi si plyometrics fara probleme ca e printre cele mai faine rutine si e grozav pt picioare, aka celulita.

 

Ce-ti veni sa bei apa cu sare amara?? Daca vrei sa elimini deseurile din colon, cea mai buna e varianta prescurtata a curei cu sare de mare.

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Girls, eu o sa fiu cam out o saptamana din motive de uhuuuu vacanta de ski. spre marea mea bucurie am vazut ca nu am uitat sa schiez (fac asta doar 10 zile pe an...). Oricum nu o sa fiu o mare speranta a ski-ului asa ca ma multumesc sa fiu decenta pe o pista medie.

Partiile sunt absolut superbe, inteleg ca a nins acum cateva zile, nu e pic de gheatza, e soare + 5 grade si plinnnnnn de lume ceea ce nu e chiar fain. Sambata- duminica e etapa de cupa mondiala la ski masculin, o sa fie interesant de vazut profesionistii in direct :)

 

Sper ca 5-6 ore de ski zilnic o sa compenseze ca sport :)

 

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, ce inseamna fitness ADD? deci inteleg ca tu nu ai urmat planul de lucru dat de ei, cu rutinele obligatorii, pe zile, stabilite de ei?

 

Si de ce ti-e mila de mine? ma sperii! ma astept desigur sa fie grele, da cred ca sunt si faine, nu-i asa? nu as face o "rutina" care m-ar plictisi sau mi-ar fi imposibil de facut.

Pana la urma voi comanda si o bara de aia, ca la o adica poate o va fol.si sotul.

Mersi de pontul dat cu privire la "tubes".

 

Am baut sare amara pt ca am comandat-o si asa scria pe cutie, ca pt cu "curatare" rapida, se poate folosi asa, direct. Si asta am facut :). Programul cu sare de mare e super, mai ales ca nu e asa de scarboasa la gust si procedura e mult mai "gandita", asta e clar.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Panseluta, am glumit. Programul nu e usor dar daca vrei, poti.

 

Nu am urmarit programul dat pt ca mi s-a parut boring. Se repeta unele rutine prea des la inceput iar eu am vrut varietate.

 

Bara de tractiuni nu e pt femei, sincer. Rezuma-te la benzi daca nu vrei sa disperi [:D]

Mai ales daca n-ai facut tractiuni in viata ta. Sint imposibile la inceput si te descurajeaza. In plus, daca n-ai tehnica buna poti sa te accidentezi la umeri/ coate..

Ia-o usurel la inceput pina iti dai seama cu ce se maninca. Peste o luna, mai vorbim.

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...