Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta hiperproteica ???


Recommended Posts

Salut, fetelor !

bebe03,bine ai venit!

Vai ,dar ce animatie!

Axi am fost pe teren si am mincat pe la 17.Dimineata putin cascaval si o felie sunca pui,o cafea ,un pahar apa si ceai. Va dati seama ca nu nimeream frigiderul. Am mincat niste cirnati de curcan ,niste piept de curcan afumat si nelipsita brinza cu smintina ,contraindicata.

Bebe03, sa nu faci ca mine ,adica sa maninci brinzeturi,dar mai ales nu minca simbolic.DAca e premiera absoluta sa tii cura sigur vei slabi ,ca e clar ca-ti schimbi modul de viata. Ar fi bine sa faci o strategie si nu sa-ti obisnuiesti organismul cu putine calorii ,ca apoi se invata si incepe sa depoziteze. Maninca cumva ,ca e Monti ,hiperproteic ,Dukan sau combinat corect.

Din experienta mea ,daca vrei sa tii o saptamina ,nu merita deranjul ,ia in calcul sa schimbi modul in care maninci pe termen lung.

Bella,dimineata am vrut sa iau niste oua ,dar surpriza,n-aveam. Erau numai ouale minunatului ,de gaina de prin curti,de care nu se atinge nici pasarea in zbor.[:D] Acum am achizitionat 15 oua.De miine vedem ce se intimpla mincind exclusiv carne ,peste si oua.

Vreau sa va spun ca am o sete de la proteinele astea,ceva de speriat.Cind ajung la birou beau un pahar cu apa.Dimineata.[:D]

In mod paradoxal ma simt mai subtirica,nu-s balerina inca.

Azi ,deci dupa 10 zile, am dat jos 3 kg. Eu 3 kg am mai dat ,problema e sa le conserv.Aici e arta!

Au mincat sub ochii mei tiramisu ,asa ca inteleg despre ce vorbesti ,Szivarvany.Dieta asta mi-a atenuat simturile![:D] Doamne ,ce simturi mai aveam!

Szivarvany,te doare ficatul?Sa stii ca eu am avut niste sageti in spate, in zona pancreasului,dar eu sint sensibiloasa la zona asta ,nu asa din senin si banui ca nu-i convine ce maninc.

Aveti grija ,ca-s cu ochii pe voi!

Nici ceai nu am in casa ,decit de musetel si antistress. Antiadiposul ala chinezesc,de care mi-a fost un pic teama ,ca astia-s vestiti ca te perturba cu ce pun in ele,la mine n-a avut vreun efect laxativ sau de slabire. Eu sint atipica total.

Va pup si tineti aproape!

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

[:D] Pe mine m-au dat afara ca mincam numai proteine.Trec eu acusi la salate si revin in forta.
Caress ,dar tu ce tii?
[pup]

dulcetica
align="right" id="quote2">

Dulcetica, eu nu tin nimic deocamdata...Cochetez cu toate si cu niciuna va citesc cu drag si va sustin moral si virtual.Eu astept sa vina caldura si sa imi dispara pofta de mancare. :)) Pana atunci ma mai abtin,de la una ,de la alta, ma indemn in fiecare zi sa ma urc pe stepper sau sa fac un pic de miscare de orice fel, dar n-am chef, n-am timp si tot o las pe maine.Doar citindu-va am slabit 1 kg de luni incoace. :)

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui caress.Eu astept sa vina caldura si sa imi dispara pofta de mancare. :))
...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
align="right" id="quote2">
In viata mea n-am avut problema asta! Bine ,multumnesc lui Dumnezeu,pina la 37 de ani nici nu am avut probleme reale cu greutatea.Mincam de voie,ca si acum ,cel mai des.[:D]
Pai daca apar capsunile ,eu imi iau cel putin 1kg pe zi.Caisele, ma topesc doar cind le miros. [:D]
[pup]

dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, ca nu-mi dispare de tot, doar ca acum sunt intr-o faza in care as clantani intruna cate ceva, si ma resimt.Cred ca voi deschide inca un topic, impreuna cu Carmencat, cu dieta hipocalorica.Mie aia imi place si , in tineretile mele, cand tineam luna si cura, a dat cele mai spectaculoase rezultate.

