Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Citim impreuna dramaturgie?


viviana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Recunosc ca dintre toti scriitori trecuti aici cea mai mare aversiune o am fata de Eugen Ionescu, aversiune poate ramasa din perioada liceului cind toata lumea buna era musai sa citeasca ELiade, Cioran si Ionescu. Asa ca f bine ca incepem cu el, scap si gata [:D]. Chiar, ce scriitori mai sunt la moda printre liceeni in afara de nemuritoul Minulescu, nemuritorul Nichita si nemuritorul scriitor al Elevului Dima? ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Pe unde ati ajuns cu Cintareata cheala? Eu, spre rusinea mea, sunt de abia la jumatate. Nu ma atrage Ionescu si pace [:I], desi piesa e destul de hazlie si pricep unde bate... Mi-e si greu sa citesc pe calculator, nu are poezie Dom'le sa citesti de pe ecran. Mie trebuie sa imi miroasa a cerneala tipografica si a lipici de la coperta. ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, merci de subiect [pup]. Asteptam demult sa citesc/recitesc dramaturgie dar imi trebuia un impuls...[:D] si merci fetelor care au pus link-urile [pup] Am reusit sa citesc cantareata cheala(ambele variante) si l-am descoperit pe Matei Visniec cu ,,Mansarda'' Pentru cine reuseste sa-si faca timp, aici e o varianta integrala(in franceza) a Cantaretei, exemplar interpretata: https://www.youtube.com/watch?v=WlZAx7All9U Spor la citit! Mary [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...