Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta hiperproteica ???


Recommended Posts

Mneatza, m-am trezit de stres :-) Asa ca am facut paine cu ou pt fi`mea, ca n-am mai facut de o luna, pt pachet la scoala.

Bella, imi pare rau ca nu poti manca varza.

Io`s intr o faza naspa, nu mai vreau sa mananc nimic, doar sa beau apa cu lamaie, probabil de sictir :D Cu stomacul sper ca sunt bine, n-am avut niciodata probleme si nici acum nu resimt nimic dubios.

Meniul meu pe azi nu stiu ce va fi ... sincer ... mai am doo ore sa mi trantesc ceva la caserola.

Momentan am scos o pungulita de ardei copti din congelator si apoi vom vedea.

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2]

U R G E N T: I n i m i o a r a l u i Aid="blue">Lid="purple">Eid="maroon">Xid="blue">id="red"> [flo]

Si micuta O L I V I Aid="teal"> are nevoie de noi ... acum [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mneatza [bis]

Meniul meu pe azi: omleta cu ardei copti pe langa :D

Apa cu lamaie.

 

Voi ?!

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2]

U R G E N T: I n i m i o a r a l u i Aid="blue">Lid="purple">Eid="maroon">Xid="blue">id="red"> [flo]

Si micuta O L I V I Aid="teal"> are nevoie de noi ... acum [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

as vrea sa ma alatur si eu voua,

va urmaresc de citeva zile si incerc sa va urmez exemplul

nu am mai tinut niciodata o dieta desi am 38 de ani si 85 de kg...asta de vreo 10 ani[q], adica ma mentin bine de tot..., tot timpul am zis ca nu traiesc din imagine, nu pozez nicaieri[:D], si nu imi trebuie sa ma infometez, dar iata ca nu-i asa, in ultimul timp ceva probleme de ordin medical m-au pus pe ginduri si m-au determinat sa iau atitudine...

am zis sa o iau treptat, sa vad ce pot face, am studiat diverse regimuri si nu m-am regasit nicicum

de la inceputul saptamanii am renuntat la dulciuri, paine, cartofi, orez,paste si...am inceput sa maninc cit mai putin posibil

am citit undeva ca treptat trebuie reduse numarul de calorii, ca sa slabesc cam 1 kg pe saptamana, cum mi-as dori trebuie sa consum app. 1400 de calorii zilnic

am citit si in ce consta reginul vostru, parca as incerca dar fara fructe si legume mi-ar fi foarte dificil,m-as constipa si de aici probleme cu hemoroizii,

azi de ex. am minat

un iaurt 0%

un mar verde

100 de grame branza feta cu 2 oua fierte tari, o rosie si citeva feliute de castravete verde

urmatoarea masa la ora 6

va fi pui la cuptor cu citeva ciupercute, si muraturi, sper sa nu depasesc 500 grame cu totul

astept sfaturi de la voi cele care sunteti experte in diete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu experta nu`s, dar atata timp cat nu consumam dulciuri, paine, paste, orez, cartofi, mazare+fasole boabe, banane, struguri si alimentele se combina sanatos intre ele, nu ai cum sa nu slabesti [bis]

Pt constipatie: bei seara o cana de ceai laxativ/antiadipos.

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2]

U R G E N T: I n i m i o a r a l u i Aid="blue">Lid="purple">Eid="maroon">Xid="blue">id="red"> [flo]

Si micuta O L I V I Aid="teal"> are nevoie de noi ... acum [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi de raspuns,o sa va tin la curent cu ce va iesi, ma cintaresc luni, adica dupa o saptamana, asa pe haine se vede un pic, sunt mai lejere, desi sunt numai 4 zile.

cit despre ceai, beau zilnic de cind ma stiu 1, 5 litri cit sunt la servici, in diverse combinatii, apoi seara la culcare inca o cana, dar daca nu maninc fructe si legume degeaba, dimineata am probleme

acum am redus portia de fructe la un mar pe zi, si vreau sa o reduc si pe cea de legume treptat

imi e foarte greu sa maninc mincare gatita fara paine, asta e cea mai mare problema, ca acasa trebuie sa gatesc pentru sot si copil,si nu-i pot tine numai cu gratar si salate...ca-s mofturosi si i-am obisnuit cu supe, ciortite si alte mincaruri gatite

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci tine superdieta, aia e bazata pe legume+fructe.

Merg sa caut link ?!

 

aici:

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140922&nm=SUPERDIETARELOADEDcap3

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2]

U R G E N T: I n i m i o a r a l u i Aid="blue">Lid="purple">Eid="maroon">Xid="blue">id="red"> [flo]

Si micuta O L I V I Aid="teal"> are nevoie de noi ... acum [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi, nu te obosi ca nu-s in stare sa maninc numai legume si fructe, am incercat sa tin post religios o data si nu am rezistat , sunt fan carne si mai ales lactate, am citit pe la fetele care tin monti...dar zau ca nu pricep cum le combina[:D]

ca vad ca maninca si supe si mincaruri gatite... o sa mai studiez

nicol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca daca iti faci tabel de la Monti, nu e foarte greu [flo]

Asa pare stufos la inceput, dar mereu este un rezumat scurt :D la orice descriere lunga :D

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2] Oliviaid="purple">[flo]

 

Urgent:id="red"> Pentru ochisorii IONELEIid="red"> [flo2] [floare3] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bebe03,

bine ai venit, ai grija lactatele constipa foarte mult sar putea sa ai o intoleranta la lactate de ai si probleme cu constipatia experimenteaza o zi doua fara lactate sa vezi cum te simti,si eu am probleme de la ele , de cand le-am eliminat nu mai am probleme,

ia magneziu ajuta , si extra fibre poti lua ori tarate de grau ori psilium, [flo]

mult succes la kg minus

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

szivarvany,

iar am facuto de oiae, am uitat curcanul meu de la congelator care era de la ziua recunostintei astia de aici il mai injecteaza cu o soluzie pt fragezire care cred ca avea ceva zahar si am avut cateva feliute la gratar la cina ei si ce dureri crampe am avut eu azi noapte ...azi numi mai trebuie mancare nici numi mie foame doar cafa,

treci si tu prin perioada in care nu mai simti foame mananci mai putin[8D] am avut si eu

dulcetica cum esti?

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...