Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (183)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

childid="red"> ma bucur ca nu ne-ai uitat si mai treci din cand in cand pe la noi ... daaaa, incercam sa tinem cat mai animat subiectul [pk]

ma voi uita cu siguranta la tvr ... abia astept sa te vad

 

puisorule id="red"> ma bucur ca ai avut zile frumoase la munte [pk]

eheiii, si eu am primit tema de casa de la copil sa citesc : "romanul adolescentului miop" a avut-o el de citit si are test cu 10 intrebari din ea (au cate un roman la 2, 3 , 4 saptamani

 

arielid="red"> nu te mai cantari foarte des ... nu avem cum sa slabim cu acest stil de viata zilnic vizibil ... si eu am avut perioade in care m-am cantarit si nu ma simteam bine psihic, acuma rezist eroic fara sa ma urc pe el si sunt mult mai increzatoare [asia]

 

liviuid="red"> cum doamne poti sa nu mananci nimic ??? te-am mai intrebat dar se pare ca nu ai citit intrebarea mea ... chiar nimic, nimic nu mananci ????

 

roxanazid="red"> si tu te cantaresti zilnic ??? ... offff suntem grup de dependente de cantar se pare .... ne face rau .... hai sa ne aliniem si sa spunem nu cantaritului zi de zi [pk]

 

ninhaid="red"> ti-ai mai revenit ???

 

amiroid="red"> foarte bine ca-ti faci bucurii pentru reusite .. si eu ma compensez pentru cumintenie din cand in cand si tareee bine ma simt

 

brandusikid="red"> te pup ... cum esti azi ?

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andanii, mie mi-e ok sa ma cantaresc des. de obicei stagnarile sau acumularile ma mobilizeaza. iar datul jos... si mai si [:D]

dupa week end, daca am dat in laturi, ma mobilziez cu cantaritul si imi zic "vezi, uite cat ai pus la loc, ce frumos incepusei sa scazi. la munca inapoi!!" [:D]

la teorie is sefa, mama ei de treaba!

 

meniul de azi:

 

md: iaurt (sunt in buda, zau, numa' de iaurt ma duce capul de dimineata....)

g: un mar

pranz: branza light si morcovi si masline. ce imi plac! desi nenea M in prima carte le cam punea la colt ca-s L-G... na. is bune [:I]

n-am nicio idee de cina, dar mi-e pofta de o omleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, da, stiu mai [;)]

erau verzi si vreo 7 daca nu ma insel.

 

eu tot de prima carte a lui Monti ma tin, chiar vorbeam cu o prietena marti. ca noi astea dinozaure [:-)))] am ramas la principiile alea mai restrictive. nu-i rau zic eu. depinde clar in proporite foarte mare de tipul organismului si de cum metabolizeaza separat alimentele.

 

eu de exemplu slabesc extrem de bine cu branze+lactate diverse+ carne

si am fortez sa mananc legume, mai ales crude.

 

hai ca ma doare capul rau azi asa ca tooot scriu.

mai opriti-ma [:D]

 

ia, sa vedem alte meniuri de pe ziua de azi? [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxanazid="red"> scrie, scrie ... noua ne place ... citim, raspundem cand , cum putem .... azi vad ca doar io's pe metereze p'aci [:D][:D]

 

ma gandeam eu ca stii de maslinutze dar m-am asigurat [asia]

 

daaaaa si eu slabesc mai bine cu proteine si lacatate decat cu carbohidrati permisi combinati ok [:D]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele,

 

Ma bucur sa va citesc.

 

Child, Puisor[flo][flo]

 

Child, imi pare rau ca nu am cum sa te vad sambata, poate o sa gasesc emisiunea pe internet.

 

Roxana, si eu cred ca tot omleta o sa mananc diseara cu multa salata.

 

Eu am slabit 1kg de pe 7 ianuarie-7 februarie.

Nu e mult, dar bine ca e cu minus.

 

Sa vedem pana pe 7 martie, unde o sa fiu.

 

St. Valentine dulce si minunat!!

 

Aici se poarta rosu de Sf. Valentin, Anca are concurs la scoala cu cine o sa aiba mai multe articole rosii-roz.

Are si unghiile roz, poate o sa castige.[:)]

 

O zi buna,

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Incep cu meniul de azi:

8 - o portocala

13:30 - o supa de pui (dar am mancat doar carnea, morcovul si taitei au ramas in castron) si o frigaruie de pui cu salata de varza (mi-era foame)

15 - o jum patratica ciocolata 85%

18 - un sfert de pomelo

si sper sa raman asa, poate tot pomelo mai tarziu daca mi-e foame rau

 

Eu inca nu am gasit combinatia care imi face ce-l mai bine. Probabil am cam multe fructe, dar sunt cele mai la indemana.

 

Bineinteles, mi-e pofta de ceva dulce (si toate reclamele si vanzoleala cu Valentaine Day nu ma ajuta) si tot caut retete. Ce credeti o crema de zahar ars, cu oua, lapte de migdale si indulcitor merge? E ok sau este neconforma rau? Sau poate niste orez brun cu lapte de migdale?

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma simt mai sigura pe mine daca ma cantaresc zilnic...azi aveam 62.2 si bine-nteles ca m-am ofticat, insa mi-am dat seama clar ca retin apa. Am incercat sa ma incalt cu cizmele de cauciuc, ca ploua si mamaaaa ce lupta pe mine sa intru in ele!!! Asta e semnul meu ca retin apa...asa ca am bagat rapid o pastiluta de ceai verde, ca de vreo saptamana nu am mai luat, ma gandeam ca e inutil sa o iau, din moment ce beau ceai negru...insa, se pare ca organismul meu o cere.

 

Meniul meu de azi:

dimineata: sana cu cascaval pe care am uns crema de avocado (nu-l mai fac stil guacamole, ca am descoperit ca-mi place mai mult simplu, doar cu usturoi).

pranz: supa de legume, ghiveci de legume vreo 3-4 linguri si salata de broccoli cu ton si sos de iaurt, plus ceaiul negru

cina: branza cu sana si 1-2 felii de bacon.

 

Am sa incerc sa elimin o perioada deserturile, poate urnesc caruta....

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andaniid="red"> io azi am fost pe drumuri...[bang][bang]

 

de ce nu e voie masline? si de ce asa putine? io imi iau masline verzi(preferatele mele) in apa...am si negre..anyways...scrie pe borcan... un serving (adik 7 masline) is cu 20 calorii..si alea venite din fat of course...is mega truper bestiale...(plus au IG 15)

 

io stau si ma gandesc asa ca daca si din astea cu IG mic ne ponderam..puey atunci o tinem in ditamai hipocaloricul...nu e good

 

Md: brinza, paine integrala, 2 crenwursti cu dijon( am spus sa bag ca sa nu-mi fie foame)

G:mar

P: sushi vegetariene, de fapt era si una cu ton, un iaurt

G: banana, rafaeloid="red">[:I]

C: o sa mananc niste bruschete din faina integrala care au chimen in ele(de obicei nu-mi place chimenul dar in bruschetele astea is bestiale) si ca tot vb de amsline verzi..asta o sa mananc..bruschete cu masline verzi[pk]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...