Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bb!(71)


Recommended Posts

seara buna fete :)

 

Didi81  ma bucur ca esti spre bine, Doamne ajuta pe mai departe ! [flor]

Eu nu am noutati de aceea nici nu prea scriu, astept sa se intoarca dr la clinica si am sa-i scriu sa planificam FIV,cred ca in prima jumate de noiembrie. Mi-e groaza, frica de tot ce va urma...dar ma bag in joc apai vad eu.Am inceput sa iau vitamine, sa ma pregatesc un pic.

 

Va pup pe toate si va doresc sanatate si implinirea celui mai arzator vis ! [flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna,

Nu am mai intrat pe acest site de foarte mult timp, de prin 2005 :D. Eram insarcinata cu sufletelul meu. Acum are aproape 8 ani si deja nu imi mi spune mami ci mama :D. Am intrat aici pentru ca am endometrioza. A fost descoperita acum 2 ani cand am fost la medic pentru ca nu mai ramaneam insarcinata. Vestea m-a socat. Nu am acceptat-o decat de curand. Am fost la alt medic care mi-a pus alt diagnostic, am facut acolo niste tratamente destul de dureroase si inutile. Mi-am luat inima in dinti si am schimbat din nou doctorul care iar mi-a amintit de endometrioza. M-am hotarat sa fiu un pacient ascultator de asta data. Peste doua saptamani ma duc sa face celioscopia. Vreau o surioara pentru baiatul meu si simt ca si timpul incepe sa ma cam preseze. Ma voi opera la Iasi la dr.Grigore. A mai fost cineva la dansa?

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare feleor,

didi ma bucur enorm ca a disparut hematomul si ca sarcina merge bine

umbra e bine ca te pregatesti putin , oricum sunt o carca de hormoni si ar fi bine sa iei si niste slimarina pana incepi si grefe sa-ti cureti ficatelul

anasiia ce sa zic bafta cu endo, eu cred ca sunt sanse ff mari daca ai deja un copil sa ramai, din ce am observat eu pe forum e greu pana ramai la boala asta dupa vin copilasii...

fetelor eu sunt ok , acum sunt din ce in ce mai convinsa ca trebuie sa ma operez si ca am ceva blocaje psihice cu maternitatea mea, citesc o carte fff interesanta , se numeste psihanaliza maternitatii de monique bydlowski si sunt cateva chestii care m-au pus pe "picioare"

deci acum astept sa vad cum stau cu programul si inca ma gandesc daca sa merg la albu sau nu ....

va puuuup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gagici !!

 

azi am vb cu PK , pe 6 noiembrie incep injectiile, iar pe 11 noiembrie voi fi la prima consultatie la Budapesta !

Azi am facut aici la Cluj un eco, chistul e tot acolo, dar micut si e doar el pe ovarul stag, in rest arata bine totul, apai Dzeu cu mila cat vad la eco atata e !

 

Va pup pe toate si va doresc sanatate multa si mult noroc !

Doamne ajuta ! [flo2]  [flo2] [flo2]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor,

am fost ieri la albu pt prima data si mi s-a parut un profesionist si un dr foarte potrivit pt ceea ce face

deci la eco mi-a spus ca nu crede ca am hidrosalpinx si ca este un sindrom aderential pelvin(un ghemotoc de aderente de 5cm) ca fundul de sac douglas este imobil si ca asta e din cauza endometriozaei si interventiilor din trecut si ca situatia me il depaseste si sa ma operez la bratila

insa din punctul lui de vedere ar trebui sa fac operatia asta cand imi va afecta calitatea vietii fff tare si cand voi avea dureri si la contact, in rest beneficii v.s. risc nu ar prea indica operatia, mai ales ca aderente se vor tot forma

apoi am vb de amh-ul meu si a zis ca nu-mi recomanda niciun tratament hormonal de fiv sau ia sau stimulari, decat fiv cu donate, ca mai rau intetesc endometrioza si sanse nu prea sunt....ca a avut paciente cu amh-ul meu care dupa un fiv reusit cu donate , au ramas natural gravide si ca el nu exclude o sarcina.

si apoi mi-a zis ca ecografic ma prezint foarte bine, cu ovulatie  si ciclu regulat , si ca el e multumit de cum arata tot

ce sa zic , nu zic nimic....nu ma mai operez si cand voi avea dureri fffffff mari si nimic nu ma v-a calma ma duc iarasi la prof si atunci vad ce si cum

ce sa zic de albu e un dragut si un dr profesionist

va puuup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, eu totusi am incercat cu AMH 0,4 ... am riscat, dar cred ca eram disperata, nu vedeam viata fara copil, nu acceptam ideea, devenise o obsesie.

Citeam forumul cu FIV din scoarta in scoarta, urmaream toate clinicile, de la medlife, albu, sibiu etc. ... la care se discuta si cautam fete cu reusita in endometrioza.

Si chiar ma gandeam sa apelez si la donatie, Dr. cu care am facut FIV-ul chiar i-mi sugerase ideea, ma intrebat daca am o sora sau verisoara care ar fi dispusa sa doneze pentru mine :)...din pacate sora nu am dar gandul ma ducea catre niste verisoare indepartate, tinerele si mai ca vroiam sa le propun [:)] ...acum mi se pare amuzant dar atunci o vedeam ca pe o solutie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...