Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum ne albim dintii?


Recommended Posts

Ma bag si eu in seama cu voi[flo][flo]. dupe nenumarate vizite la dentist (mai bine spus dentisti) pentru ingrijirea dintilor ..si punand ceva intrebari la fiecare...)[barfa] pentru ca imi place sa vb mult[:-@][:-@]). Ma batea gandul sa imi faca albirea dintilor, pentru ca desi nu fumez si nu beau cafea am dintii galbui(din nastere cred),ce am aflat m-a descurajat sa ma mai gandesc la vreun procedu de albire altul decat spalat pe dinti cu sensodine de albire, sau mai nou o pasta de la Amway dar care e pentru ingrijire generala nu musai de albire. Am aflat in felul urmator: 1. e indicat detartrajul la 6 luni, insa nu e obligatoriu daca nu esti predispusa la depunere de tartru (cum nici eu nu sunt) 2. albirea dintilor fie ca e la stomatolog fie ca e cu pasta acasa(de la stomatolog) e un procedeu cosmetic-chimic, de care insa dintii nu au nevoie 3. in albirea dintilor chimic, e ca si cum ai baga la clor un tricou over and over again, rezultatul fiind ca in timp tesatura se slabeste(aveam nevoie de asta? ca de aici incepe si sensibilitatea dintilor in timp..mai exact distrugerea smaltului) 4. nu este indicat sa faci prea des albirea asta..o data la an, pentru ca ii trebuie dintelui timp sa-si refaca mineralizarea dupa acel procedu chimic Acum cred ca e decizia fiecaruia..si dintii da sunt un lucru foarte important si in relatia cu ceilalti si in pererea de sine, dar din punctul meu de vedere urmaresc sa ma interesez mai mult de durata sanatatii lor decat sa ajut la deteriorarea lor[asia]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...