Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bb!(71)


Recommended Posts

Cred ca mesajul de mai sus, l-am amestecat..si nu intelegeti nimic.

De fapt ii tineam pumnii lui Didi!

 

Am fost la medic, chistul a ramas momentan numai pe ovarul stang.Al meu este mare, asa ca ...sperante nu am.Are 4,5 cm.

Am luat si tratamentul de la homeopata, dar il incep dupa 3 ianuarie, caci nu am voie otet, menta...si am fost si cam racita, asa ca am luat pastile de supt cu menta!

 

Missipi, stiu ca nu trec, nici nu am sperante, vreau doar sa il tin pe loc si sa aman cat pot operatia.

 

Didi, am fost si eu la Ivanuta si nu mi-a placut deloc.Tratamentul ei nu mi-a facut bine, plus ca mi s-a parut evaziva si dura.Nu mai zic ca la telefon mi-a zis un pret si acolo mi-a cerut mai mult...dar asta este.O sa incerc si la doctora mea de aici.Am auzit numai lucruri bune despre ea.

 

La ginecolog am "negociat" sa scot steriletul in aprilie.Nu stie cum imi va reactiona organismul.Sincer imi este foarte teama, dar trebuie sa merg inainte!A zis ca ma lasa asa sa incerc, dar cred ca am sanse 0.Oricum vreau sa imi scot din cap ca am incercat si gata.Altfel voi trai mereu cu impresia ca puteam sa vad daca mai aveam vreo sansa.

O sa ma programez si la Albu, dar cand am vazut preturile mi-a picat fata.Oricum dau inainte...vreau sa mai cer o parere!

 

Sarbatori fericite fetelor!

Si astept vesti bune, legate de 2 liniute :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut,

Lalely Sper ca nu te_ai suparat pe mine ca am zis,asa sec,ca nu trece dar asa simt.uneori am senzatia ca Sunt Bine .ca totul e ok si se mai intampla ceva...

Va pup pe toata!!! Si anu' care vine sa fie perfect pt fiecare si toate dorintele din noaptea de rev sa devina realitate !!! Ne vedem la anu'!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Lalely Sper ca nu te_ai suparat pe mine ca am zis,asa sec,ca nu trece dar asa simt.uneori am senzatia ca Sunt Bine .ca totul e ok si se mai intampla ceva...

Va pup pe toata!!! Si anu' care vine sa fie perfect pt fiecare si toate dorintele din noaptea de rev sa devina realitate !!! Ne vedem la anu'!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello dragele mele! Sa aveti sarbatori fericite in continuare, cu sanatate multa si clipe minunate alaturi de cei dragi. Sa dea Dumnezeu sa avem un an mai bun si sa ne bucuram de cat mai multe vesti bune, sa avem parte de cat mai multe minuni aici in grupul nostru :)

 

Lalely - bine ai revenit, cum sa nu ne amintim de tine :) imi pare rau k nu ai vesti bune : eu sunt pacienta dr Albu si il recomand din tot sufletul. Este un om deosebit, um medic de exceptie, are o alta viziune asupra acestei boli blestemate, nu se repede la cutit. Poti merge la el cu tt increderea si nu vei fi dezamagita! Tu stii povestea mea, am insistat f tare sa ajung la el dupa ce m-au dezamagit ceilalti 10 la care m-am tot plimbat. Abordarea lui si increderea pe care mi-a conferit-o m-au ajutat f mult psihic si am reusit sa raman gravi natural :) boala a avut un regres in timpul sarcinii, insa acum iar am chisturi, in iulie cd am fot ultima data la control aveam 2 chisturi de peste 3 cm, dar mi-a zis sa le las in pace atata timp cat nu ma deranjeaza.

 

Xidi - da-ne de veste plssss!!! Ma rog tare mult sa ai parte si tu de minunea ta de Craciun :)

 

Umbra - cum esti? Hai mai baga un cap pe aici pe la noi :*

 

Alina - sper ca esti bine dupa operatie :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxypuy, multumim de intrebare :) sunt recunoscatoare domnului si doctorului albu pt mica minune- slava domnului e sanatos, pt asta ne-am rugat toata sarcina...

dar se putea sa facem si mai bine :)

ne-am chinuit tare cu lapticul ...mi-a venit laptele la o saptamana, suficient cat sa se obisnuiasca cu bibe si sa refuze sanul! apoi am trecut la bibe cu latpte muls si cu muuuulta ambitie si rabdare acum papa doar la san!

in rest e tare colicos si urlacios...am incercat toate medicamentele anticolici, dar cateodata nu cred ca-l chinuie nimic, asa stie el sa se exprime tot timpul: urland :) evident asta ne termina...si doarme f putin, doar adormit in brate (chestie pe care imi propusesem sa nu o fac niciodata :))...din pacate nici vremea asta nu ne ajuta ca cred ca era altceva daca statea la aer mai mult..

cam asa stam, dar noi speram in fiecare zi sa se mai amelioreze somnul si plansul...

voi sunteti mari deja :) si sper ca ati avut niste prime luni mai linistite ca noi! de altfel sunt in grupul mamicilor care au nascut in aceeasi perioada cu mine ...bebeii in general mananca si dorm...se pare ca al meu e una dintre exceptii :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy..lasa ca dupa cat am indurat macar unele dintre noi am reusit sa avem un pui mic.

