Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (183)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, incerc sa scriu meniul din ultimele zile, insa eu chiar am problema ca nu imi pot aduce aminte toate mesele... Asa ca nu scriu mai bine, ca iese iarasi ceva cu probabil, din cate imi aduc aminte etc [bang]. Nu sunt deloc o persoana organizata, traiesc mai mult haosul creativ [:D] Deci ma voi inspira din meniurile voastre, mai pun cate o intrebare, daca e permis, dar nu mai postez meniul ca nu functioneaza in felul asta la mine. Va doresc o duminica frumoasa! (la noi ninge de peste 12 ore...) Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adina don't worry...scrie-l pe cel de zi cu zi..adik fa ca mine si nimeni nu o sa se supere si in felul asta o sa poti fi si atentionata daca ai mancat ceva non monti. te inteleg perfect cu tinutul minte...nu te spanzura nimeni daca pui "poate" .sau "ma mai gandesc"....[pup]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusik, [flo] merci de intelegere! Ce sa fac daca ma lasa memoria... Alaltaieri nu mai stiu deloc ce am mancat. Ieri: MD: iaurt cu nu mai stiu ce [:I] P: Pastrav in suc propriu la cuptor G: mere C: platou cu legume crude si cascaval plus salam Azi: MD: doua ochiuri si o felie de sunca P: muuulta salata si un copanel de pui G: mere C: nu stiu inca, sper sa-mi vina o idee buna Eu maine nu ma pun pe cantar, ca sunt inainte de CM si m-as deprima degeaba. Va zic peste o saptamana, cand am trecut de zilele catastrofice. O seara faina va doresc! Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am facut ieri ciorba da afumatura (again [:I]) si i-am urmat sfatul mamei si am pus niste varza murata de o gasesc aici la borcan la specialitati poloneze..nu va pot spune ce acra mi-o iesit ciorba...care e mai mult varza lunga..si am mai pus si 3 lingurite de bors instant ca am spus eu ca nu e de ajuns de acra...pana am mancat...[xx(][xx(]..pacat ca nu beau ca ar fi buna rau de o dregere de mahmureala[:D] ziua de azi nici nu merita s-o mentionez...foarte non conforma si asta din cauza unei pofte...cel putin ma impaca gandul ca am facut cu mana mea si nu am cumparat din market[bang][bang]..restul o sa-l duc maine la munca ca baietii din birou de obicei is ca niste termite cu ce gatesc eu pentru sapt asta am pus acum la cuptor niste carne de [porc] (cu ff putina grasime pe ele..aproape deloc de fapt). si asta o sa balotez cu salata de rosie, castrevete si putina salata verde si acum ce mi-a aparut pe fb o reteta ff faina http://www.lauraadamache.ro/2012/10/chiftelute-de-peste-la-cuptor.html ...asta o sa fac sapt viitoare ca am vazut dupa ce deja bagasem carnea la cuptor abea astept sa-mi ajunga suplimentele cu ceai verde si crom...le-am comandat duminica trecuta si pana vineri nu ajunsesera[bang][bang]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimneata grupului eu is happy, ma simt mai in forma... se vede ca se dau jos kg si centimetrii... Andanii am facut budinca de branza dulce...au mancat copii cate 2 portii... Multumesc ca treci meniurile ca am de undfe sa ma inspir. Meniul de azi: MD; portocala; kiwi; 2 feliute budinca branza; cafea cu scortisoara G: morcovi P:drob de ciuperci; branza cu smantana G; ceai C; ciorba de perisoara( curcan). [mamica] de STEFAN -21.01.2009 si ELENA -15.12.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pupppp [pup] adinag stai linistita ca nu ma supar [olala] asa suparacioasa par ??? [:I] ziceam si eu asa ... pentru un control mai bun al tau si pentru ca noi sa te putem cotecta e mai bine sa ai un meniu complet, daca nu se poate nu se poate ... nu e nici o problema din punctul meu de vedere [pup] puisorule te-ai intors ??? cum a fost la Arieseni ???? liviu post negru ??? nu stiu, nu as incerca variante de genul asta ... cred ca as pica pe strada [:D]plus ca nu e sanatos pe organism si se poate supara urat de tot de acumuleaza dupa si apa ce-o bei [bang] [:D] uite, nici eu nu am slabit de doua saptamani nici un gram dar am speranta si cred cu ardoare ca de va declansa clicul in curand, totul e sa fiu cuminte in continuare [alcool] .... avem si perioade de genul asta in procesul de slabire [asia] [:D] la tine stii ce cred eu ??? inca nu a inteles organismul ce are de facut .... eu cred ca daca ai continua sa mananci asa cuminte se va produce si scaderea curand, curand [:D] o greseala mare in procesul de slabire este cantaritul zilnic ... nu te mai cantari zilnic, nu e bine deloc, da deloc pentru psihic .... te depreima si nu mai ai nici o tragere de inima pentru a continua ... nu avem cum sa slabim zilnic vizibil ... nutritionistii recomanda cantaritul la o luna ... pentru ca intr-o luna imposibil sa nu slabesti macar 500 gr -1000 gr care la urma urmei sunt slabite si trebe sa te multumesca ... cantarindu-te zilnic te superi si strsul cantarului nu e un stres constuctiv deloc [bibe] brandusik numai bunatati gatesti acolo .... hmm, nu am mai mancat ceva afumat din vara ... mi-e pofta nu zic nu dar mai aman putin .... deocamdata rezist cu stoicism cuminteniei desi nu se urneste cantarul [q] ninha cum esti azi ??? carmen ma bucur ca te simti bine si ma bucur mult ca te inspiri din meniurile mele ... pentru asta le postam nu ??? [pk][pup] meniul meu de sambata md. doua oua fierte moi, o felie telemea, ceapa g. lapte cu cafea pr. tarta (cu dovleac, oua, tarate de ovaz, scortisoara) (fara zahar) g. lapte cu cafea ci. tarta (branza dulce, oua, scortisoara) (fara zahar) meniuil de ieri md. tarta (cu dovleac, oua, tarate de ovaz, scortisoara) (fara zahar) g. lapte cu cafea pr. pulpa de pui la gratar + ardei murat g. branza dulce cu gelatina si scortisoara (fara zahar) ci. ciuperci umplute (ceapa, morcov, marar, soia, ou) + ceapa m-am grabit tare.... sper ca am fost coerenta si ati inteles ce-am scris [pk][:D][:D] o zi minunata va doresc si suta la suta conforma andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...