Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp opt! (819)!Felicitari sweet_dreams!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 243
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sotul meu e scorpion si azi aveam tv deschis pe PRO TV si din prostie am auzit ca scorpionii luna asta vor deveni parinti,dar stiu ca e pacat sa cred si de aia uneori schimb canalul tv cand e horoscop decat sa mai am ceva in plus de spus la spovada.

Vom avea noi bebeii nostri si fara sa ne spuna la horoscop ai sa vezi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bubuali
Nu stiu ce sa zic de proteina c ca sincer nu prea ma pricep dar am conversat p mail cu doct U si ea s-a legat mai mult de antitrombina si mi-a zis sa refac analizele,mai ales pe asta daca nu pot pe toate si cred ca o sa le refac in perioada urmatoare ca tot am renuntat la aspenter si la celelalte...
align="right" id="quote2">Bubuali cum ai reusit sa te conversezi cu dr. U sau ce i-ai scris? Eu i-am trimis 2 emailuri si nici pana azi nu mi-a raspuns.[bang][bang][bang] Nu-mi dau seama daca raspunde la toata lumea sau numai in cazurile pe care le considera dificile, grave sau altfel. Sa nu-i fi scris eu un email [panic] ca sa-i iasa in evidenta, nu mai inteleg nimic.
Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimotomamica de ingeras Eva 38+ s[ruga]"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)id="Arial">id="size2">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mutatiile nu isi schimba rezultatul de-a lungul vietii, adica: MTHFR, gena PAI, factorul V Leiden, Factorul II. Pot varia, mai ales sub tratament cu aspenter sau anticoagulant: Proteina C, S si Antitrobina III.

Proteina C, S si Antitrobina III dau probleme cand au valori mai mici.

La fel, un indiciu poate fi si daca aveti INR, APTT mici.

 

Bubuali, parca tu spuneai ca dr. Uscatescu zice ca are cazuri f rare de probleme cu Proteina C, S si Antitrobina III. Poti repeta la Fundeni analizele gratuit. Eu nu as astepta sa le fac in sarcina, Clexane-ul se incepe imediat. Doza de 0.2 e infima, apa de ploaie.id="Verdana">

 

Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fetelor,

am revenit cu vesti, ieri am ajuns la dr U, mi-au iesit bine anaalizele pe care mi le-a facut acolo la Fundeni, si mi-a zis ca e clar ceva genetic, si mi-a zis sa incep cu analiza factorul v leiden ca asta da complicatiile cele mai urate si inca una R2, ceva de genul.factor leiden l-am facut deja si il am negativ, ramane sa o fac pe cealalta, si o sa mai fac si mthfr si pai sa stiu ca le-am bifat si pe astea.

ea m-a mai chemat pe 1.04, cand vom avea deja 6 luni de la nastere, si imi va zice atunci pe ce drum o apucam.

va pup

weekend placut![pup]

 

 

felicitari sweet dreams!!!!sa ai o sarcina usoara,frumoasa si un bebe sanatos!!!!

 

-------------------------------------------------------------

In 2013 imi doresc o pereche de gemeni sanatosi.Doamne ajuta!

mami de Dienutza 5 ani

si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...