Ma rog ca toate fetele sa obtina macar o sarcina, sa mai uite asa de nenorocirea asta.

 

Missipi cum sa ma supar pe tine, draga mea???Pai ai atatat dreptate...ce este neadevart in ce ai zis??Ne va urmari toata viata.cand crezi ca ai invins o batalie, ea incepe din nou razboiul :(.

 

Eu incep de pe 03 ianuarie noul tratament homeopat sa vad ce si cum!Sper sa il tolerez, caci altfel nu stiu ce ma fac.Vreau sa am atata incapatanare sa tin din nou dieta, dar nu stiu daca mai pot.Stiu ca TREBUIE, si sper sa reusesc cat de cat!Iau in continuare naturistele mele vechi, care mereu ma scot din impas si se pare ca ma linistesc, si stopeaza momentan durerile.Vreau sa incep sa fac ceva sport, sa ma misc.Acum sunt atat de sedentara.Stau numai cu fundul in masina, nu mai merg deloc...nu este bine!Dar vin atat de tarziu acasa de la serviciu si ma ia piticul in primire, iar eu sunt praf de obosita!

 

Fetelor va doresac un An Nou fericit si plin de vesti bune.

Sa auzim ca am invins in lupta cu endo@ si ca mai avem gravidute printre noi!

Sa citim ca traim cu ea fara dureri...

 

Va pup pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy..lasa ca dupa cat am indurat macar unele dintre noi am reusit sa avem un pui mic.

Ma rog ca toate fetele sa obtina macar o sarcina, sa mai uite asa de nenorocirea asta.

 

Missipi cum sa ma supar pe tine, draga mea???Pai ai atatat dreptate...ce este neadevart in ce ai zis??Ne va urmari toata viata.cand crezi ca ai invins o batalie, ea incepe din nou razboiul :(.

 

Eu incep de pe 03 ianuarie noul tratament homeopat sa vad ce si cum!Sper sa il tolerez, caci altfel nu stiu ce ma fac.Vreau sa am atata incapatanare sa tin din nou dieta, dar nu stiu daca mai pot.Stiu ca TREBUIE, si sper sa reusesc cat de cat!Iau in continuare naturistele mele vechi, care mereu ma scot din impas si se pare ca ma linistesc, si stopeaza momentan durerile.Vreau sa incep sa fac ceva sport, sa ma misc.Acum sunt atat de sedentara.Stau numai cu fundul in masina, nu mai merg deloc...nu este bine!Dar vin atat de tarziu acasa de la serviciu si ma ia piticul in primire, iar eu sunt praf de obosita!

 

Fetelor va doresac un An Nou fericit si plin de vesti bune.

Sa auzim ca am invins in lupta cu endo@ si ca mai avem gravidute printre noi!

Sa citim ca traim cu ea fara dureri...

 

Va pup pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor si lamulti ani!

deci barza m-a facut si de data asta, beta a fost 1,2 , faza e ca inca nu mi-e venit si nici nu prea arata semne, sunt la a3-a runda de cosuri(si parca apar din ce in ce mai multe) in cateva zile dispar de la ele si ma dor putin sanii...nu stiu ce sa zic ca am , am mai  mult de 50 de zile de ultima menstra si nu mai numar ca ma streseza, luni sun la clinica sa-mi fac programare la eco....ce sa zic dereglare hormonala n-are cumsa fie ca inainte de ultimul ciclu am facut toate analizele care au iesit exceptional de bine, inclusiv fsh-ul a fost 3, 32 deci miraculos de mic, tiroida superba, totul a iesit bine....deci ce dereglare sa fie ...o bat pe dr daca pronunta dereglare hormonala...trebuie sa vina cu ceva mai buna de atat [batcap]

nu sunt dezamgita , sincer sotul a fost cam sceptic si apoi m-a pus si pe mine pe ganduri, si am zis ca nu mai fac barza, dar aveam de ales intre hylan si barza si am zis ca de braza am mai auzit si stiu ca face linii de uscare si dupa 5 min il arunc, dar liniuta a parut in primele 3 min...macar fina mea e bine , are bebe si actv cardiaca si nah in amintirea asta amara e si ceva dulce [clo]

plus ca luna asta o sa botez copilul unor prieteni, am aflat si eu de craciun, de asta n-am intrat ca am tot fost prin vizite si m-am intors franta , am o oboseala inexplicabila dorm foarte mult, azi m-am trezit la 1 si acum deja mor de somn....atipic pt mine, sunt pasare de noapte ma culc fff tarziu de obicei...

in rest va puuup pe toate si va urez un an plin doar de vesti bune , sanatate, impliniri si multa dragoste [il] [il] [il] [il] [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...