Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta hiperproteica ???


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica [ Caress,dezvolta povestea cu:cum ai reusit tu sa te mentii mincind de toate? Adica tot ce se preteaza la grupa ta?
Nu, remarca cu grupa era doar o presupunere,eu daca mananc doar orez fiert o saptamana slabesc 4 kg,era ciudat ca tinand 10 zile tu nu ai slabit deloc... M-am mentinut pentru ca mancam atat cat vroiam,si ce vroiam, dar asta insemna foarte putin,paine si fainoase aproape deloc sau cantitati infime, in general mancam legume,lactate si foarte rar peste si fructe de mare.Si acum mananc tot cat vreau...:))) si nu mai e bine!De luni ma inscriu si eu cu norma intreaga, promit! PS Nu vreau sa facem din topic o varza de diete amestecate,mai spun doar ca cele mai spectaculoase rezultate,adica 5-7 kg in doua saptamani, eu le am avut cu o dieta hipocalorica.Am mancat in serie de 2 saptamani doar varza dulce calita(cu un strop de grasime), supa de legume, mancarica de fasole verde,de conopida si de dovlecei.Plus 2 ciocanele de pui /saptamana-pe vremea aia inca mancam carne.Toate sunt mancaruri care imi plac la nebunie,le gateam normal dar cu f putina grasime si mancam la discretie.Cu toata ,,discretia'' nu ajungeam nici la 1000 de calorii/zi.Si mergeam si la sala... PS Problema e ca pierzi masa musculara,ceea ce cand ai sub 30 de ani este ok,recuperezi rapid,dar acum nu as mai tine-o,slabesti urat mancand doar legume... ...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mneatza. Sunt chiauna pe motiv de cupil. Dar m-am energizat cu ceva buuun, apa calaie cu zeama de la o lamaie, yummy !

Dulce, eu de 2 x am tinut dieta asta si am dat jos cate 15 kg, dar repet, aveam de unde. O sa cumpar baterie la cantar si va spun cum stau dupa 14 zile.

Eu la grupa mea de sange ar trebui sa combin di tuoate, am ab+. Asa ca poate de asta imi merge cu carne si legume. Poftesc la fructe, dar eu pot trai fara ele muuult si bine.

Mai greu cu lichidele de 2 zile, dar imi iau cate un pahar de 250 ml si l dau peste cap asa cum e , grrr :D

 

Meniul meu pe azi: puiul grill de ieri :D

 

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2]

U R G E N T: I n i m i o a r a l u i Aid="blue">Lid="purple">Eid="maroon">Xid="blue">id="red"> [flo]

Si micuta O L I V I Aid="teal"> are nevoie de noi ... acum [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Azi am mincat :

dimineata 2 oua fierte

ora 10 un iaurt

prinz friptura si un ncirnat

ora 17 cas

cina -brinza cu smintina

Vad ca sinteti in grafic.

szivarvany,ce ti-a facut copilul?

BellaDonna,in februarie inca nu e murata?

Deci se tine 2 luni si apoi?

Dar cind va e pofta de ceva dulce ce faceti?

Caress ,am slabit cu Oschawa 1.5kg,ceva dupa ,dar din punctul meu de vedere a fost prea chinuitor.

Weekend placut!

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Descoperirea zilei: ketchupul la minut din frigideru` meu e facut cu zaharina, LOL

Abia am mancat un pic de pui, n a fost rau, dar astept lunea :-)))

 

(fi`mea a trantit nejte febre ceea ce ea face o data la 4 ani, ba mai mult, a tras un 39,5 ieri asa ca de doo nopti sunt ca`n armata, la orice miscare ma ridic din pat in pozitie de drepti si ma intreb de ce fac asta, cand copilul e langa mine :-)))

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2]

U R G E N T: I n i m i o a r a l u i Aid="blue">Lid="purple">Eid="maroon">Xid="blue">id="red"> [flo]

Si micuta O L I V I Aid="teal"> are nevoie de noi ... acum [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sszivarvany,so sorry!Bun si de luni adica ce-i asa tare?

Ia sa citesc eu sa vad ce introduceti!?

Cunosc noptile albe si nu din emisfera boreala.

De la friptura si cirnatul de la prinz mi s-a tras o greata profunda.

Am mincat un iaurt ,dar nici vorba sa mi-o taie. Eu cu carnea sintem in razboi.

Percep si-o oarecare ameteala.

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioi Doamne luni dimneata imi trantesc o salata cat casa cu apa + otet + indulcitor lichid imprumutat de la taca`mio :D si asta va fi salata pe langa vesnicul pui :-)

Acum seara am bagat 4 guri de pui cu hrean din otet (fara zahar), a fost asa ... iute si taietor de greturi :-)

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2]

U R G E N T: I n i m i o a r a l u i Aid="blue">Lid="purple">Eid="maroon">Xid="blue">id="red"> [flo]

Si micuta O L I V I Aid="teal"> are nevoie de noi ... acum [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

szivarvany,

of cu fetita sper sai treca ferbra,stiu ce inseamna sezonul asta rece scade sistemul imunitar, a mea ma trezit acum 4zile la 1 noaptea nu putea sa-si miste gatul a adormit stramb saracuta nu stiam ce sai mai fac dai comprese calde creme frectii a doua zi a stat acasa doctor...

dulcetica,

eu aacum 2 saptamani am pus varza la murat

spor la dieta in continuare

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...