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caress,

ai grija ca una era in tinerete alta e acum, ai alt metabolism acum, trebuie sa testezi ce merge acum, trebuie sa-ti asculti corpul,manaci trei zile sau o saptamana o anumita dieta si vezi cum reactioneaza metabolismul si ai sa fi surprinsa, fi atenta in special la o ora doua dupa masa te balonezi sau nu ai indigesie etc fati un jurnal [flo]

 

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Belladona, iti multumesc pentru sfaturi...La mine situatia nu e grava,tocmai pentru stiu cum este sa trebuiasca sa dai jos multe kg-cel mai mult am avut in viata mea,culmea,la 20 de ani,78 kg.M-am chinuit mult,cu diete,cu sport,cate 6 ore de sala pe saptamana, si am ajuns incet incet aproape de ceea ce imi doream intr-un timp relativ scurt(2-3 ani).Si nici ca le-am mai pus la loc, iau masuri imediat pentru ca ,desi slabesc foarte usor si acum, imi este mult mai greu sa ma abtin decat imi era inainte.M-am obisnuit ca organismul sa nu imi ceara mai mult decat ii trebuie, si m-am dezobisnuit sa imi fie foame.In iarna asta mi-am schimbat serviciul si aici este frig,se incalzeste greu,abia la 12 temperatura ajunge la 20-21 grade...si rezultatul; mi-e foame! :)Eu am 1.70 si 61 kg,si cele 2-3kg in plus puse in iarna asta ma scot din sarite! Nu am nevoie de mai mult de o saptamana de dieta,de care o fi ea,dar trebuie sa fie macar 18 grade afara,altfel ma chinui si ma umplu de nervi.Cu hipocalorica poti manca mult cantitativ si mi se pare mult mai usor de tinut-prefer un castron de salata de fasole verde cu lamaie si ulei de masline decat 2 feliute transparente de cascaval si un ou fiert.De luni ma hotarasc la ceva,promit!

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui caress
Eu am 1.70 si 61 kg.De luni ma hotarasc la ceva,promit!...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
align="right" id="quote2">Ochii cit cepele.[:D] Sezi ,blind! Zi-le sa dea drumul la caldura si se rezolva.[:D] Eu daca as avea atitea kg/m ,mi-as face o lista cu ce-mi doresc sa savurez.dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, la dieta asta farmecul consta ca ai voie cantitativ sa manaci cat vrei si combina la orice ora ce e permis. Daca prima saptamana am mancat noaptea, ca deh, obiceiurile se uita greu, acum mananc o data pe zi, in schimb bag la apa cu lamaie la greu, asta simt ca mi pica bine acum.

Sunt curioasa care e hipocalorica voastra, poate ne scrii si noua, ca aici e ghiveci, putem vb orice [pk]

 

____________________________________________________id="red">

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black">

Copiii Monicaiid="purple">[flo2] Alexid="green">[flo] Lucaid="navy">[floare3] Lorenaid="orange">[flo2] Oliviaid="purple">[flo]

 

Urgent:id="red"> Pentru ochisorii IONELEIid="red"> [flo2] [floare3] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caress,

draga tu stai bine vin si eu sa zic ce zice dulcetica ca mias face o lista cu ce as savura daca as avea kg tale, ca la inaltime 1cm minus sant diferenta,

pai asta imi place si mie la dieta asta ca la inceput poti manca non stop cand si cat tie foame si pe urma metabolismul se regleaza singur nu iti mai e foame, chiar nu mai simti foamea aia continua,

nu prea stiu cum sa explic stiintifc dar dupa cum am inteles eu , sti cand organismul e prea incarcat hipoglicemic prea multa insulina, ei bine proteinele ajuta cu eliminarea lor, de aici cred ajuta si cu foamea, de ex eu cand ma otravesc cu zahar imiediat mananc putina proteina ajut corpul sa elimin zaharul mai repede si am mai putin durere in organism, la o intoxicare mai mare am spasm muscular si migrene

[flo]

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...