Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(87)


Recommended Posts

Buna fetelor

 

Felicitari Loriana!!! Sa dea Dumnezeu sa va fie bine, sa fiti sanatosi si muuuulti ani impreuna de acum incolo!!!! Poate ne povestesti si noua cat de repede ati ajuns in stadiul de acum. Sunt foarte curioasa sa stiu ce ne asteapta...

Noi suntem in stadiul de asteptare a raportului de la DGASPC. Speram sa fie totul in regula si o.k..

Va imbratisez pe toate si sa vi se indeplineasca visul curand!!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor

In primul rand felicitari loriana, sa fiti fericiti pana la adanci batraneti, sa cum se spune in poveste

In al doilea rand ma simit datoare fata de voi cu unele vesti despre mine, unele dintre voi stiti ca sunt la al doilea atestat, abia acum am primit raportul final de la evaluare din care reiese ca eu si sotul meu, adica familia mea nu suntem apti sa adoptam un copil.

Asta din cauza ca eu, "doamna ..... cand povesteste despre tata (decedat), are lacrimi in ochi, chiar izbucneste in lacrimi ce ne arata ca este in travaliu de doliu nerezolvat, prezinta labilitate emotionala, nu are capacitate de autocontrol si de a depasi emotional esecurile si neimplinirile, prezinta o capacitate slaba de adaptare la situatii noi," ,iar sotul "domnul...... nu prezinta capacitate de autocontrol, prezinta o slaba capacitate de adaptare la situatii noi."

 

In raport mai sunt multe dar va scriu ultimul paragraf din acest raport "luand in considerare disfunctionalitatile la nivelul cuplului si blocajele emotionale individuale, consideram ca familia...............nu prezinta momentan un mediu familial cu echilibru stabil necesar dezvolatrii armonioasa a unui copil."

Imi pare rau decat ca puteam oferi toata dragostea mea "de mama in sufletul meu" unui copilas, si ca mi-am povestit viata mea,

lucruri personale, sentimentele mele unor persoane straine.

Oricum eu, eram convinsa ca nu o sa mai luam atestatul dupa tot ce s-a intamplat anul trecut in potrivirea practica cu bubulina,

dar am zis sa ma incercam, ca poate asa a vrut Dumnezeu.

Dar acum imi dau seama ca Dumnezeu a vrut ca noi sa nu avem un copilas.

Fetelor va doresc sa reusiti cat mai repede in a va gasi copilasul, sa castigati aceasta lupta cu morile de vant.

O sa ramaneti in continuare prietenele mele.

Sa ne auzim cu bine.

 

O rog pe Liliana Csaki, sa treaca si la mine neatestare 11.02.2013

 

 

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

 

(Will Rogers)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo imi pare tare rau pentru ce vi se intampla.

 

Dar nu puteti face contestatie si solicita o noua expertiza psihologica? Adica la primul atestat aveati autocontrol si acum brusc l-ati pierdut?

Ce nebunie...Eu sper sa nu renunti..ci eventual doar sa iei o pauza sa te linistetsti..dar nu stiu in cat timp se poate depune contestatia..[grup]

 

Eu o astept cu drag [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo, imi pare fff rau de ce s-a intamplat.Pare o nebunie, nu pot sa cred ca se poate intampla asa ceva. Eu cred ca ei au ceva personal cu voi datorita celor intamplate anul trecut. DAR si parerea mea este sa nu va dati batuti, faceti contestatie, trebuie sa existe o cale de rezolvare. Fiti tari!!!!!!!!

Te pup[pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...