Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strengari de 2012 - 24 LMA Alexia!


Recommended Posts

Multumesc a_d_i, au plecat mucisorii, mai avem doar o urma de tuse, sper sa scapam si de ea. Asta cu vinul la botez sustin ce a spus Tala, si Stef a dormit 5 ore dupa botez, in conditiile in care mancase cu 1 ora inainte de botez, deci a stat 6 ore nemancat. Si era lemn, nu putea sa se trezeasca desi am incercat si sa-i bag tzitzi in gurita, in conditiile in care si inainte si dupa ziua asta, oricat de adanc dormea, incepea sa pape daca ii ofeream. Iar cu nemancatul inainte de impartasit, eu i-am dus la impartasit pe copii acum vreo cateva luni ca am dus lumanarile de la botez sa le donez bisericii si tot era momentul in care impartasea preotul. Si dupa ce au luat cei mici impartasania, era un nene care a vrut sa-i dea lui Stef nafura, iar el foarte politicos :" Aaaaa, nu multumesc, nu pot sa mananc, doar ce am mancat acasa" [:D] Bravo fetelor pentru talent si straduinta, eu sunt antitalent la treburile astea de migala.... Spor la treaba! Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si de Maria-Teodora (11 aprilie 2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

WOW Meg da' ce de martisoare!!!! si ce frumoase sunt! din ce sunt figurinele, cum le-ai facut? ai facut si blog, super profi [pk] Adi nu am cum sa te contrazic ca nimeni n-a patit nimic, cum nici tu nu ai cum sa juri asta :) , dar eu am o banuiala (si am si citit cate ceva pe subiect) ca cel putin mononucleoza se poate raspandi extrem de usor astfel (plus prin pupatul icoanelor). Cum spunea si Dara, eu cred in Dumnezeu si Il iubesc si sunt convinsa ca ma iubeste si El pe mine chiar daca nu pup mana popii, ci mai degraba daca fac un bine. Iar David nu era epuizat dupa botez, pt ca el nu a muncit atunci :), la fel cum nici Matilda nu a fost epuizata, dar pt ca nu s-a cherchelit, ea nu a dormit dupa [:D] Cu copiii nemancati sincera sa fiu asa am auzit, nu stiu concret pt ca nu i-am impartasit. Meg vezi ca snururi si plicuri sunt extrem de ieftine in Dragon (4 lei 100de buc sau ceva de genul - asa era anul trecut) [url="http://tabloute.blogspot.com"]tablouri pentru copii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tala, ce pupatul mana popii sau icoanelor?? Mie altceva imi place: Se descopera una bucata de om sfant - adica mort bine conservat.. ma rog, din diverse motive.. ca e solul un bun imbalsator, ca se conserva din pricini pur chimice sau fizice.. noi, de ex, o sa fim toti sfinti la cate Euri bagam in noi - in fine, cert e ca sa ia una bucata mort sfant. Buuun.. Si acum ce sa facem cu el, asa sfant cum e? Pai.. sa-l ciopartim!!! Da! Sa-l ciopartim si sa-l trimitem (maruntit) in toate coltuirle lumii. Dupa care, hai sa strangem puhoi de lume sa pupe carnea aia in putrefactie, hai sa ne punem copiii sa linga dupa babe scarboase, TBCisti sau mosi balosi.. toate astea pen' ca mortul ciopartit si bine conservat sa te ajute.. Acu, intrebare tampa - de ce te-ar ajuta sa lingi bucata aia de carne mai mult decat rugaciunea catre Dzeu spusa in gandul tau, la tine acasa? Mami de Vlad aka Gaza din 19 Martie 2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo fetelor pt martisoare! Sunt foarte faine [:)] Dorina sper sa scapati repede si de tuse [pup] Happy Valentine's Day pt cele care sarbatoriti! Noi nu sarbatorim azi. Monica, mami fericita de [copil] Cezar-Andrei (04.03.2012) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171340&nm=O-peveste-cu-final-fericit"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Tala: merci, spor si tie! [:)] Meg: tare frumoase sunt martisoarele, felicitari! Din ce ai facut figurinele? Tu le-ai pictat? Ha ha acum vad ca a intrebat si Tala [:D] Dana: [pup] A_d_i: pediatra insista sa o tot pun pe picioare sa-si dea drumul dar eu totusi nu vreau sa o fortez daca vad ca nu-i place. La crosetat zic pas. Monna: pai cum voi acolo in buricul targului nu sarbatoriti? [:I] Mamica fericita de Bianca Maria (23.02.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa , ce e linistea asta? noi am fost la o zi de nastere cu cei mici..acum ne vin nasii fetei in vizita si pregatim niste pizza. ma, ai mei copii nu au dormit dupa botez. toate pozele de dupa botez sunt cu ana treaza, la fel si cele cu matei. au altfel reglata productia de enzime care degradeaza alcoolul :)))
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii%20editia%202&page=7"]sunt in concurs!! me1!!![/url] [url="http://blogulaneimici.blogspot.ro"]Ce mai povesteste Ana...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu i-am botezat si nici n-am de gand. fac ei ce vor, isi aleg singuri calea. acool la bebelusi si copii pt mine e de neimaginat. nu mi se pare ok, ai mei nu vor avea parte. la mine in familie nu s-a pomenit asa ceva. fiecare face ce vrea cu copiul lui. eu vreau sa-i protejez cat mai mult de chestii nocive. Meg, super martisoarele. sper sa am bani sa-i trimit maica-mi un buchet de flori pe 2 martie de ziua ei. Finn Constantine 15.10.2009 si Euan Tudor 04.05.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...