Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Motricitatea fina.


ela_04

Recommended Posts

Debridat nu ai la indemana ? Cred ca merge si la copii mici ?!

 

Pot sa cumpar nu asta e problema. Insa de cate ori ii dau un medicament isi baga mainile dupa el pana in gat. Si bineinteles ca 9 din 10 cazuri vomita tot.

Am incercat un pic de smecta pt copii. A vomat tot ce mancase in ziua aia. Si ma oftic pt ca nu prea stiu ce sa-i mai dau sa manance de cand cu diareea asta. Nici nu prea am variante...mar copt cu branza, orez cu morcov, banana cu branza. paine prajita si ceai...

Bineinteles ca sotul a stat acasa ieri ca a luato si el :D numai baiatul e ok. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 358
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi de regula am suferit cam 10 zile cand avea al meu ceva cu burta. Si ii dadeam protectis picaturi direct in gura pentru refacerea florei intestinale. Pe care le accepta f bine dintotdeauna. Ii dam in manuta capacul si il punem pe spate. El sta cu gurita deschisa. Cand am terminat de picurat cele 5 picaturi il ridicam si el ne da inapoi capacul sa il punem la loc si operatiunea e gata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte Mihaela ca si tu spuneai ca baietelul tau are reflux gastro. oare de la asta o fi asa sensibila cu stomacul? Ca imi scote fire albe cu diareea asta. 

Pana acum de cate ori i-au mai iesit 2 dinti a mai facut o criza de diaree. Avem 4 sus si 2 jos. Ar fi trebuit de luna trecuta sa iasa si ceilalti 2 de jos...

Uffff bineinteles ca de cate ori face cate o criza de-asta ma tot gandesc ce i-am dat aiurea sa manance...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut niste protectis...cred ca mai am in frigider dar nu l-am folosit... pt colici.

Eu nu i-am dat inca niciodata portocala si tot vomita uneori. Nici rosie nu-i dau pt ca i-am dat o data si a facut diaree asa ca am scoso. Am facut eu niste suc de rosi in casa si pun la mancare de acolo dar pt ea pun putin oricum. 

Vad ca nu a mai facut kk pana la ora asta. poate se incheaga. 

 

Scuze pt off topic. Daca moderatorul vrea poate sa mute deviatia de la subiect la celalat subiect  [:)]  unde de fapt ii e locul. Dar eu nu stiu sa fac chestia asta. 

Adica aici 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/68366-intrebare/page-23

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

App de baiat azi d-na educatoare mi-a spus ca s-a scarpinat in fund apoi ii arata ei mana  [fal]

eu eram singura cand mi-a zis ca el se imbraca asa ca apoi m-am tot gandit cum sa abordez problema si toata ziua nu am gasit nici un mod. L-am tot intrebat eu cum a mai fost la gradi, ce a mai facut ....nimic.

Asa ca ne-am dus la culcare, eu evitand sa-i spun ce mi-a spus d-na. La culcare mi-a zis ca a facut kk la gradi si d-na nu a vrut sa-i dea servetele umede  [:-)))]

i-a dat hartie igenica. 

Eu i-am spus d-nei ca el nu stie sa se stearga cu hartie ca acasa se spala direct si sa-i dea servetele...

Asa ca mi-a povestit baiatul toata treaba iar eu am sunat sotul ca el il duce si l-am rugat sa-i reaminteasca doamnei sa-i dea macar servetele umede. Ca de asta le-am adus. Daca nu ii ajung ii duc cate un pachet in fiecare saptamana. 

 

La noi la gradi zici ca e pe vremea raposatului. In sedinta d-na ne intreaba... avem pe cineva printre parinti cadru medical? ...pauza.... ne-ar trebui o trusa de prim ajutor [:D]

Lucreaza cineva intr-o tipografie... ne trebuie si coli.

Pai le cumparam.... a da...dar tot o sa mai trebuiasca [:D]  

Cand a ajuns la imprimanta se uita fix la mine...si cum eu cand sunt incoltita scot numai perle tot ce am putut spune a fost... noi suntem bugetari... avem nevoie de pixuri, coli si motorina  [:-)))]

Apoi mi-am cerut scuze si i-am spus ca am o imprimanta prin magazie o sa ma uit daca mai merge si o sa o donez cu placere. Dar e un hp si am impresia ca e cartusul cat imprimanta... in fine. Daca o vor sa o ia. 

Doamna asta e tare plimbareata... ba o gasesti, ba e plecata si e alta ii tine locul... in fine sper sa ma mai obisnuiesc pe parcurs cu toate astea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fac cu imprimanta la grupa mica ?!

Daca vor sa multiplice desene un xerox le-ar fi mult mai de folos.

Bafta la gradi. [flo2]

 

Dana habar nu am! Nici nu am intrebat ca m-au luat cam prin surprindere la prima sedinta. 

Adica pt mine chestia asta cu ce poate aduce fiecare de la servici... e furt! Adica daca lucrez la o tipografie sa fur si eu niste coli... [fri]  de asta ziceam ca e ca pe vremea raposatului cand toata lumea pleca acasa cu cate ceva de la locul de munca. 

Credeam ca am depasit faza asta. 

Io chiar nu am cu ce pleca de la munca  [:-)))] adica toate sunt pe semnatura si daca lipseste ceva raspund chiar si penal. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de donat, eu asa vad asta. Adica cine poate doneaza una alta, de la hartie pt fotocopiator la orice. Daca nu, se cumpara din fondul grupei.

 

 

 

Ela, vreau sa zic ca fiul tau e haios tare. Educatoarea va invata pana la urma ca el e inteligent si direct. Normal ca daca nu i-a dat servetelul umed, copilul a facut exact ce trebuia, i-a aratat de ce are nevoie.

Poate ii pui tu in gentuta servetele umede la set mic, 10 / set. Poate se descurca el asa?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E o idee buna. O sa-i pun un pachetel mic de servetele umede. 

Pai daca era de donat nu ne mai intreba cine unde lucreaza  [:-)))]

in fine ...nu conteaza oricum. Asta sa fie problema.

Maine avem iar sedinta. 

 

Ps. Acum o ora a mai spart un dintisor la asta mica  [il]  dupa ce sparg amandoi se termina si cu diareea. Pana la urmatorii...

Eu am auzit ca unii copii fac diaree cand le dau dintii dar in halul asta....nu ma asteptam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...