Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bb!(71)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fiv nr 2 mi-a schimbat medicatia si tot asa dupa 10 zile de stimulare 2 foliculi de 15si 17 restul 11 si sub 10 au vrut din mou sa imi opreasca tratamentul ca la dozele ce mi-a dat nu prea mai are ce sa adauge  [alcool] (300 menopur prima data si a doua oara 300 femoston +75 luveris)

aveam fara nici o stimulare 1-2 foliculi si ovulatie zici ca nu luam nimic ma tot intrebau aia daca eu chiar imi fac tratamentul [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa 10zile de stimulare ma suna asistenta sa imi zica ca nu prea are rost sa ma chinui si ca ar fi bine sa oprim

eu nu si nu ca ma-au oprit deja o data si ca find deja vineri sa ma lase sa mai continui pina luni macar

zice ca merge sa se consulte cu nu stiu cine si ma suna dupa

eram  [fri] vai si amar de sufletul meu 

ma suna dupa vreo 5 min si zice bine continua tratamentul si hai luni la eco +analize si mai vedem

am intrat in panica totala si cum in primele faze nu am luat nimic inafara de vitamine si tratamentul lor mi-am zis ca nu am oricum nimic de pierdut

si am luat cu de la mine putere 

laptisor de matca fiole 2 pe zi una inainte de cafea si una pe la amiaza +am inceput sa beau lapte la greu gen 1 litru pe zi

eu am gasit lapte proaspat nefiert doar microfiltrat ,si proteine binenteles la greu 

cu alte cuvinte cam alimente de care ma cam  feream inainte sa consum din cauza endometriozei

atat laptisorul de matca cit si laptele in exces fiind contra indicate din cauza estogenului pe cara il contin

si astea multe multumiri voua cele care au trecut inaintea mea pe aici si au spus din experienta lor [flo2]

si mam rugat mult cred ca in final asta ma ajutat cel mai mult

luni la eco surpriza totala ma felicita ecografista ca am insistat cu stimularea

ca uite ce 

de foliculi avem ca pierdem primi doi da ne bazam pe restul  [alcool] bine si asa nici macar nu am mai intrebat citi sunt si cum 

ma suna sa fac declansarea luni si punctia miercuri dimineata la 9

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miercuri abia dupa punctie am intrebat citi foliculi am avut si imi zice ca 8

iar vineri dimineata ma suna sa imi zica ca avem 6 embrioni buni pe care ii congeleaza

binenteles ca endomertioza mi-a mai jucat feste si din cauza chisturilor pe care le aveam

nu au vrut sa imi faca transfer 

de fapt doctorita care mi-a facut punctia nu era doctorita mea era una din echipa lor si cind a vazut ditamai chistoiul de 6 cm la punctionat

mi-a dat antibiotice si ia fost frica sa imi faca transfer ca daca cumva e altceva si nu chist [alcool]

cu chistul asta am facut 2 stimulari puternice si nu a miscat de la 6 cm si mai aveam vreo 2 chisturi cam de 1.5-2 cm care spre norocul meu nu au crescut 

si acuma astept sa ma sune sa fac transfer cu crio 

am vrut sa va scriu si eu prin ce am trecut cu endometrioza si fiv pt ca si pe mine ma-au ajutat enorm ceea ce ati povestit voi

Umbra in special pe tine as vrea sa te incurajez si sa iti doresc succes cu fivul pe care o sa il incepi  [flo2] se poate si cu chisturi

si noi cele care avem endometrioza poate raspundem mai greu la tratament dar nu imposibil 

acu oi avea eu 6 embrioni dar mai e cale lunga pina la  [bib]

ps:am facut rezumatul rezumatului sper ca ati inteles ceva

va doresc numai bine [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...