Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (59)


Recommended Posts

Caro, toata lumea isi imagineaza ca toata Africa e ca Somalia. West Africa este frumoasa, plina de petrol, astia ex portughezii o tin lunga cu chefurile. Evident sunt departe pana si de Romania dar neavand Mall-uri in care sa ne plimbam ii dam si noi cu beach party cat e ziua de lunga :). La ski plecam cu kinderimea, am io un meeting inainte si sotul e inca plecat asa ca nu pot lasa copiii singuri aici de asta vine tata.. La ski eu sunt veriga slaba si ma dau singura. Sotul si kinderimea sunt skiori de partie neagra, eu ma rezum la alea medii . Am invatzat tarziu sa schiez si mintea mea e prea risk adverse sa ma arunc de nebuna pe o partie abrupta. Ma gandeam in schimb sa iau lectii de snowboard. Allure , nu e chiar asa usor, barul e la 5 m de noi, cu trei seturi de dopuri si tot nu scapi de asta am zis ca in seara asta il atacam direct. Si ma gandeam ca dansul ajuta la sport.... Eu mi-am cumparat Insanity de pe Amazon. Din care tin minte nici beachbody si nici amazon nu livreaza cd-urile catre Romania din motive de copyright, cel Putin astea de la beachbody. Tracey Anderson parca au livrat-o. Aaa si suna super interesant Body Combat, ii mai fac o incerc are cu Amazonul sa vad daca livreaza. Ma apuc de Plyometric . Azi e zi de fit test dar o sar pe asta sa iau avans la exercitii ca sigur mai ratez ceva pe parcurs. Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Citat:
citat din mesajul lui Allure Ana25, incepi o dieta echilibrata si miscare zilnic si ai rabdare :)... foamea inseamna carente alimentare, no good! Poti minca si dulciuri dar nu in fiecare zi (ideal in weekend). "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Acum mi-e mai usor sa fac asta,dar cand aveam 23 de kg in plus....nu mai aveam rabdare sa slabesc incet [:D] Ana si Maia Elena(24.09.2010) [url="http://picasaweb.google.com/107466035003634576702"]Poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=157309"]Cum s-a nascut Maia[/url] -[url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=2654"]Articol[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/index.asp"]Bazar umanitar[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai Caro ca nu e vorba de incultura, dar daca nu ai fost nu ai idee pana la urma de realitatea unei tari. Si asta e perceptia generala, aproape nimeni nu vrea sa vina aici si dupa ce ajung nu mai vor sa plece, inclusiv eu:) Azi raportez zi fara sport doar refacere si jumatate de placinta ca mai mult nu a intrat. Si dansat pana la 5 dimineatza in ploaie aproape pentru ca a plouat torential toata noaptea, am ajuns acasa uda pana in diinti si am mai facut si ceva psihologie cu fetele pana pe la 6, asa ca azi am cam fost intr-o dunga, norocoasa ca am niste copii exceptionali plus ca maica-mea a trimis inclusiv sarmale asa ca nu a trebuie sa gasesc, au fost copiii super fericiti! De maine imi reintru in ritm, am capatat si noul storcator de fructe Philips cel mai tare din parcare asa ca suc/salata/supa si Insanity! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am tras azi o supa de carrot-ginger, jumate gatita la foc sa-i dea un gust mai bun si apoi pasata la vitamix si am facut si o "piine" fara gluten cu faina de cocos si migdale...mama-mia ce buna a iesit! usor de facut, numai citeva ingrediente. e ca un soi de cake, decit ca nu e dulce [:D] a mers de minune cu supa. reteta e asta: http://www.healthextremist.com/paleo-bread-recipe/#comment-7145 dimineata am facut un shake din: lapte de cocos si apa, 1/2 banana congelata, 1/2cup capsuni congelate, 1/4 avocado fresh, 1 lingura de chia seeds, 1 lingurita de pudra maca. A iesit ca o budinca subtire si am pus deasupra seminte de canepa [pofta] incercati!! foarte buna! "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. " "You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am azi in plan o zi de sucuri de legume si fructe ca-s inainte de CM si pliiina de apa! Mi-am dezghetat si afine puse la congelator azi vara, asa ca e dezmat curat[:D] Diseara ma duc la Pilates, luni si marti n-am facut niciun sport ca ma necajeste iar glezna stanga. Marina, te invidiez pt dantzuiala! Unde plecati la ski? Allure, suna bine painea aia a ta. Naiba stie daca gasesc faina de cocos la noi, ia sa incerc. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MI-am facut si eu un smoothie cu 3 linguri de afine, 1/4 avocado, 1 lg de chia seeds, continutul unei pastile de probiotic forte, 1 lgt wheatgrass si suc mixt de: mar, morcov, spanac, broccoli, sfecla, ananas - cate o bucata din fiecare. Am facut si stretching 15 min si putin periaj uscat si acum muncesc, ce naiba sa fac[:D] Allure, mi-am luat pastile de maca+guarana, in proportie de 400mg, resp 100mg. Cate sa iau/zi si cand? Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Muncim muncim, dar eu una cu minim de spor. Nu reusesc deloc sa ma trezesc nu stiu de ce naiba ca ieri nu am facut nimic. Mai incerc o cafea poate mi se lumineaza mintea, mai aveti secrete de trezit? al meu sot ma incurajeaza ca la varsta mea umblatul prin clubluri pana la 5 dimineatza necesita o saptamana de recuperare[:D] In alta ordine de idei astazi e zi de pure cardio si cardio abs. A inceput sa-mi placa pure cardio nu mi se pare asa dificil, cel mai tare ma innebuneste plyometric circuit, am reale probleme cu flotarile, le execut prost, ma dor mainile rapid si de aici imi ies din ritm. Cred ca trebuie sa suplimentez putin cu ceva greutati si poate asa reusesc sa mai capat ceva fortza. Caro, mergem in Andorra la Soldeu, acolo am fost in ultimii ani, cunoastem locul, obiceiurile si partiile asa ca nu ne mai obosim sa schimbam zona. Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, suna foarte bine reteta. Cu ocazia asta am colindat un pic si site-ul. Dar cum fac rost de faina de cocos si migdale? Pot sa macin fulgi de cocos?. Migdalele cred ca nu le pot, ca se fac uleioase prin tocare si maruntire. Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022"]Alaptatul - Help Line[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...